Praktiški patarimai negalintiems užmigti

Nors tavo kūnas atrodo simetriškas, vidaus organai tokie nėra. Miegant ant kairio šono skrandis ir jame esančios skrandžio sultys yra žemiau, nei stemplė, todėl taip miegant mažiau graužia rėmuo.

 

Jei kankina nemiga, prieš miegą galite pabandyti išgerti bananų vandens. Jį pasidaryti labai paprasta – vandenyje pavirinkite supjaustytą bananą apie 10 minučių, nupilkite vandenį ir pagardinę jį cinamonu išgerkite. Taip suvartototas magnis neapsunkins jūsų skrandžio ir atpalaiduos kūną.

 

Neurologijos profesorė Marie E. Salas rekomenduoja prieš miegą pūsti muilo burbulus. Ne todėl, kad tai smagu, o todėl, kad tai puikus kvėpavimo pratimas prieš miegą.

 

Laikrodžio laikymas miegamajame daro neigiamą įtaką miegui. Tas pats galioja ir su telefonu. Taip yra todėl, kad žmonės, kurie prastai miega, turi įprotį nuolat tikrinti laikrodį, kad matytų kiek laiko dar turi miegui. Tai sukelia perdėtą stresą ir dar labiau blogina miego kokybę.

 

Jei praleidote 20 minučių ir vis dar neužmigote – atsikelkite ir leiskite smegenims padirbėti. Pieškite, padėliokite dėlionę, susirašykite kokį nors sąrašą ar pan.

 

Kvapniosios žvakės taip pat gali padėti geriau užmigti. Ypač padeda levandų arba ramunėlių kvapo žvakės. Tiesa, kai kambarys prisigers malonaus kvapo, būtinai jas užgesinkite ir tik tada eikite miegoti.

 

Jie mėgstate miegoti ant pilvo, rinkitės itin minkštą pagalvę, o ne kietą. Kitu atveju jūsų kaklas bus nepatogioje padėtyje ir raumenys neatsipalaiduos.

 

Jei miegant įskausta nugarą, tarp kojų įsidėkite pagalvę, tai padės ištiesinti stuburą miego metu.

 

Šaltinis: https://skaitalas.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite