Niekas niekada neįstengs jumis manipuliuoti, jei įsiminsite šias paslaptis

Su manipuliatoriais susiduriame dažnai. Jie sugeba gerokai pagadinti mums gyvenimą. Šios taisyklės padės to išvengti.

 

Tau reikia – tu ir daryk

 

Kiekvieną kartą, kai su kuo nors kalbėdamiesi išgirstate žodį „reikia“, kai kalba sukasi apie pareigas ar įsipareigojimus, verta paklausti: kam to reikia? Manipuliatoriai mėgsta nutylėti tai, kad pageidaujamo dalyko pirmiausia reikia jiems.

 

Pavyzdžiui, tėvo frazė suaugusiam sūnui „Tau reikia susirasti darbą“, išvalyta nuo manipuliacijų, skambėtų taip: „Man reikia, kad nustotum sėdėti man ant sprando ir eitum dirbti“. O kol kas jo atžalai tikrai nereikia eiti į darbą, nes labai patogu gyventi tėvų sąskaita.

 

Nežadėkite. Jeigu pažadėjote, tesėkite

 

Prisiminkite, kiek kartų spaudžiami kitų esate ką nors pažadėję, to deramai neapsvarstę. Manipuliatoriai specialiai skatina kitus žadėti, kad paskui galėtų versti juos jausti kaltę. Galite žadėti, bet jeigu pažadėjote – įvykdykite! Tada kitą kartą pagalvosite du kartus prieš prisiimdami papildomus įsipareigojimus.

 

Neprašo – nelįskite!

 

Dažnai pasitaiko, kad mes iš gerų ketinimų pakenkiame ir kitiems, ir sau. Jeigu jūsų neprašo pagalbos, nebandykite padėti kitam. Įkyriai stengdamiesi padėti tam, kuriam nereikia pagalbos, pažeidžiate taisyklę „Tau reikia – tu ir daryk“.

 

Neatsisakykite prašomi

 

Bet koks prašymas būna susijęs su dėkingumu. Manipuliatoriams būdinga dalyti tuščius pažadus arba pamiršti apie paslaugas. Įvykdykite prašymą, bet nesigėdykite paprašyti ko nors mainais už paslaugą. Jei įmanoma, geriau iš anksto.

 

Gyvenkite dabartimi (o ne praeitimi ar ateitimi)

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tai – viena svarbiausių gyvenimo taisyklių. Ji padeda sustabdyti tokias manipuliacijas, kai būnate lyginami su savimi praeityje. Mes niekada nenorime pasirodyti blogesni už save. Tuo labai meistriškai naudojasi manipuliatoriai. Pavyzdžiui, manipuliaciją „Anksčiau toks nebuvai“ galima lengvai sutriuškinti žodžiais „Anksčiau buvo anksčiau“. Saldžius ateities pažadus, kai siūloma pusė dar nesumedžioto lokio kailio, galima demaskuoti klausimu „Tai gali būti vėliau, o ką konkrečiai man siūlote dabar?“

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Neprisiriškite!

 

Kaip dažnai mes prisirišame prie žmogaus, daiktų ar užsiėmimų! Ar nekelia grėsmės toks prisirišimas mūsų dvasinei būklei? Kiekvienam verta atsakyti į šį klausimą. Prisiminkite, kad per šiuos emocinius ryšius jus labai lengva šantažuoti. Neleiskite kitiems jumis dėl to manipuliuoti. Verčiau neprisiriškite prie nieko per daug.

 

Neprisiimkite svetimų tikslų (tikslas turi būti jūsų švyturys)

 

Labai dažnai, kai pasiekiame tikslą, apima tuštumos jausmas. Vadinasi, tikslas buvo neteisingas, veikiausiai primestas mums iš šalies. Todėl visada paklauskite savęs ir kitų, kurie jus įkvepia žygdarbiams: „O kas bus po to? Kam naudingas tas tikslas?“

 

Netrukdykite

 

Šią genialią taisyklę galima taikyti santykiams su kitais žmonėmis ir sau pačiam. Žodis „Netrukdyk“ gali daryti stebuklus. Svarbu jį ištarti anksčiau, nei pradėsite jausti susierzinimą.

 

Gamtai nebūna blogo oro

 

Ši taisyklė turi didelį filosofinį potencialią. Ji moko pasinaudoti bet kokia galimybe, taip pat ir savo nesėkmėmis bei klaidomis. Specialistai tvirtina: „Nebūna pralaimėjimų, būna tik grįžtamasis ryšys.“ Todėl dauguma aplinkinių su džiaugsmu stengsis priminti jūsų nesėkmes ir pasiskųsti dėl sunkaus gyvenimo. Jie gali lengvai paveikti jūsų nuotaiką. Tokiais atvejais prisiminkite, jog nebūna nei blogų, nei gerų dalykų, yra tik santykiai.

 

Nesmerkite, nekritikuokite

 

Kartais būna labai sunku susilaikyti ir nepakritikuoti kitų. Tačiau kritika niekam nereikalinga – nei jums, nei aplinkiniams. Prisiminkite tai. Į kritikuojančiųjų replikas galima reaguoti klausimu: „Ir kas iš to?“, „Kaip siūlai pakeisti tokią situaciją?“, „Kodėl manai, kad tik tavo vertinimas teisingas?“ O geriausia visai neimti kitų kritikos į širdį.

 

Neperduokite informacijos, kol nepavertėte jos sava (patirtimi, įgūdžiu, sugebėjimu)

 

Jeigu nepatikrinote informacijos, kurią skleidžiate, tai elgiatės kaip apkalbinėtojai ar gandų skleidėjai. Jūsų žodžiais nustos tikėti kiti. Jais gali pasinaudoti priešai. Klausydami kitų žmonių, pasitikslinkite, kaip jie patikrino informaciją, kurią bando perduoti jums.

 

Visur ir visada prašykite leidimo

 

Ši taisyklė – iš etiketo srities. Ji gali jus apsaugoti nuo nereikalingų pastangų ir sukurti mandagaus žmogaus įvaizdį. Tik prašykite leidimo užtikrintai, kitaip galite pasirodyti nuolat savimi abejojančiu ir nepasitikinčiu žmogumi.

 

Šaltinis: https://alfa.lt/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Savas

Niekas niekada neįstengs jumis manipuliuoti, jei įsiminsite šias paslaptis.
Tai kur tas straipsnis? Kažkodėl neatsidaro.

Taip pat skaitykite