Už Egipto piramides senesnis medis, kuris nešioja vardą iš Biblijos – šio augalo vieta yra labai slepiama

Tiksli medžio vieta nėra atskleidžiama
©Oke (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org

Ši gajoji pušis yra vienas seniausių medžių pasaulyje. Jai yra daugiau nei 4800 metų ir ji vadinama Matūzaliu – bibliniu veikėju, kuris, kaip rašoma Biblijoje, gyveno 969 metus.

 

Šis medis auga rytinėje Kalifornijos dalyje, Baltuosiuose kalnuose, Matūzalio giraitėje, kurioje auga daug ilgaamžių medžių. Tiksli šio medžio buvimo vieta nėra atskleidžiama – kadangi norima jį apsaugoti nuo potencialaus niokojimo.

 

Kai 1957 metais mokslininkai Edmundas Schulmanas ir Tomas Harlanas paėmė šio medžio pavyzdžius, jie išsiaiškino, kad jo amžius tuo metu siekė net 4789 metus. Skaičiuojama, kad medis sudygo 2832 metais pr.m.e.

 

Tai reiškia, kad Matūzalis yra vienas seniausių medžių ir išvis gyvų organizmų pasaulyje. Augalas yra senesnis net už Egipto piramides. Savo amžiumi jis ką tik aplenkė kitą seną medį, vadintą Prometėju, kuris netyčia buvo sunaikintas 1964 metais – tuo metu jam buvo 4844 metai.

 

Botanikos profesorius Robertas Mohlenbrockas iš Pietų Ilinojaus universiteto aplankė šį medį turėdamas teoriją, kad ilgiau nei būdinga gyvuojantis organizmas gyvuoti turėdamas optimalias augimo sąlygas – tai reikštų švelnią oro temperatūrą, užuovėją nuo ekstremalių oro sąlygų bei daug drėgmės ir maistingųjų medžiagų.

 

Šaltinis: http://www.technologijos.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite