Suaugę alkoholikų vaikai nuolat siekia būti pripažinti ir palankiai įvertinti

Kaip vaikas save vertins, nulemia jo aplinka – darželis, mokykla, sutinkami žmonės. Tačiau didžiausia ir reikšmingiausia yra artimųjų – tėvų – įtaka. Kas jis toks yra, paprastai, vaikas susidaro vaizdinį iš tėvų perduodamų nuostatų. Augdamas jas perima ir tai labai reikšmingai paveikia jo supratimą apie save.

 

Alkoholikų vaikų vaikystė būna sunki. Jie retai kada girdi žodžius: „Myliu tave.“ „Tu esi nuostabus.“ Augdami dažniau girdėjote „Eik šalin.“ „Tu man atsibodai.“ „Koks esi netikęs.“ Ir panašius žodžius. Augote gerai savęs nesuprasdami, tad nekeista, jog malonūs žodžiai, kurių jums vaikystėje taip stigo, atrodo keisti ir įtartini.

 

Todėl, kai dabar jus kažkas pagiria, sunku tai priimti. Tačiau žinokite, kad išmokti priimti malonius žodžius – tai pirmasis žingsnis keičiant savivoką. Pasinaudokite kitų žmonių parama ir palaikymu. Suaugę alkoholikų vaikai nuolat trokšta, kad juos kas nors palaikytų, tačiau, kai gauna palaikymą, nemoka jo priimti ir juo pasinaudoti. Jūs visa širdimi trokštate palaikymo, bet kai kitas žmogus jus pagiria, žiūrite į jį nustebę ir netikite jo nuoširdumu.

 

Sunku kažkuo pasitikėti, kai esate patyrę, kad pasitikėjimas atneša skausmą. Jus užprogramavo nepasitikėti, tad sulaukę kieno nors palaikymo, sunkiai tuo patikite, nepriimate jo ir nepasinaudojate.

 

Tačiau viską įmanoma pakeisti. Tereikia nebijoti priimti palaikymo. Neišsižadėti savo nuopelnų už jokį, kad ir mažiausią laimėjimą vien tik todėl, kad tai padaryti gali bet kas. Ne. Tai padarėte jūs. Vadinasi laimėjimas yra jūsų.

 

Jei laukia sunki užduotis, neprogramuokite savęs nesėkmei. Geriau ruoškitės šiai užduočiai. Nešvaistykite laiko nuogąstavimams, kad viskas nueis niekais. Geriau dirbkite ir atiduokite viską, ką turite geriausio šiai užduočiai.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Net jei vis dėlto nepasisekė, tai nėra pasaulio pabaiga. Nesileiskite sugniuždomi. Nebauskite už tai savęs. Juk ne viskas, kas nepasiseka priklauso nuo jūsų valios.

 

Taip, pamažu, siekdami nedidelių laimėjimų ir pripažindami, kad kažko pasiekėte, ugdysite pasitikėjimą savimi bei aplinkiniais.
Įsidėmėkite, jog net ir lengvai atėjusi sėkmė, nėra bevertė. Remkitės tuo, ką sugebate geriausiai ir žingsnis po žingsnio, diena iš dienos judėkite į priekį.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Pradėję pasitikėti savimi ir kitais, daugiau neatsidursite tokiose padėtyse, kuomet nelieka kitos išeities, kaip tik pasitikėti tais, kurie patys savimi nepasitiki.

 

Nuo šiol būsite laisvi rinktis. Visada žinosite kur ieškoti pagalbos ir mokėsite ja pasinaudoti.

 

Iki kitų susitikimų.

 

Parengė Rasa Banelė
Parengta remiantis Dr. Janet Geringer Woititz „Suaugę alkoholikų vaikai“

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
inkognito

O nealkoholikų suaugę vaikai šito nesiekia?Kažkoks itin amoralus dvasinio iškrypėlio peizalas….

Damn

Sita straipsny kelia reguliariai kas 2 menesius, koks to tikslas?

Netiesa

Netiesa, vagys bando pasiteisinti prieš apvogtus.

Taip pat skaitykite