Nebrandi ir brandi asmenybė

Nebandykite pakeisti aplinkybių ir kitų žmonių – keiskitės patys, o prie aplinkybių stenkitės prisitaikyti.
Čia išsakyti du psichologinio brandumo požymiai, kuriuos aprašė vokiečių psichiatras ir psichoterapeutas Fricas Perlsas. Psichologiškai nebrandus asmuo stengiasi pakeisti aplinkybes ir kitus žmones, o psichologiškai subrendęs prisitaiko prie aplinkybių ir keičiasi pats. Brandus žmogus ir nebrandus žmogus, nors ir toje pačioje situacijoje, gyvena skirtinguose pasauliuose. Du žmonės kartu deginasi paplūdimyje ant jūros kranto, bet oras jiems atrodo skirtingai. Vienam – geras, nes jūra stipriai banguoja, kitam – blogas, nes jūra stipriai banguoja. Vienas yra prisitaikęs prie bangų, kitas – ne.

 

Įdomiausia, kad kai žmogus bręsta, keičiasi ir aplinkybės. Anksčiau jam rodėsi, kad jūroje šėlsta audra, dabar jis mato tik bangas. Didžiausia neurotiškų asmenybių bėda – kad jie siekia pakeisti visus žmones ir visas aplinkybes, o patys keistis nė nemano. Jie nežino, kad iš tikrųjų galima perauklėti tik vieną žmogų – save. Tai sunku, tačiau įmanoma. Bet neurotikai nenori mokytis „plaukioti“ atvirame vandenyne, šėlstančiose mūsų laikų bangose – jie linkę tūnoti medicininių ir socialinės paramos įstaigų uostuose.

 

Minėtus brandumo ir nebrandumo požymius galima papildyti dar keliais.
Nebrandi asmenybė dažnai žino, bet nemoka. Brandi ne tik žino, bet ir moka. Todėl nebrandi asmenybė kritikuoja, o brandi daro.
Nebrandi asmenybė stengiasi pirmiausia sutvarkyti savo asmeninį gyvenimą, o tik po to – profesinę sritį. Todėl lieka nesutvarkyta nei viena, nei kita, o asmenybė tampa priklausoma nuo kitų žmonių. Brandi asmenybė pirmiausia pasirūpina profesine sritimi ir tampa nepriklausoma. Asmeninis gyvenimas susitvarko savaime.
Brandžios asmenybės poreikiai išplaukia iš jos laimėjimų ir jos darbų. Nebrandi asmenybė, nieko rimto nedarydama, kopijuoja brandžios asmenybės poreikius ir dar didina jų apimtis. (Prisiminkite peraugusius vaikus, sėdinčius savo senstantiems tėvams ant sprando.)

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Nebrandi asmenybė galvoja apie rezultatą, brandi – susitelkia ties pačia veikla. Nebrandi asmenybė nori daugiau negu turi ir nusipelno, todėl dažnokai praranda ir tai, ką turi. Brandi asmenybė patenkinta tuo, ką turi, ir tada gauna daugiau.

 

Nebrandi asmenybė nori, kad jos reikalus sutvarkytų kiti žmonės, brandi asmenybė juos tvarkosi pati.
Nebrandi asmenybė viliasi, brandi veikia.
Nebrandi asmenybė pirma padaro sprendimą, tada prie to sprendimo derina faktus (todėl nebrandi asmenybė yra įtari). Brandi asmenybė iš pradžių renka faktus, paskui padaro sprendimą, remdamasi tais faktais. Dėl to brandi asmenybė yra atvira.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Nebrandi asmenybė nori aukštos padėties ir daug turėti, brandi asmenybė mokosi ir tobulėja. Aukšta padėtis ir pinigai ateina savaime – kaip šalutinis asmeninio augimo produktas.
Tad nebandykite pakeisti aplinkybių ir kitų žmonių – keiskitės patys, o prie aplinkybių stenkitės prisitaikyti.
Straipsnis parengtas pagal Michail Litvak knygą “Kaip sužinoti ir pakeisti likimą: gabumai, temperamentas, charakteris.”

 

Šaltinis: http://seimairnamai.eu

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite