Kaip gyvena laimingiausi pasaulyje vaikai: 7 olandų vaikų auklėjimo metodai

Pasaulinė UNICEF organizacija jau kelerius metus vadina Olandiją šalimi, kurioje gyvena laimingiausi vaikai. Kuo išskirtinis olandų auklėjimas? Tinklalapis mama-likes.ru pateikia septynias olandų tėvų paslaptis, kurios galbūt pravers ir kitų šalių tėvams.

 

1. Per pusryčius duoda vaikams šokolado

 

Olandai mėgsta skaniai pavalgyti, jie mano, kad gardus maistas taiso nuotaiką. Būtent todėl olandai duoda vaikams per pusryčius šokolado, tiksliau „hageslag“ – tai sumuštinis su sviestu ir šokolado pabarstukais.

 

2. Leidžia žaisti be priežiūros

 

Olandų vaikai nežino, kas yra perdėtas rūpinimasis. Olandai nesistengia nuvalyti kiekvienos dulkelės nuo savo atžalos. Be to, šalyje gausu vaikiškų žaidimų aikštelių su aukštais kalneliais ir pavojingomis (mūsų tėvų ir senelių nuomone) sūpuoklėmis. Vaikai žaidžia aikštelėse vieni, bet kokiu oru. Jie ramiai tyrinėja aplinkinį pasaulį, išsipurvina, parkrenta, šlampa po lietumi.

 

3. Nuo vaikystės moko savarankiškumo

 

Jau 4 m. vaikus tėvai moko savarankiškumo: kaip saugiai pereiti gatvę, kaip važiuoti dviračiu (pagrindinė transporto priemonė Olandijoje), plaukti (vaikai netgi gauna specialų sertifikatą). O pirma jų pareiga pradėjus lankyti mokyklą – pačiam susidėti pietų paketą. 6 m. vaikai jau vaikšto vieni, be tėvų. 8 m. patys važiuoja į mokyklą, daugiausia – su dviračiais. Rezultatas – savarankiški, laimingi vaikai. Jie moka savimi pasirūpinti, susiranda veiklos laisvu laiku.

 

4. Nebara už prastus pažymius

 

Vaikų požiūriu, olandų vaikams be galo pasisekė – jiems iki vidurinės mokyklos neužduoda namų darbų, o vėliau tėvai nebara už pažymius. Olandijoje vaikų iki 6 m. nemoko skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Tėvai įsitikinę, kad iki to amžiaus vaikas turi žaisti, juk būtent per žaidimus jis pažįsta pasaulį ir vystosi. Olandijos švietimo sistema gana humaniška, viskas parengta taip, kad vaikai norėtų (ir galėtų) veikti tai, kas jiems patinka. Jų prioritetas – ne ilgos valandos prie knygų, o sportas, poilsis, žaidimai ir kita veikla, kuri patinka vaikams.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

5. Leidžia laisvalaikį su vaikais

 

Olandijos gyventojai dirba 29 valandos per savaitę ir gauna padorų atlyginimą. Todėl eilinė olandų šeima važiuoja atostogauti 2–3 kartus per metus, ir ne trumpiau nei dviem savaitėms. Jie taip pat pusryčiauja ir vakarieniauja visi kartu, su visa šeima važinėja po miestą dviračiais, mažiausiai vieną dieną per savaitę skiria aktyviam poilsiui. Apskritai reguliarus sportas – neatsiejama olandų kultūros dalis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

6. Nereikalauja, kad vaikai elgtųsi kaip suaugusieji Olandų kultūra palanki vaikams – vaikus visur mielai priima, visuomeninėse vietose, kavinėse visada pamatysi bėgiojančių, triukšmaujančių vaikų. Svetimi suaugusieji ir tėvai nereikalauja iš vaikų, kad šie elgtųsi kaip suaugę. Olandijoje žaidimas laikomas neatsiejama vaikiško gyvenimo dalimi, o aktyvumas, smalsumas, jausmų rodymas, triukšmavimas – būdu pažinti pasaulį.

 

7. Neužkelia savęs ant tėvystės pjedestalo

 

Paskutinis punktas – bene svarbiausias. Olandų mamos ir tėčiai nesistengia būti idealūs, jie perdėtai nesiaukoja ir nesistengia visko kontroliuoti. Olandai įpratę būti atsipalaidavusiais tėvais, kuriems gyvenimas teikia malonumą. Olandai seniai suprato, kad neįmanoma būti idealiomis mamomis ir tėčiais, todėl ir nesiekia tokiais būti. Tėvai visiškai ramiai priima savo trūkumus, neužsideda idealaus žmogaus kaukės. Tokius pačius principus jie perduoda savo vaikams.

 

Šaltinis: https://www.delfi.lt/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
CNN

As bučiau laimingas vien del to, kad gyvenu olandijoi :D

Venecija

Mikriukai veža kasdien į Olandiją :D
Plius tam tikri legalūs narkotikai irgi gerokai pakeltų laimės indeksą :D

CNN

Aš savo jau atsivažinejau su mikriukais, o mano komentaras vede link jusu antro sakinio :)

Taip pat skaitykite