Pusė Žemės vandenynų galėjo atkeliauti iš asteroidų

Arizonos valstijos universitetas neseniai vandens fragmentų aptiko asteroide, kuris yra žinomas kaip Itokawa.

 

Šis atradimas leidžia manyti, kad susidūrimai su asteroidais, įvykę ankstyvojoje Žemės istorijos dalyje, galėjo tapti dideliu vandens šaltiniu mūsų planetos vandenynams.

 

Pavyzdžiai buvo surinkti iš asteroido, žinomo kaip Itokawa, Japonijos „Hayabusa“ kosminio zondo misijos metu. Itokawa yra maždaug 549 metrų ilgio ir nuo 213 iki 305 metrų pločio.

 

Arizonos valstijos universiteto tyrėjai analizuodami pavyzdžius nustatė, kad juose yra mineralo vadinamo piroksenu. Mokslininkų tirti antžeminiai pavyzdžiai taip pat savyje turėjo pirokseno.

 

Šis panašumas tapo užuomina, kad iš asteroidų atsiradęs vanduo, galėjo padėti apgyvendinti Žemės vandenynus.
Kad būtų tęsiamas šis tyrimas, NASA suplanavo misiją, kurios tikslas yra 2020 metų vasarą surinkti pavyzdžius iš asteroido Bennu, o iki 2023 metų juos pargabenti atgal į Žemę.

 

„„Hayabusa“ misija į Itokawa praplėtė mūsų žinias apie lakiąsias medžiagas kūnuose, kurie padėjo formuoti Žemę,“ – sakė Bose. „Nenustebtume jei panašūs vandens produkcijos mechanizmai yra dažni uolingose egzoplanetose, egzistuojančiose aplink kitas žvaigždes“.

 

Savo atradimus mokslininkai paskelbė žurnale „Science Advances“

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt/news/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Vandenys

Asteroidai paprastai būna tik vieno kito kūbinio kilometro, tokį tūrį teturi.. Kokie ten gali būti reikšmingi “vandenys”?

Maždaug prieš 12.000 metų į Žemės planetą atskriejo vandenys iš buvusios planetos tarp Marso ir Jupiterio katostrofos (sudužimo). Tie vandenys pakėlė vandenynų lygį Žemės planetoje apie 40 metrų, dabar tame gylyje randami senovės miestai ir senovės miškai, taip pat ir Baltijos jūroje.

slapyvardis

tai buvo ledynu tirpimas kuris tesiasi iki siol.po keleto tukstanciu metu juros lygis bus dar tiek pat pakiles,po vandeniu atsidurs didieji pakranciu miestai isnyks daug salynu.

Hamburgeris

Mokslo jau seniai pripažinta, kad paskutinis ledynmetis buvo kosminės kilmės.

Vanduo kosmose sušąla iki -170C, tokio šalčio škvalai ir “susuko” medžius bei mamutus į puikų šaldytą hamburgerį.

Taip pat skaitykite