Kanadoje surastas didžiausias pasaulyje tiranozauro skeletas

Visų nuostabai, naujas tyrimas rodo, kad tiranozaurai bei kiti dinozaurai užaugdavo didesni nei buvo manyta.

 

Naujas tyrimas, paskelbtas „The Anatomical Record“, aprašo tiranozauro skeletą, dar žinomą kaip pavyzdį „RSM P2523.8.“.

 

Šiuo metu šis skeletas oficialiai įvardintas kaip didžiausias ir pats seniausias kada nors aptiktas tiranozauras, o taip pat, kaip pats didžiausias žinomas dvikojis mėsėdis dinozauras.

 

Jo svoris galėjo būti apie 8870 kg.

 

Tiranozauro skeletas buvo aptiktas netoli Eastend, Saskačevane, 1991 metais, tačiau jo perkėlimo darbai pilnai prasidėjo tik 1994 metais.

 

Mokslininkams prireikė beveik dešimtmečio atkasti šią fosiliją, nes ji buvo įkalinta suspaustame, cementą primenančiame smiltainyje.

 

Papildomo laiko pareikalavo ir pajėgumų poreikis bei išskirtinis fosilijos dydis. Paleontologams pavyko atkurti 65 procentus tiranozauro pavyzdžio, kuris Kreidos periodo metu prieš maždaug 66 mln. metų terorizavo Kanadą.

 

Ankstesni bandymai charakterizuoti skeleto dydį buvo iškraipyti neatitikimų. Tačiau naujasis tyrimas pirmą kartą pateikia detalius ir tikslius skeleto matavimus, tarp kurių ir lyginamoji analizė su kitomis tiranozaurų fosilijomis.

 

„Scotty“ vardu vadinamo skeleto kojų, klubų ir pečių matavimai atskleidė milžinišką šio tiranozauro dydį.

 

Tyrėjai jo kūno masės apskaičiavimui rėmėsi kitų mokslininkų išvystytomis lygtimis, naudojantis šlaunikaulio perimetru gaunant kojos svorį.

 

Šiuo atveju, „Scotty“ šlaunikaulis rodė galimą 8870 kg svorį. 13 metrų ilgio „Scotty“ galimai nebuvo pats aukščiausias ar didžiausias kada nors gyvenęs tiranozauras, tačiau jis neabejotinai didžiulis, atsižvelgiant į jo masę.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

„Scotty“ kaulų augimo tendencijų analizė leidžia spėti, kad dinozauras mirė būdamas apie 30 metų amžiaus, dėl ko jis tampa pačiu seniausiu kada nors surastu tiranozauro skeletu. Visame jo kūne aptikti plataus masto sužalojimai, kas leidžia numanyti, jog jo gyvenimas buvo išskirtinai brutalus. „Scotty“ kūne buvo sulaužytų šonkaulių, infekuotas žandikaulis, kandimo žymės ant jo uodegos.

 

Žinoma, kitos terapodų rūšys, tokios kaip Spinosaurus aegyptiacus, Giganotosaurus carolinii, ir Tyrannotitan chubutensis, gali būti didesnės už tiranozaurus, tačiau, kad paleonotologai būtų tuo tikri, jiems prireiks daugiau fosilijų įrodymų, o iki tol, tikru dinozaurų karaliumi išlieka tiranozauras.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Naujojo tyrimo išvadose skelbiama, kad tiranozauro ir kitų dinozaurų dydžiai paleontologų yra nuvertinami. To priežastis, anot autorių, yra ta, kad vos keli dinozaurai sugebėjo išgyventi iki pilnos brandos. Būtent dėl to, esama daugiau jaunesnių, mažesnių dinozaurų fosilijų, negu didesnių, senesnių dinozaurų.

 

Pažvelgus į „Scotty“ skeletą, kuriame matomi plataus spektro sužalojimai, dinozaurų gyvenimas tuo metu buvo akivaizdžiai sudėtingas, net jeigu tu buvai tiranozauras.
Šaltinis: https://www.gismeteo.lt/news/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite