Tai buvo vienas svarbiausių šio šimtmečio atradimų Lietuvos archeologijoje: štai ką atrado palaidotus Gedimino kalne (Video)

sutapimai
Įsibėgėjęs ruduo atneša naujų atradimų derlių. Naują sezoną pradėjusi pažintinė TV laida „Mokslo sriuba“ kviečia susipažinti su archeologiniais tyrimais: Gedimino kalne rastais palaidotais 1863 – 1864 metų sukilimo vadais ir dalyviais.

Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologų grupė Gedimino kalno aikštelėje iš viso rado dvi dešimtis palaidojimų, tarp kurių identifikuoti ir visiems gerai žinomi sukilimo vadai – Zigmantas Sierakauskas, Konstantinas Kalinauskas bei Boleslovas Kolyška. Šis atradimas vadinamas vienu svarbiausių šimtmečio atradimu.

Kapuose buvo aptikti ne tik sukilimo dalyviai, bet ir auksinis Z. Sierakausko vestuvinis žiedas, sukilimo dalyvių medaliukai, kryželiai, aprangos detalės.

„Mokslo sriubos“ reportaže Jūsų laukia išskirtinis pasivaikščiojimas po archeologinę perkasą, audinio raštų įspaudai kalkėse, šiurpios istorijos detalės.Šaltinis: Technologijos.lt ir Mokslo sriuba

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
cortesas

GEDIMINO kalnas marinamas,tai Lietuvos pagrindinis simbolis,valstybės vizitinė kortelė.Dabartiniems globalistams tai nepatinka ir netinka.Turi likti kičinis Valdovų rūmų statinys su abejotinomis”relikvijomis”,todėl norint nukreipti įsiaudrinusios visuomenės dėmesį ir kuo ilgiau pratemti kalno gelbėjimo darbus surandami va štai tokie “pasipriešinimo “dalyvių “kaulai”,ir tai normalus logiškas valdžios sprendimas,nes jeigu sakysime rasti dinozauro ar mamuto kaulus tai nesukelsi tokio rezonanso ir laiko vilkinimo.Viskas paprasta ir aišku,tik deja dauguma runkelių tiki tuo,ką girdi ir mato per LT MIP

Anonime ;)

Is kur jie zino kad ten TIKRAI Gedimino kaulai?..

CNN

Kokio GEDIMINO???Tu straipsny skaitei, ar betik rasai komentara?????

Taip pat skaitykite