Sumanyta blokuoti Saulės šviesą siekiant atvėsinti Žemę: ar tai išgelbės žmoniją?

sutapimai
Mokslininkai manė, kad atmosferos šydas, saugantis nuo Saulės spindulių, bent kiek padės sumažinti kylančią planetos temperatūrą.

Tačiau naujausio tyrimo metu išsiaiškinta, kad toks Saulės šviesos blokavimas, siekiant atvėsinti Žemę, neišgelbės žmonijos žemės ūkio nuo klimato kaitos.

Išanalizavę įvykusių, Žemę vėsinusių ugnikalnių išsiveržimų poveikį, mokslininkai nustatė, kad atmosferą uždengęs šydas pažeidžia augmeniją kur kas labiau nei padeda jai.

Savo išvadose tyrėjai skelbia, kad bet kokie patobulinimai, siekiant pažeminti planetos temperatūrą, netektų savo prasmės dėl mažesnio augalų produktyvumo, kurį lemtų sumažėjęs saulės šviesos kiekis, kuris galiausiai taptų neefektyviu globalaus šiltėjimo stabdymo būdu, rašo dailaymail.co.uk.

Kai kurie ankstyvesni globalinio vėsimo epizodai buvo sukelti dujų, kurios į aplinką buvo išmestos didžiulių vulkaninių išsiveržimų metu.

Anot kai kurių ekspertų, žmonės tokiu pačiu būdu galėtų į aukštutinę atmosferą išskirti sulfato aerozolius.

Tai galėtų dirbtiniu būdu atvėsinti Žemę bei sumažintų šiltnamio efekto procesus, kuriuos sukelia išaugęs anglies dioksido lygis.

Tokia technologija, gyg skėčio naudojimas siekiant pasislėpti nuo Saulės, ekspertų manymu, galėtų padėti sukurti globalų saulės šešėlį, teoriškai mąstant, sulėtinantį šiltėjimo procesus.

Pavyzdžiui, Pinatubo ugnikalnio išsiveržimo metu į atmosferą buvo išskirta maždaug 20 milijonų tonų sieros dioksido. Tai saulės šviesos kiekį sumažino maždaug 2,5 procento ir sumažino vidutinę globalią temperatūrą maždaug puse laipsnio.

Tokio tipo saulės geoinžinerija yra vienas iš pasiūlytų metodų, galinčių padėti žmonijai suvaldyti globalinio šiltėjimo poveikį.
Visgi, atradimai, kuriuos atliko tyrėjai iš Kalifornijos universiteto, Berkeley, rodo, kad šios technologijos gali būti ne tokios jau efekty

vios, kaip buvo tikėtasi.

„Šešėlio ant planetos sukūrimas išlaikytų aplinką vėsesne, kas leistų pasėliams geriau augti,“ – sakė vadovaujantysis autorius Jonathan Proctor, Kalifornijos universiteto, Berkeley.Visgi, kad augtų augalams taip pat reikia ir saulės šviesos, taigi saulės šviesos blokavimas gali paveikti jų augimą.

Mokslininkai teigia, kad problema siekiant išsiaiškinti saulės geoinžinerijos pasekmes, yra ta, kad mes negalime atlikti planetinio masto eksperimentų be faktinio technologijų vystymo.

Visgi, atlikti šviesos sklaidymo nauda atrodo esanti mažesnė nei manyta anksčiau, tai sumažina derlių.

Tyrimo metu nebuvo analizuoti kiti geoinžinerijos tipai, tokie kaip anglies dioksido surinkimas bei kaupimas, nei problemos supančios geoinžineriją, pavyzdžiui, jos poveikis Žemės apsauginiam ozono sluoksniui.

Šaltinis: Gismeteo.lt

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Anubis

Neatvesins.

Prageras

>> į atmosferą buvo išskirta maždaug 20 milijonų tonų sieros dioksido.
“sieros dipksidas” yra nuodai, nemažą taršos dalį sieros dioksidu daro transportas, nes kuro išvalymas nuo sieros junginių gana brangus, todėl “verslininkams” apsimoka patylėti ir keikti niekuo nekaltą anglies dioksidą!

Pastaba: temperatūra Žemėje yra dinaminės pusiausvyros dydis, gaunamas nuo gautos/išspinduliuotos energijos santykio. Sudarius “skydą-izoliatorių”, sumažės išspinduliavimo galimybės ir temperatūra pakils tamsioje, siera užterštoje Žemėje, prageras visiškas!

Taip pat skaitykite