Sujudimas Tarptautinėje Kosminėje Stotyje – teko ieškoti netikėtai atsiradusios skylės


Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgula aptiko nedidelį nuotėkį ir stengiasi suvaldyti problemą, rašo „Independent“

Panašu, kad situacija yra suvaldyta ir bent jau šiuo metu jokios akivaizdžios grėsmės tarptautinės stoties įgulai nėra. Tačiau slėgio mažėjimas sukėlė labai rimtą susirūpinimą skraidančioje laboratorijoje – visi astronautai suskubo ieškoti problemos priežasties.

Nutekėjimo priežasties TKS įgula ieškojo atskirai uždarinėdama kiekvieną stoties modulį, bandydama nustatyti, kuriame iš jų yra pažeidimas. Ilgainiui išaiškėjo, kad priežastis yra kosminė kapsulė „Soyuz MS-09“, kuri birželio pradžioje į TKS atgabeno naują įgulą. Tikėtina, kad „Soyuz“ kapsulės korpusą pramušė nedidelė kosminė šiukšlė, dėl kurios pradėjo mažėti oro slėgis TKS viduje.

Šis modulis nėra būtinas, kad astronautai galėtų grįžti į Žemę, tad tikėtina, kad nusileidimas galės būti saugus, be to, kapsulę nesunku atjungti nuo bendros TKS struktūros. Kol kas nėra žinoma, kokių veiksmų bus imtasi, jeigu kapsulė iš tiesų yra pažeista.

Antžeminė inžinierių komanda pastarosiomis valandomis talkino kosmose dirbantiems žmonėms, pateikinėjo jiems veiksmų planą korpuso skylei užlopyti. Slėgio praradimas yra viena iš pavojingiausių įmanomų situacijų TKS viduje.

Šiuo metu situacija, panašu, yra suvaldyta, įgula yra parengta reaguoti ir į ekstremalesnes situacijas. NASA informavo, kad pirmuosius nuotėkio ženklus pastebėjo trečiadienio vakarą, kuomet astronautai miegojo.

„Skrydžio kontrolieriams stebint stoties duomenis buvo priimtas sprendimas leisti 56 ekspedicijos įgulai išsimiegoti, nes pavojus nebuvo skubus. Kai įgula buvo pažadinta įprastu laiku ryte, skrydžio kontrolieriai Hjustone ir Rusijos skrydžių kontrolės centre prie Maskvos ėmėsi procedūrų nustatyti nutekėjimo vietą.“

Šaltinis: Technologijos.lt ir 15min.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
trollolol

O jie i marsa skirst nori. Maziausia siuksle skrieja kaip kulka kiaurai korpusa. Jokios apsaugos

Taip pat skaitykite