Liaudies prietarai rugpjūčio mėnesiui


Paskutinis vasaros mėnuo turtingas prietarais. Mūsų protėvių pastebėjimai neprarado savo reikšmės iki šių dienų, juk jie padeda išsirinkti geriausias dienas derliaus nuėmimui, pritraukti sėkmę ir taip toliau. (Gal kai kas pasirodys keista ir ne vietoje, bet prisiminkim, kad šie pastebėjimai gimė tada, kai gamta dar nebuvo išprotėjus ir metų laikai būdavo savo laiku.)

1 rugpjūčio. Šią dieną pagal orą spręsdavo koks bus ruduo. Apsiniaukusi ir lietinga diena kalbėjo, kad ruduo bus šlapias. Mūsų protėviai stebėjo drebules: jeigu nuo jų pradėdavo skraidyti pūkai, tai drąsiai galima būdavo traukti į mišką grybauti.

2 rugpjūčio. Šią dieną užsibaigdavo maudymosi sezonas. Buvo manoma, kad nuo rugpjūčio antros uodai nustoja kandžiotis. Jeigu šią dieną griaudėja perkūnija, tai ruduo ateis dar negreit.

3 rugpjūčio. Ankstyvi rūkai žemumose šią dieną pranašavo gerą šiltą orą. Pradėdavo rinkti pirmuosius obuolius kompotų ir uogienių ruošimui. Jeigu girdisi nuolatinis garsus dundesys, gali būti kruša.

4 rugpjūčio. Norint išsaugoti grožį ir sveikatą, šią dieną reikėtų nusiprausti rytine rasa. Rugpjūčio 4 nedirbdavo, kad neužrūstintų aukštesnių jėgų. Perkūnija šią dieną žadėjo gerą šienapjūtę, šienas spės išdžiūti iki lietingojo sezono pradžios.

5 rugpjūčio. Šią dieną stengdavosi kaip galima daugiau darbų padaryti sode ir darže. Buvo manoma, kad šią dieną surinktas derlius padės pritraukti į namus sėkmę ir gerovę.

6 rugpjūčio. Šią dieną darbų nepradėdavo ir melsdavosi šventiesiems, prašydami užtarimo. Tiems, kas pažeis draudimą ir imsis sunkių darbų, gali namuose kilti gaisras. Musės, garsiai zvimbiančios lauke, pranašavo gerą karštą orą, be lietaus ir perkūnijos.

7 rugpjūčio. Šią dieną prasideda pirmieji atvėsimai rytinėmis valandomis. Pradeda kasti bulves, o taip pat seka orą po pietų ir pagal tai sprendžia, kokia bus žiema. Lietus pranašauja daug sniego, bet šiltą žiemą. Giedra diena žada stiprius šalčius ir mažai sniego.

8 rugpjūčio. Šalta rytinė rasa žadėjo griaustinį ir užsitęsusį lietų. Rinkdavo vaistažoles, kurios šią dieną turi didžiausias gydomąsias savybes.

9 rugpjūčio. Šią dieną kreipdavosi į žiniuonis, kad atsikratytų negalavimų. Šią dieną iškepti pyragėliai su kopūstų įdaru pritrauks sėkmę. Tie, kurie nori kuo didesnio kopūstų derliaus, turi iškepti kuo daugiau pyragėlių ir juos išdalinti.

10 rugpjūčio. Šią dieną geriau nieko neparduoti ir nepirkti, kad išvengtumėt apgaulės. Gėlių augintojai pradeda iškasti pirmuosius tulpių svogūnėlius, kad galėtų juos padėti saugojimui per žiemą. Nurenkamas pirmas kriaušių derlius ir daromas sidras.

11 rugpjūčio. Šią dieną būna pirmosios šalnos. Migruojantys paukščiai renkasi į būrius ir ruošiasi ankstyvam ir šaltam rudeniui. Šią dieną galima rinkti miško dovanas. Jeigu grybų mažai, tai žiemą bus daug sniego.

12 rugpjūčio. Jeigu šią dieną pasėsite žiemkenčius, tai bus turtingas derlius kitais metais. Didelis šermukšnio uogų derlius pranašauja rūsčią žiemą su šalčiais ir sniego pūgomis.

13 rugpjūčio. Šią dieną nuimdavo ropių derlių. Ankstesniais laikais užkalbėdavo arklą ir akėčias, kuriomis įdirbdavo žemę. Toks ritualas užtikrindavo gerą derlių ateinančiais metais. Skraidantys voratinkliai pranašavo gerą orą ateinančią savaitę.

14 rugpjūčio. Pradėdavo ruošti medaus atsargas. Pašventindavo atvirus vandens telkinius, kad išsimaudytų paskutinį kartą iki sekančios vasaros. Rinkdavo aguonas ir kitas subrendusias sėklas. Sėjant žiemkenčius laikydavosi senovinio papročio: atrasdavo patį seniausią artoją, kad jis mestų pirmą saują grūdų į suartą žemę. Toks paprotys padeda išsaugoti žiemkenčius ir žada turtingą derlių ateinančiais metais.

15 rugpjūčio. Lietingas oras apsaugodavo nuo miško gaisrų. Pagal šią dieną spręsdavo koks bus oras pirmą rudens mėnesį. Vorai mezga mažus voratinklius – vėjuotas oras, o šalta rytinė rasa žada turtingą grybų derlių.

16 rugpjūčio. Koks oras šiandien, toks ir spalis. Dulkių sūkuriai keliuose, pučiant vėjui, pranašauja dažnas pūgas žiemą. Šiltas vėjas – žiema švelni bus. Naminiai paukščiai pradeda mesti plunksnas artėjant šalčiams.

17 rugpjūčio. Šios dienos oras parodo, koks bus lapkritis. Renka paskutinių agurkų derlių, kasa česnakus ir svogūnus. Kepa pyragus su svogūnais ir kiaušiniais, jais vaišina naminius gyvulius, kad būtų sveiki.

18 rugpjūčio. Koks šią dieną oras, toks ir gruodis. Pageidautina valgyti šviežią svogūną, kad būtumėte sveiki ir ilgaamžiai. Verda girą iš šviežios duonos, vaišina ja visus giminaičius, kad pritrauktų į savo namus klestėjimą ir gausą.

19 rugpjūčio. Šventindavo maldos namuose obuolius ir juos valgydavo, kad atsikratytų negalavimų. Pagal šios dienos orus spręsdavo koks bus sausis.

20 rugpjūčio. Šią dieną gandrai, pasiruošę išskristi, pranašavo šaltą greitą žiemą. Pirmą dienos pusę draugiškai giedodami gaidžiai, žadėjo gerą orą rytojaus dieną. Vorai slepiasi – lauk blogo oro.

21 rugpjūčio. Pagal prietarus, šią dieną atlikdavo įvairius meilės ritualus. Pietų metu stebėdavo, koks vanduo atviruose vandens telkiniuose. Ramus vanduo pranašavo švelnią žiemą be didelių šalčių ir pūgų.

22 rugpjūčio. Šią dieną karves melždavo atsiskyrę, kad jų nenužiūrėtų. Pagal prietarus, šią dieną į jų tešmenis galėjo įsisiurbti gyvatės ir iščiulpti visą pieną. Todėl bandų nevesdavo iš tvarto. Snieguotą žiemą žadėjo stiprus vėjas tą dieną.

23 rugpjūčio. Šios dienos oras parodydavo, koks bus oras rudenį. Jeigu karšta ir sausa, tai ruduo bus šiltas ir sausas. Buvo priimta eiti į maldos namus ir melstis Aukštesnėms Jėgoms, kad išvaduotų nuo nužiūrėjimo ir pagadinimo.

24 rugpjūčio. Šią dieną negerdavo spiritinių gėrimų ir neidavo prie pelkių. Buvo manoma, kad tą dieną mirusiųjų dvasios nusileisdavo iš padangių klajojančių ugnelių pavidalu ir galėjo nubausti neatsargius žmones. Negalima kirpti avių, nes jos susirgs ir nespės žiemai apaugti vilna. Žiemą bus daug sniego, jeigu miške mažai grybų.

25 rugpjūčio. Šią dieną vyrai tvarkydavosi ten, kur laikydavo arklių inventorių. Jeigu to nepadarysi, tai arkliai gali pradėti šlubuoti. Šiltas ir giedras oras leisdavo eiti į mišką, kad galėtų prisirinkti atsargų žiemai.

26 rugpjūčio. Buvo priimta tvarkyti rūsius ir sandėlius, kad būtų kur susidėti atsargas žiemai. Jeigu vėjas stiprus, tai rugsėjis bus šlapias. Eidavo į mišką rinkti grybų ir riešutų. Jeigu jų daug, tai galima tikėtis, kad sekančiais metais bus geras grūdų derlius.

27 rugpjūčio. Gervės, skrendančios į šiltus kraštus pranašavo greitą šaltą žiemą. Ramus vėjas šia dieną – šiltas, giedras ruduo. Audra šia dieną – lietingas ruduo.

28 rugpjūčio. Nuo šios dienos prasideda ruduo. Daug ore skraidančių voratinklių – šalta žiema. Pagal prietarus šią dieną negalima trikdyti žemės, vaikščioti basom ir besti aštrius daiktus, kitaip kitais metais derliaus nebus.

29 rugpjūčio. Šią dieną stebėjo vandenį ežeruose ir upėse. Ramus vanduo pranašavo ramią žiemą, be audrų ir pūgų. Atsigerti iš šaltinio vandens – gerai sveikatai, nusiprausti – grožiui.

30 rugpjūčio. Pagal papročius šią dieną padėdavo našliams ir šeimoms, kur neliko maitintojo. Tiems, kas nepaaukos nors saujos grūdų, galima laukti bėdų savo namuose. Galima tikėtis visą savaitę gero oro, jeigu iš ryto bus tirštas rūkas ir gausiai iškris rasa.

31 rugpjūčio. Šią dieną rūpinasi arkliais. Jais nedirba, kad jie sukauptų jėgų ir nesusirgtų. Koks bus derlius, sprendė iškasdami pelyną. Jeigu jo šaknys storos, reiškia, duonos bus iki soties.

Liaudies išmintis ir dabar mums padeda išvengti nemalonumų, pamatyti perspėjimus iš Aukščiau ir apsisaugoti nuo įvairaus negatyvo. Sekite pasikeitimus aplink save, juk daugelis Visatos Ženklų gali jums parodyti kelią į laimę ir klestėjimą.

Šaltinis: Fb: Mėnesiena: Būrimas kortomis

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
cortesas

Liaudies prietarai nuo rugpjūčio mėn.: kadangi BET KOKIE valdantieji leidžia visuotiniam kainų kilimui vasaros pabaigoje,tai mano horoskopas tame,kad šis triukas jau visiems žinomas,ir kai truks runkelių kantrybė,tai kalafijorai užsikas žemėsna,o valdžios gyvatsliekai sulys taip giliai,kad pasieks istorinę Anglijos provincija Australiją

hmm

Kaip gražu anksčiau viskas buvo, ramu…

Taip pat skaitykite