Nepraleiskite: savaitgalį vyks Eta Akvaridų meteorų lietus

Savaitgalio naktys bus giedros, tad vykite toliau nuo miesto ir patirkite neišdildomus įspūdžius stebėdami Eta Akvaridų meteorų lietų.
Šio meteorų lietaus pikas vyks gegužės 5 d. prieš pat aušrą. Visgi, dylantis Mėnulis kiek užgoš šį reginį, tačiau tikimasi, kad ryškiausi Eta Akvaridai prasibraus pro Mėnulio šviesą ir papuoš dangų.
Eta Akvaridai intensyviai kris ir ankstyvomis gegužės 4 ir gegužės 6 d. ryto valandomis.
Pats tinkamiausias laikas stebėti šiuos greitus ir įprastai ryškius meteorus yra ankstyvos ryto valandos, prieš pasirodant rytmečio aušrai, informuoja earthsky.com

Patarimai stebėtojams:

Bet kurio iš meteorų lietaus stebėjimui reikėtų skirti bent jau vieną valandą. Meteorai yra linkę atskrieti spurtais, kuriuos skiria ramybės periodai. Be to, tam, kad jūsų akys priprastų prie tamsos gali prireikti net iki 20 minučių.

Ypatingos įrangos nereikia, tačiau gali praversti šiek tiek sėkmės. Reikia susirasti tamsų, atvirą dangų, esantį atokiau nuo dirbtinės šviesos(miestų).

Iš kur jie atskrieja?

Šie Eta Akvaridų meteorai pasklinda iš tam tikro taško, esančio priešais Vandenio žvaigždyną. Šis dangaus skliauto taškas beveik sutampa su blausios Eta Aquarii žvaigždės pozicija, būtent dėl to meteorų lietui suteiktas Eta Akvaridų vardas.

Eta Aquarii yra viena iš keturių žvaigždžių, sudarančių Y formos „vandens ąsočio“ žvaigždyną, šiaurinėje Vandenio dalyje. Jeigu jums pavyktų atrasti šį žvaigždyną, tuomet galite džiaugtis puikiomis galimybėmis aptikti ir Eta Akvaridų radiantą.

Tačiau tikrai nebūtina tiksliai žinoti šios vietos, kad galėtumėte mėgautis meteorų stebėjimu. Taip yra todėl, kad meteorai skrenda į visas dangaus puses, priešais skirtingus žvaigždynus.

Keletą Eta Akvaridų galima išvysti ir vėlyvo vakaro valandomis, prieš radiantui pakylant į mūsų dangaus skliautą. Vėlyvą vakarą meteorai danguje suformuoja išskirtinai ilgus šviesos ruožus. Radiantui kylant vis aukščiau galima jų pamatyti daugiau, tačiau trumpesnių.

Eta Akvaridų meteorų lietaus šaltinis yra Halio kometa

Kasmet mūsų Žemės planeta balandžio pabaigoje ir gegužės mėnesį kerta orbitinį šios kometos kelią, dėl ko nakties metu kometos gabalėliai danguje pasirodo Eta Akvaridų meteorų pavidalu.

Šis lietus aktyvus nuo balandžio 19 iki gegužės 20 d., tačiau giliausiai į kometos nuolaužų srautą Žemė įskrieja apie gegužės 5 ar 6 d.
Mūsų planeta orbitinį Halio kometos kelią kerta ir kitoje metų pusėje, ir tuomet suteikia progą stebėti Orionidų meteorų lietų, kuris įprastai ryškiausiai matomas prieš aušrą, apie spalio 21 d.

Gero laiko ir gražaus reginio!
Šaltinis: Gismeteo.lt

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite