Havajuose išsiveržė Kilauea ugnikalnis: evakuojami žmonės VIDEO

Kilauea ugnikalnis, esantis Havajų Didžiojoje saloje, ketvirtadienio pavakarę (Havajų laiku) galingai prabudo ir spjaudydamasis lava bei pelenais privertė skubiai evakuotis vietos gyventojus.

Vietiniai pasakoja matę lavos fontanus, pakilusius į maždaug 45 metrų aukštį. Ugnikalnio skleidžiami garsai baugūs, primenantys reaktyvinio variklio veikimą, o iš prasivėrusio plyšio veržėsi kunkuliuojanti lava.

Evakuotis įspėti 10000 gyventojų, nes lavos upės pasiekė gyvenamas teritorijas, informuoja independent.co.uk
JAV Geologijos tarnyba skelbia, jog šis išsiveržimas įvyko po to, kai Punos rajoną supurtė serija žemės drebėjimų, įskaitant ir ketvirtadienį įvykusį 5,0 balų stiprumo žemės drebėjimą.Situacija yra itin atidžiai stebima ir apie didesnį gresiantį pavojų gyventojai bus nedelsiant informuoti.
Skelbiama, kad pirmadienį sugriuvo Puu Oo kraterio dugnas, sukeldamas žemės drebėjimų seriją ir išjudindamas lavą.Šis aktyvus ugnikalnis yra pietinėje Havajų salų grandinės dalyje. Tai vienas iš penkių vulkanų, formuojančių Didžiąją salą. Jis nuolat plečiasi dėl dažnų išsveržimų, todėl jo pavadinimas havajietiškai Kīlauea reiškia plėtimąsi.Šaltinis: gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Karbonadas

Nu būtų riesta jiems jei išsiveržtų, nereikia čia šaipytis. Mes čia labai dėkingoj vietoj gyvenam, nei ugnikalnių, nei žemės drebėjimų, nei tornadų, nei cunamių, potvyniai minimalūs…

Pyktis.

Nu jo gal ir nera cia pas mus dideliu gamtos stichiju…bet kainos tai kosmines.

kronos

idomu ka tie papuasai darytu jeigu issiverztu normalus ugnikalnis ,o ne kazkokia smulkme uz simtu kilometru :D

Taip pat skaitykite