Vabzdžiai kopijuoja žmonių kūrinius: termitų statinys primena Barselonos bažnyčią
|Profesorius Richard Dawkins „Twitter“ socialiniame tinkle pasidalino akį traukiančiu vaizdu, užfiksuotu šiaurinėje Australijoje. Jame matyti sudėtingos architektūrinės struktūros, prie kurių tikrai neprisidėjo nei vienas žmogus, rašo gismeteo.lt.
Šią sudėtingą struktūrą, kuri labai panaši į Gaudi sukurtą Sagrada Familia bažnyčią Barselonoje, pastatė termitai, naudojantys šį statinį kaip požeminių namų oro kondicionavimo sistemą.
Fotografijas įvertinę biologai teigia, kad panašu, jog šis pylimas buvo apgriautas, o aukši bokštai demonstruoja termitų vykdomus atstatymo darbus ir bandymą atkurti kolonijos aukštį kaip įmanoma greičiau, rašo dailymail.co.uk.
Tokias įspūdingas katedras primenančias struktūras stato dvi termitų rūšys: kompasiniai (amitermes meridionalis) ir katedriniai termitai (nasutitermes triodiae). Struktūros pastatytos iš išmatų, purvo ir medienos mišinio, kuris suformuoja tvirtą, vandeniui atsparią, molį primenančią medžiagą.
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt
Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!
Termitai gyvena po žeme, dėl ko jiems reikia gauti deguonies, ir būtent virš žemės iškilusios kauburinės struktūros atlieka oro kondicionavimo vaidmenį. Šiaurinėje teritorijoje, vakarinėje Australijoje ir Kvinslande termitai stato iki 8 metrų aukščio siekiančias struktūras. Požemiuose šių mažų padarėlių gyvena milijonai.
Visgi, Sidnėjaus universiteto mokslininkai yra sužavėti tokiais nuostabiais termitų statiniais ir teigia, kad šios struktūros yra įspūdingi inžineriniai dariniai.
Jų teigimu, termitų sukurti statiniai yra netgi įspūdingesni už aukščiausius žmogaus sukurtus statinius Žemėje, pavyzdžiui, Burj Khalifa dangoraižį Abu Dabyje.
Šaltinis: gismeteo.lt
Žmogus dažniausiai kopijuoja idėjas iš gamtos
Antraste tai griuk negyvas….turbut i Ispanija buvo pasiusta vabzdziu delegacija susitarti del breziniu.
O kas su antrašte negerai? Pastebėta panašumų ir tiek, norėjai pasijaust svarbus?
Žmogaus vaizduotei ir fantazijai ribų nėra. Žmogus mato tai, ką nori matyti. O kalbant apie šitą atvejį, bent jau parašėte kažką ir tai jau gerai.