Kas šnabžda mums į ausį? Smegenyse aptiktas “vidinis balsas”

Oksfordo universiteto mokslininkai padarė įdomų atradimą: jie aptiko smegenų sritį, kuri priverčia mus susimąstyti apie tai, ar kartais nepadarėme klaidos ir ar nevertėtų pasielgti kitaip, rašo Džonas Volšas (John Walsh).

 

Ką reikėtų žinoti apie šią sritį? Pirmiausiai tai, kad ji yra „šoniniame kaktos poliuje“. Antra – kad ją turi tik žmonės. Trečia – ji didumo sulig Briuselio kopūsto galvute. „Ši sritis akylai seka, ar jūsų pasirinkimas išties geras“, – aiškina tyrimo autorius Oksfordo profesorius Metju Rašvortas (Matthew Rushworth).

 

„Pavyzdžiui, ji jus pažadina iš sąstingio, jeigu netyčia pražiopsote reikalingą posūkį, kad staiga suvoktumėte, jog kitas bus tik už 40 km, o jums neužteks benzino“, – komentuoja straipsnio autorius.

 

Šis vidinis balsas įvertina, ar pasirinkimas teisingas, ir tuomet, kai jis susijęs su moraliniu aspektu – kai mums tenka rinktis tarp gėrio ir blogio.

 

„Oksfordo mokslininkai smegenyse aptiko sąžinę!“ – konstatuoja Dž.Volšas. Autorius taip pat prideda, kad kiekvienas žmogus turi po du tokius organus – už abiejų antakių. Kam gi žmogui dvi sąžinės? Galbūt jos kaip angeliukas ir velniukas, tupintys mums ant kiekvieno peties? Pavyzdžiui, vienas šnabžda: „pavok pinigus“, kitas tvirtina, jog vogti negerai.

 

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ ir “Vakarų Ekspreso” inf.

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
16RoundPerDay

Rezume mes visi girdime dialoga bemastidami smegenis dalijasi i dvi puses pvz perpjovus zmogu pusiau jo identiskos puses nerastum sian pasaulije jai musu puses skirtingos tai nereiskia kad viena bloga ar kita gera ^^

Droniukas1

Maty menkai veikia ta smegenu dalis kiek nusikaltimu

Inkognito

Bet vis viena tai didžiulis atradimas žmonijai ,galgi nusikaltėlius nereikės sodinti į klėjimus iki gyvos galvos,gal pakaks kokiu nors genų inžinerijos metodu atstatyti pažeistus jų smegenis ir nusikaltėlis vėl taps visaverčiu visuomenės nariu,o juk ir jų tarpe yra daug nestandartiškai mastančių genialių asmenybių,tik savo gabumus nukreipiančių blogiui kurti.Galgi net vos gimusius bus galima pagydyti kokiais nors metodais kad nebūtų dvasinis luošys ir neluošintų aplinkinių savo neadekvačiu elgesiu visuomenėje.Juk nepaslaptis jog klasėje pakanka dviejų trijų idiotu kurie savo elgiasiu sutrukdo įsisavinti žinias 30 mokinių ,kurie gal ir norėtų mokytis tačiau per jų kvailiojimus negali…

Inkognito

Kažin ar tokie diskutuotojai kaip “Pyktis” turi tokią smegenų dalį aplamai?
Gali būti kad visokie nusikaltėliai ir padugnės tėra invalidai kurie neturi tos smegenų dalies arba ji jiems pilnai atrofavosi.Gaila kad Lietuvoje tokių invalidų labai daug,o mastančių beveik nėra.

Taip pat skaitykite