Ar žmogus gali tikėtis pasiekti nemirtingumą – ir taip, ir ne

amzinybe-gyvenimas-mokslasŽmonija nori nugalėti mirtį. Mūsų kuriamos technologijos sparčiai ilgina mūsų gyvenimo trukmę – kiekviena nauja žmonių karta gali gyventi ilgiau nei praėjusi, rašo technologijos.lt.
 
Mokslininkai tiria šią sritį ir mano, kad yra aptikę mechanizmą, kurį turi pakeisti, kad mes nesentume ir gyventume amžinai. Tačiau naujas tyrimas atskleidė paprastą tiesą – gyvenimas amžinai žmonėms yra tiesiog matematiškai neįmanomas.

 

Iš esmės, norėdami gyventi amžinai turime žvilgtelti į savo kūną ląstelių lygmenyje. Žmogus sensta, kuomet ląstelių dauginimosi mechanizmas lėtėja, kuriamos prastesnės kokybės ląstelės, kurios greičiau miršta. Audiniai po truputį netenka savo savybių ir silpsta. Stangrumą praranda oda, iš veido dingsta jaunystės žavesys, silpsta raumenys, galiausiai – smegenys ir širdis. Tačiau jei išspręstume ląstelių dalijimosi problemą, galėtume gyventi amžinai, taip? Taip. Ir ne.

 

Jei žmogaus ląstelės amžinai dalintųsi tokiu pat tempu ir būtų sukuriamos tokios pat kokybės ląstelės, techniškai galėtume gyventi amžinai. Mokslininkai ne kartą skelbė, kad teorinio žmogaus amžiaus apribojimo nėra. Žvalgomasi ir į vandenynus, kuriuose gyvena šimtamečiai vėžliai, niekaip nesenstantys omarai, viską išgyvenantys banginiai ir techniškai nemirtingi stiklapinčiai. Jei išmoktume šių gyvūnų paslapčių, galėtume likti amžinai jauni. Dar daugiau – galėtume mirti tada, kada šį sprendimą priimtume patys.

 

Ir mokslas turi tam reikalingus tyrimų ir genų modifikavimo įrankius. Kol kas atliekami tyrimai su ląstelėmis, bandoma surasti metodą jas pasidalinti taip, kad naujų ląstelių karta nebūtų praradusi senosios gyvybingumo. Tačiau entuziazmą slopina naujas Arizonos Universiteto tyrimas, rodantis, kad žmogui pasiekti amžiną gyvenimą yra neįmanoma. Matematiškai neįmanoma.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Ląstelėms dalinantis tuo pačiu būdu ir tempu, anksčiau ar vėliau vėžys yra neišvengiamas. Taigi, reikėtų užprogramuoti žmogaus organizmą taip, kad ląstelės dalindamosi nesentų, nesulėtėtų ir vis tiek neskatintų vėžinių susirgimų. Tačiau šiuo metu tai yra neįmanoma. Skatinant ląstelių dalinimąsi, neišvengiamai daugėtų ir vėžinių ląstelių, kurių yra kiekviename žmogaus organizme. Taigi, viskas ką pavyktų pasiekti būtų anuliuota vėžio.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Paulas Nelsonas, pagrindinis tyrimo autorius, teigia: „Jei atsikratysi tų prastų, tingių ląstelių, tuomet suklestės vėžinės. Jei atsikratysi ar sulėtinsi vėžines ląsteles, tai ir vėl leisi kauptis tingioms ląstelėms“. Kitaip tariant, mokslas yra įstrigęs tarp šių dviejų pasirinkimų ir išeities iš šios padėties nėra. Žinoma, ateityje vėžys bus pagydomas, tačiau vėžio gydymas yra vėžinių ląstelių naikinimas. Taigi, iš kūno šaliname ir lėtas, prastesnes ląsteles, ir vėžines – tai jau nemaži praradimai, sunku tikėtis, kad po to žmogus ilgai išgyventų.

 

Toks žongliravimas beveik garantuotai pasibaigtų ligomis, kurios kauptųsi ir žmogų pribaigtų. Net ir sustabdžius senėjimą, iškiltų kas nors, kas žmogų, kad ir kokį jauną, nužudytų. Tačiau tai tik dar vienas tyrimas ir dar viena matematiškai pagrindžiama hipotezė. Tai yra kliūtys, kurias žmogui reikia apeiti savo kelyje į nemirtingumą.

 

Galbūt po kelių šimtų metų žmonės turės būdų kaip išvengti ląstelių dalinimosi klaidų ir kontroliuojamai padidinti kokybiškų ląstelių skaičių, bei išgydyti ligas nesukeliant pakitimų ląstelių lygmenyje ar tiesioginių komplikacijų. Ir, tuomet, pripratinti mūsų netobulą imunitetą prie amžinybės. Kitaip tariant, gali būti, kad vėją laukuose gaudantys mokslininkai turės pripažinti, kad matematikai yra teisūs ir vienintelis kelias į ilgą gyvenimą yra tolygus, technologinis gyvenimo trukmės ilginimas, nešvaistant laiko ieškant trumpesnio aplinkelio.

 

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Inkognito

Amžinybė aplamai gali egzstuoti tik ne materialia forma. Materija turi savybę kisti ir ji egzistuoja pagal algoritmą : gimimas vystymasis pasidauginimas,senėjimas ir mirtis. pagal šią formulę gyvuoja augmenija,gyvunija,tam algoritmui ištikima materija kaip planetos ,žvaigždės galaktikos o ir pati visata. |Taip kad net negali būti kalbos apie amžina gyvenimą materijos pavidale nes kam bus tau tas nemirtingumas kai išsiplėtusi saulė po 4 milijardų metų praris planetas ?Kai Paukščių tako galaktika susidurs su Andromedos ūku ir t.t. Gali kažkiek tai pratesti gyvenimą mokslininkai bet neabejoju kad ir tam yra ribos.

juozas

Laimė,kad gamta pakankamai protinga ir pasirūpino kad šito nebūtų.Pagalvokime,ar tikrai norėtume amžinai egzistuoti,ar laikas užleisti savo vietą kitiems,savo palikuonims.Juk pasaulis turi tobulėti,o ne apsikrauti senais niurzgliais,kuriems jau viskas nusibodo.Ne veltui daugėja ir savižudybių skaičius.

Pyktis.

Nepagalvoji,kad savizudziai zudosi ne delto,kad jiems gyvent atsibodo? tam buna priezastys.
Ir cia protingas yra Dievas.

juozas

Priežasčių gali rasti begalybę.Ir kuo ilgiau gyveni,tuo jų daugiau atsiranda.Jei Dievas nebūtų suteikęs galingą mirties baimę,neabejoju,anksčiau ar vėliau visi pasitrauktų iš gyvenimo savo noru./Ypač tie,kurie tiki į pomirtinį gyvenimą/

Pyktis.

Tas kuris turi gera ar net laaabai gera gyvenima tas beabejo turbut labai bijos mirties nes jis praras materiala. O tas kuris gyvena sunkiai ir gala su galu vos suduria ar pvz kokia seima palaidojo ir jis cia vienas sitam pasaulyje. Tai,kaip manai ar tokiems labai didele ta mirties baime? Manau,kad ne. Jeigu jie tikintys ir gyveno pagal Dievo istatyma tai mirtis jiems,kaip isgelbejimas. Nes juk pas Teva bus nepalyginamai geriau nei cia. O jei zmogus “darvinistas” ir jis save laiko bezdione tai mirtis turbut jam turetu buti labai baisi nes su ja asmuo isnyksta.

juozas

Taigi,ateitis/nemirtingumas/priklauso “beždžionėms”ir turtuoliams.Su kuo Jūs norite gyventi per amžių amžius?

KASEKAS

grc darykit kazka nenoriu mirt, noriu gyvent amzinai

TO Kasekas

gyvensi amzinai kai mirsi

Taip pat skaitykite