15 tūkst. pasaulio mokslininkų įspėja žmoniją: laukia neišpasakytos kančios

15 000 pasaulio mokslininkų išplatino naują, niūrų „įspėjimą žmonijai“ apie mūsų laukiančius pavojus, „Independent“ cituoja 15min.lt.

 

Naujoji žinia yra surašyta 25 metų senumo įspėjimo, kurį pasirašė 1 700 mokslininkų, priklausančių „Susirūpinusių mokslininkų sąjungai“, pagrindu, tačiau dabar, anot mokslininkų, padėtis yra gerokai, gerokai blogesnė, nei buvo 1992 metais, o kone visos problemos, identifikuotos pirmojoje žinutėje, pagilėjo.

 

Žmonijai kyla egzistencinė grėsmė dėl nevaldomo ribotų išteklių vartojimo staigiai augant populiacijai. Ir, anot mokslininkų, „patys mokslininkai, įtakingi ir paprasti piliečiai“ nepakankamai aktyviai su tuo kovoja.

 

Mokslininkai įspėja, kad jeigu pasaulis skubiai nesiims veiksmų, mūsų laukia katastrofiškas biologinės įvairovės sumažėjimas ir neišpasakytos kančios.

 

Nuo pirmojo laiško parašymo sumažėjo tik viena anuokart identifikuota problema – ozono skylė, todėl naujame laiške mokslininkai ragina žmoniją pasinaudoti tuo kaip pavyzdžiu, kas gali nutikti, kuomet imamasi tikslingų, aktyvių veiksmų. Tačiau visos kitos grėsmės, anot jų, tik pasunkėjo ir netrukus bus pasiektas taškas, kuomet permainos bus nebegrįžtamos.

 

Laiške palikta šiek tiek erdvės ir vilčiai. Tačiau žmonija nesiima nė iš tolo pakankamai veiksmų, kad sumažintų didžiąją dalį savo problemų ir netrukus jau nebegalės pakeisti savo likimo.

 

Mokslininkai įspėja, kad jeigu pasaulis skubiai nesiims veiksmų, mūsų laukia katastrofiškas biologinės įvairovės sumažėjimas ir neišpasakytos kančios.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Netrukus bus per vėlu pakeisti kryptį nuo katastrofiškos trajektorijos, o laikas baigiasi. Turime savo kasdieniame gyvenime ir valdančiose institucijose pripažinti, kad Žemė su visa joje esančia gyvybe yra vieninteliai mūsų namai“, rašoma nerimą keliančiame laiške.

 

Įspėjime žmonijai pabrėžiamos įvairiausios negandos, ištikusios dėl mūsų pačių veiklos – katastrofiška klimato kaita, miškų iškirtimas, masinis rūšių nykimas, negyvosios vandenynų zonos, gėlo vandens neprieinamumas ir panašiai.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Oregono valstijos universiteto (JAV) ekologijos profesoriaus Williamo Ripple’o vedami mokslininkai, laišką išplatinę per internetinę žurnalo „BioScience“ versiją, teigia: „dabar žmonijai pateikiamas antras įspėjimas … Mes keliame pavojų savo ateičiai nepažabodami savo intensyvaus, bet geografiškai ir demografiškai netolygaus išteklių vartojimo ir nesuvokdami nuolatinio bei greito populiacijos augimo kaip daugelio ekologinių ir netgi sociologinių grėsmių pagrindinio variklio“.

 

„Nesugebėdami adekvačiai riboti populiacijos augimo, iš naujo įvertinti augimu pagrįstos ekonomikos vaidmens, sumažinti šiltnamio dujų išmetimo, skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo, saugoti gyvenamuosius arealus, atgaivinti ekosistemas, riboti taršą, stabdyti gyvūnijos naikinimą ir riboti invazinių rūšių plitimą, žmones nesiima skubių veiksmų, būtinų norint apsaugoti mūsų biosferą, atsidūrusią pavojuje“, rašoma laiške.

 

Pirmajame savo įspėjime, kurį pasirašė didžioji dauguma tuo metu gyvenusių Nobelio premijos laureatų, buvo nurodoma, kad žmonių poveikis mus supančiai gamtai gali tapti „neišmatuojamų žmonijos kančių“ priežastimi.

 

Naująjį laišką, kuris pateiktas atviro laiško, nuomonės, pavidalu, pasirašo 15 364 mokslininkai iš 184 valstybių.

 

Laiško autoriai, remdamiesi duomenimis, surenkamais vyriausybinių agentūrų, ne pelno siekiančių organizacijų ir individualių tyrimų, grindžia savo teiginius, kad mūsų įtaka aplinkai labai tikėtinai sukels „didžiulę ir negrįžtamą žalą“ Žemei.

 

Tikimės, kad mūsų laiškas įžiebs plataus masto visuomenės debatus dėl pasaulinės aplinkos ir klimato.

 

Prof. W.Ripple’as sakė: „Šį antrąjį įspėjimą pasirašę mokslininkai ne šiaip skelbia melagingą pavojų. Jie pripažįsta akivaizdžius ženklus, kad planeta keliauja netvariu keliu. Tikimės, kad mūsų laiškas įžiebs plataus masto visuomenės debatus dėl pasaulinės aplinkos ir klimato“.

 

Kai kuriose srityse pažanga yra pasiekta – pavyzdžiui, apribota ozono sluoksnį naikinančių cheminių junginių gamyba, didėja energijos, išgaunamos iš atsinaujinančių šaltinių, vartojimas – tačiau gerąsias tendencijas smarkiai nusveria žalingos tendencijos, tvirtina mokslininkai.

 

Jie nurodė, kad per pastaruosius 25 metus:

 

– Gėlo vandens, prieinamo vienam pasaulinės populiacijos atstovui, vidutinis kiekis sumažėjo 26 procentais;
– Vandenynų „negyvųjų zonų“ – vietų, kur dėl deguonies trūkumo ir taršos beveik niekas negali išgyventi – plotai padidėjo 75 procentais;
– Prarasti 121 mln. hektarų miškų, daugiausiai plečiant dirbamos žemės plotus;
– Pasaulinės anglies emisijos ir vidutinės temperatūros nuolat ir reikšmingai augo;
– Žmonijos populiacija išaugo 35 procentais;
– Bendras žinduolių, roplių, paukščių ir žuvų kiekis planetoje sumažėjo 29 procentais.

 

Prof. W.Ripple’as su kolegomis įsteigė naują nepriklausomą organizaciją, pavadintą „Pasaulio mokslininkų aljansu“ – šios organizacijos tikslas yra garsiai skelbti susirūpinimą dėl aplinkos apsaugos tvarumo ir žmonijos likimo.

 

15minlogo

Rekomenduojami video:


2500
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
vyka

zmoniu populiacija,labai idomi versija,gal duju paleis kad apnaikintu,visdelto neisgalvoti gandai,zmones skiepijami,ivairus maisto priedai jau naikina zmonija

ABA

Cia prasimas dazniau lankyti boznicia ir inesti kapitala

Pyktis.

Prie ko cia ta baznycia?

Reind

:D nu rimtai

ABA

Sprendziant is laiku dauguma nepritaria boznyciai. Gerai

cortesas

minimum 100 metų visas pasaulis “genamas” į susinaikinimą,atskiras jo sritis(valstybes) užkrečiant mirtinomis ligomis,arba masiškai pradedant kirsti miškus,taip pat naikinant tam tikrasfloros ir faunos rūšis ir laboratorijose išvedant mutantus ir tokiais ir dar įvairiausiais būdais žudant šios nuostabios planetos ekosistemą,tačiau pagrindinis tikslas yra sunaikinti baltąją žmonijos rasę,tuo pačiu ženkliai apribojant “pasiliekančių” skaičių griežtai tam tikslui paskirtuose realuose.Galbūt tas planas JIEMS neišdegs,tačiau pasėti paniką ir baimę,pastūmėti žmones į tamsą tokie ir panašūs “mokslininkų laiškai” gali…reikia tikėti šviesa ir nemirtinga žmogaus siela ir tuo,kad mes,žmonės, sutverti kūrybai ir tobulėjimui ir tik “dėka” Šėtono,valdančio mūsų materialinį pasaulį mes esame pasiklydę tarp begalės pagundų,skausmo ir… Skaityti daugiau »

Pyktis.

Tikrai taip. Bet kam tai rupi? Turbut 90% ar daugiau yra visiski sistemos vergai. O like nelabai ka gali padaryti. Nes,kaip taisykle dazniausiai dauguma laimi…

Bardakas

Labai jau populiaru pasidarė apie žmonių populiacija kalbėti.

Pyktis.

Nes norima ja sumazinti. O tam labai tinka karas. Kas pastaruoju metu yra gan populeru. Bet mus skiepija neaisku kuom. Mums sukure vis nauju ligu. Mums kisa GMO mesla. Ir pan. Taip,kad po biski esam naikinami. Ir mes delto nieko nedarom…
Ir as tikrai netikiu,kad musu yra 7.5mlrd. Domejausi siuo klausimu siek tiek. Tai pagal visa info kiek maciau ir skaiciau galiu drasiai sakyt,kad tie 7.5mlrd yra visiskas melas.

kaip ir kodel

– kaip pateisinti mobilių telefonų keitimą kas metai?
– kodėl nieks nesurenka senųjų mobiliųjų?
– kodėl skatinamas visuotinas vartojimas be tikslo?
– kodėl naikinamas viešasis transportas, kuriami kamsčiai?
– kodėl nėra individualaus šildymo, norint atsivėsinti reikia langą atverti?

Pyktis.

Tu teisingai parasiai,bet porai lupenu tas nesuvokiama. Pats straipania pateikia vos kelia konkrecius argumentus,o toliau bla bla bla…

Taip pat skaitykite