Šiandien neeilinė NASA spaudos konferencija: praneš apie gyvybei tinkamą planetą?

aliens-spaceshipJAV kosmoso agentūra NASA trečiadienį, 20:00 val. Lietuvos laiku, surengs spaudos konferenciją, kurios metu pristatys „svarbų atradimą iš už Saulės sistemos ribų“ – daugelis internautų pagal tokį anonsą spėja, kad agentūra ketina paskelbti apie tai, jog atrado egzoplanetų, kuriose sąlygos yra galimai tinkamos gyvybei, rašo ibtimes.co.uk.

 

Pati agentūra oficialiame kvietime į spaudos konferenciją tiesiogiai neskelbia, ar kalba eis apie naujų egzoplanetų atradimą, tačiau iš kvietimo galima daryti tam tikras prielaidas.

 

„NASA surengs spaudos konferenciją 1 pm EST (6pm GMT) laiku vasario 22 dieną, trečiadienį – bus pristatyti nauji atradimai apie planetas, besisukančias ne apie Saulę, dar vadinamas egzoplanetomis“, – rašoma agentūros kvietime.

 

Kvietimą perskaičiusi astronomijos bendruomenė sukėlė nemenką bruzdesį socialiniuose tinkluose. Kol kas patikimiausiai atrodo spėjimas, kad agentūra paskelbs radusi planetą, kurioje sąlygos yra tinkamos gyvybei.

 

Kadangi NASA užsiėmė, kad kalba eis apie egzoplanetas, bent jau žinome, kad laikinai „iškeliausime“ už Saulės sistemos ribų. NASA jau kurį laiką analizavo dešimtis ne Saulės sistemos planetų. Praėjusiais metais, gegužės mėnesį vykusioje spaudos konferencijoje NASA paskelbė, kad kosminiu teleskopu „Kepler“ buvo aptiktos 1284 naujos planetos, iš jų devynios sukasi savo žvaigždžių „gyvenamoje zonoje“.

 

Pirmoji Žemę primenanti planeta buvo Kepler-186f – jos paviršius yra kietas, dydis panašus į Žemės, o nuo savo žvaigždės ji sukasi tokiu atstumu, kad joje įmanomas skysto vandens egzistavimas.

 

15minlogo

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Torex

NASA dirba kazkokie supisti idiotai. Kai kazkas uzfiksuoja NSO tai visada viska slepia, net savo nuotraukas is marso falsifikuoja, o cia gaidziai bando apsimest kad iesko ateiviu ir neranda, tie lohai jibani jau rado tuos ateivius, o nuos musu slepia ir sleps. Nesitikekit kad NASA ims ir pranes apie ateivius. Krc apismelave degradai

Taip pat skaitykite