Archeologai užtikrinti: Stounhendžas iš pradžių stovėjo kitur

stoneageArcheologų teigimu, Stounhendžas iš tiesų anksčiau stovėjo visiškai kitoje vietoje, tačiau vėliau buvo demontuotas bei perkeltas į Viltšyrą, kur esame jį įpratę matyti.

 

Kaip rašo „Independent“, archeologas Mike‘as Parkeris, kalbėdamas „Hay Festival“ mokslo renginyje, tvirtino, jog prieš 5000 metų Stounhendžas buvo pastatytas už kiek daugiau nei 200 kilometrų nuo dabartinės vietos, Preselio kalnuose vakarų Velse.

 

Vis tik atlikus detalius Stounhendžo akmenų tyrimus pavyko pastebėti, jog monumento akmenys yra „papuošti“ skylėmis, kurių analogiški atitikmenys buvo pastebėti ir Pembrokšyre, netoli Preseli Hillso. Tiesa, šioje teritorijoje akmenų žymės buvo padarytos keletą amžių prieš pastatant dabartinį Stounhendžą.

 

Skylės, aptiktos akmenyse netoli Preseli Hillso, yra datuojamos maždaug 3400-3200 metų prieš Kristų, tačiau dabartinis Stounhendžas nebuvo sukurtas iki pat 2900 metų prieš Kristų. Todėl keliama versija, jog Stounhendžo akmenys iš Velso teritorijos galėjo būti atitempti po 500 metų į dabartinę jo vietą.

 

Neatmetama versija, jog iš pradžių Stounhendžo akmenys priklausė visiškai kitam monumentui, o vėliau išmontuoti, atskirti vienas nuo kito bei nugabenti į Viltšyrą. Galbūt iš tiesų Viltšyre dabar stovi antroji originalaus Stounhendžo versija.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Saulys

Kapitaline Stonehendzo rekonstrukcija buvo atlikta 60 – 70 metais kur visi akmenys buvo “islieti”. Mano isverstas Kembridzo istorijos mokslu daktaro ir studentu straipsnis su senoves nuotraukomis iki siol vienoje is svetainiu. Pabandysiu paklausti ar ne galima butu jo publikuoti siame tinklapyje. Beje jis nepriestarauja sisi hipotezei. Vienas Rusu profesorius sako kad Stonehendzas pastatytas pries gerus 400 metu mokslininko Isaoko Newtono kuris ir suorientavo akmenis pagalba. Akmenys niekada netempti per jokius kanalus ir upes. Eksperimentai daryti ir pirmas papuoles akmuo nuskendo plukdant. Sakoma kad akmenim butu nusetas visas kelias jei jie butu tokio dydzio ir is kazkur gabenti. Bet to nera… Skaityti daugiau »

Anonimas

Sauly, matau esate geras zmogus. Dalinates info, verciate idomius tekstus… Taciau esate per daug geras. Kas cia per pasisakymai tokie kaip “Pabandysiu paklausti ar ne galima butu jo publikuoti siame tinklapyje.” – taigi jus esate to teksto vertejas, cia ne net neturite kazko klausti. Jusu parengta informacija tai ir darykite ir publikuokite ja kur tik norite. Sekmes jums

Taip pat skaitykite