Atrasta mūsų Saulės sistemos kopija?

saules-sistemaBanginio žvaigždyne atrasta žvaigždė HP 11915 yra Saulės masės ir Saulės amžiaus. Maža to, paaiškėjo, kad aplink ją skrieja į mūsiškį Jupiterį labai panaši planeta. O nuostabiausia tai, kad atstumas tarp tos žvaigždės ir to Jupiterio antrininko – beveik identiškas atstumui tarp mūsų Saulės ir mūsų Jupiterio, skelbia “Space.com”. Visai gali būti, kad ESO 3,6 m teleskopu La Silla observatorijoje (Čilė) atrasta Saulės sistema Nr. 2.

 

Gali būti, kad šįkart astronomams pavyko atrasti kaip tik tai, ko ieškoma jau daugybę metų. Jie skelbia atradę Saulės tipo geltonąją nykštukę, aplink kurią reikiamu atstumu skrieja Jupiterio “dvynys”. Šis daug vilčių teikiantis tandemas atrastas už 182 šviesmečių nuo Žemės, Banginio žvaigždyne.

 

Pagal dabartines planetų formavimosi teorijas, visai realu, kad žvaigždė HP 11915 kaip ir Saulė gali turėti mažesnių uolinių planetų, kurios dydžiu ir sudėtimi gali būti panašios į Marsą, Venerą ir… Žemę.

 

“Po du dešimtmečius trukusių egzoplanetų paieškų pagaliau išmokstame atrasti į mūsų Saulės sistemą panašias planetines sistemas, kuriose dujinės planetos-milžinės nuo gimtosios žvaigždės nutolusios labai toli – kaip Saulės sistemoje, – sakė viena HP 11915 atradėjų, Čikagos universiteto (JAV) planetologė Megan Bedell. – Šis mūsų atradimas – jaudinantis ženklas, kad kosmose gali būti ir daugiau į mūsiškę panašių planetinių sistemų, laukiančių, kada jos bus atrastos.”

 

M. Bedell su kolegomis atokiai nuo žvaigždės esančią dujinę planetą aptiko HARPS (High Accuracy Radial velocity Planet Searcher) instrumentu, prijungtu prie 3,6 m skersmens Europos pietinės observatorijos ESO teleskopo La Silla observatorijoje (Atakamos dykuma, Čilė). HARPS dujinę planetą aptiko pagal ypač menkus HP 11915 žvaigždės svyravimus.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

HARPS metodas nėra idealus, todėl M. Bedell su bendradarbiais mėgins patikslinti savo stebėjimų rezultatus.

 

“Žemės Nr. 2 ir apskritai Saulės sistemos Nr 2. paieškos – vienas labiausiai jaudinančių dalykų astronomijoje”, – sako tyrime taipogi dalyvavęs San Paulo universiteto (Brazilija) astronomas Jorge Menendezas. – Nepaprastai džiaugiamės galėdami prisidėti prie tokių planetinių sistemos paieškos.”

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
NSOOO

Tai va tikriausiai ten yra ir gyvybe apie kuria nezinom

Taip pat skaitykite