Būrimas iš arbatos

tea-cupBūrimą iš arbatos sukūrė anglai. Kinijoje, šio gėrimo tėvynėje, toks būrimo būdas nežinomas. Beje, tai susiję su arbatos plikymo būdu: kinai geria iš mažučių puodelių be rankenėlių, o arbatos, lyginant su mumis, beria pernelyg daug.

 

Iš arbatos buriama taip pat, kaip ir iš kavos tirščių: interpretuojami raštai ir figūros, kurios liko ant puodelio sienelių ir dugno. Todėl abu būrimo būdus jungia viena sąvoka – taseografija (iš vokiečių kalbos Tasse – puodelis).

 

Būrimas iš kavos tirščių labiau paplito dėl to, kad kavos tirščių ant puodelio kraštų lieka kad ir kaip beplikytumėte – aišku, neskaitant tirpios kavos, išrastos gana neseniai. O štai arbatos taseografija išliko gana populiariu būrimu anglakalbėse šalyse kaip senovės tradicija.

 

Būrimui arbata gali būti užplikyta dvejopai: tiesiai puodelyje arba arbatinuke, kurio snapelis pakankamai platus, praleidžiantis arbatžoles. Tiks bet kokios rūšies arbata, pageidautina – stambesnio malimo, nes pernelyg smulki arbata prastai limpa prie puodelio sienelių. Ar gersite arbatą su cukrumi, ar be – nesvarbu. O štai citrinos geriau nedėti.

 

Arbata išgeriama ant dugno paliekant tik truputėlį skysčio. Optimalus tirščių ir vandens kiekis nustatomas iš akies, galbūt prieš tai atlikus bnandymus. Jei vandens lieka per mažai, o tirščių – per daug, jie sulips į vieną bendrą foną puodelio dugne. O jei atvirkščiai, vandens bus per daug, o tirščių – pernelyg mažai, visas likęs puyodelio turinys ištekės ant lėkštutėsir burti nebebliks iš ko.

 

Kaip ir buriant iš kavos tirščių, čia esama savų taisyklių.

 

Puodelį su arbatžolių ir skysčio likučiais reikia paimti kaire ranka, tris kartus staigiu sukamuoju judesiu pateliuškuoti, kad arbatžolės pasiskirstytų ant sienelių. Tada puodelis perverčiamas ant lėkštutės. Šių operacijų metu reikia galvoti apie rūpimą klausimą. Jei buriate kitam žmogui – šias operacijas turėtų atlikti jis. Puodelis verčiamas judesiu nuo savęs.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Bendra apžvalga

 

Jei mokate burti iš kavos tirščių, priprasti prie šio būdo bus nesudėtinga, aiškinimo taisyklės – panašios. Perverstas puodelis palaikomas 5-10 minučių. Tada vėl atverčiamas paėmus už rankenėlės ir, laikant jį pakreipus rankenėle į viršų, pradedama aiškinti.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Arbatžolių raštai skaitomi siukant puodelį prieš laikrodžio rodyklę, nuo rankenėlės į kairę – taip sužinoma praeitis. Vėliau skaitoma atvirkščiai, pagal laikrodžio rodyklę, nuo rankenėlės į dešinę, ir aiškinama ateitis. Jei nuo puodelio rankenėlės į priešingą jo kraštą išvestumėte įsivaizduojamą tiesę, tai kairioji puodelio dalis atitiks praeitį, o dešinioji – ateitį. Kuo arčiau rankenėlės – tuo artimesni įvykiai esamam momentui.Taip priešingame rankenėlei taške susilieja labiausiai nuo esamo momento nutolę ateities ir praeities įvykiai.

 

Manoma, kad puodelis pasakoja apie daiktus ir įvykius, kurie nutinka pačiam žmogui arba jo artimiausioje aplinkoje. Tik tos arbatžolės, kurios prilipę prie paties puodelio krašto ar net prie jo išorinės sienelės, pasakoja apie žmones ir įvykius, kurie yra gana tolimi nuo to žmogaus, kuris buriasi. Puodelio dugnas – tai negatyvas: visos ten susiformavusios figūros aiškinamos iš nepalankiosios pusės. Beje, dugnas taip pat dalinamas į analogiškas ateities ir praeities zonas.

 

Kuo mažiau puodelyje figūrų ir apskritai arbatžolių, tuo mažiau žmogus turi problemų, tuo ramesnis ir harmoningesnis jo gyvenimas. Ir atvirkščiai: sodrus, tirštas piešinys byloja apie daugybę klausimų, minčių. Beje, tai ptiklauso ir nuo to, kiek puodelyje buvo arbatžolių ir vandens. Todėl dar kartą primename: neįgudus burti iš pradžių reikėtų atlikti keletą bandymų, kad iš akies išmoktumėte nustatyti, kiek arbatžolių plikyti ir kiek skysčio palikti ant dugno.

 

Figurų aiškinimas

 

Aiškinimas pradedamas nuo paprasčiausių ir suprantamiausių figūrų. Neskubėkite daryti išvadų, pagalvokite, leiskite įsijungti fantazijai.

 

Žemiau rasite figūrų aiškinimo pavyzdžių, tačiau nevertėtų jų traktuoti kaip dogmos. Tai tik užuomina, mažas kabliukas, kad pajudėtumėte reikiama kryptimi. Visa kita – jūsų intuicijos žaidimo erdvė ir laisvė. Negalvokite apie klaidas: net pats fantastiškiausias aiškinimas ilgainiui gali pasirodyti pačiu tiksliausiu ir teisingiausiu. Todėl prieš žvilgtelint į figūrų aiškinimą pamėginkite savarankiškai paaiškinti tai, ką matote.
Paprasčiausios figūros – taškeliai ir lazdelės.

 

Taškeliai paprastai reiškia pinigus (taigi kuo jų daugiau – tuo geriau). Vienas taškelis nuošalyje gali reikšti žinią, laišką, siuntinį. Jo svarba proporcinga to taškelio dydžiui.

 

Lazdelė reiškia procesą, kokio nors dalyko pradžią. Daug lazdelių – daug reikalų, susikaupusių vienu metu. Svarbu nuspręsti, kur pasukta lazdelė rankenėlės atžvilgiu – link dugno ar link krašto. Jei link dugno – vargu ar reikalas baigsis palankiai, jei link krašto – sėkmė garantuota. Dugnu ir puodelio kraštui paraleli lazdelė reiškia sklandžią įvykių eigą.

 

Kartais arbatžolės nusėda kaip grafiniai simboliai – raidės, skaičiai, planetų ženklai. Juos galima aiškinti kaip simbolius, susijusius su jų keliamomis asociacijomis.

 

Arbatžolių piešinyje, kitaip nei kavos tirščiuose, taisyklingos figūros (ratas, kryžius, trikampis, kvadratas ir pan.) susiformuoja retai. Užtai gausu aptakių figūrų, savotiškų bareljefų, primenančių skirtingus pavidalus jei žvelgsite į juos skirtingais kampais. Taigi ir traktuojamos šios figūros draugiaprasmiškai. Pažvelgus į tokį piešinį atitraukite žvilgsnį, nusukite akis, o tada ir vėl staiga žvilgtelėkite. Pamėginkite užsimerkti ir nupiešti tą figūrą atmintyje, prisiminkite, ką ji jums primena. Jei nieko neišėjo – mėginkite dar ir dar kartą.

 

Dažnai tokiose figūrose įžvelgiami gyvūnai, augalai, buities daiktai. Gyvūnus galima aiškinti Rytų horoskopo pagrindu (Drakonas, Gyvatė, Beždžionė), jie gali nurodyti įvykio laiką (kuriais metais tai nutiks). Kiti padarai ir daiktai taip pat gali būti kuo puikiausiai atpažįstami. Bendra taisyklė tokia: „teigiami“ gyvūnai, paukščiai, augalai (pvz. arklys, šuo, gulbė, erelis, ąžuolas, klevas ir pan.) reiškia teigiamus įvykius – meilę, draugystę, sveikatą, gerovę. Kiti gali turėti aiškiai nepalankią traktuotę (pvz. vilkas, krokodilas, varna, dilgėlė, drebulė). Kiaulė ar dvigalvis padaras reiškia dviprasmišką situaciją, sėkmę vienoje srityje ir ją lydinčią nesėkmę kitoje.

 

Trilapės ir šešialapės figūros, panašios į gėlę ar žvaigždę – sėkmės ženklas, keturlapės ir aštuonlapės – nesėkmė, nelaimingas atsitikimas. Penkialapis – kažkas per vidurį: galbūt pavėluota sėkmė ar netikėta nauda iš nemalonaus įvykio. Kreivi, išlenkti lapeliai rodo, kad be jūsų įvykyje dalyvaus ir daugiau žmonių.
Lėktuvai, automobiliai, laivai, taip pat kuprinė ar lagaminas reiškia kelionę.

 

Galiausiai pabandykite nustatyti puodelyje susiformavusių raštų tendenciją apskritai: ar jie kelia daugiau liūdnų minčių, ar nuteikia harmoningai, ramiai, o gal prognozuoja džiugesį? Pasikliaukite savo intuicija, ji neapgaus. Ši nuotaika gali tapti pagindiniu aiškinimo leitmotyvu, padės interpretuoti kitus simbolius.

 

Simbolių aiškinimas

 

• Angelas ar kita sparnuota figūra: esate per daug pasyvi, pernelyg pasikliaujate kitais. Reikia pačiai imtis iniciatyvos. Jei tos iniciatyvos tikrai nestinga, siūloma pasitikrinti, ar nesate tiesiog primityviai įkyri?

 

• Drugelis: moteriai – perspėjimas: liaukitės piktnaudžiavusi savo poveikiu vyrams, nežaiskite su jais, nes už viską teks sumokėti. Vyrui – perspėjimas nesusidėti su lemtingomis moterimis.

 

• Būgnas: gandai, paskalos apie jus, ypač apie jūsų asmeninį gyvenimą, tad būkite atsargi!

 

• Irklas: reikalas, kurio ėmėtės, labai svarbus ir reikalingas, net jei šiuo metu tuo ir abejojate. Todėl nesustokite: rezultatai jus įtikins, kad pasirinkote teisingai.

 

• Grėblys, šukos, šepetys ir kiti „dantyti“ įnagiai: būtinai turite sutvarkyti savo reikalus, galbūt nusistatyti griežtesnį dienos režimą, keisti gyvenimo būdą.

 

• Grybas: proto aptemimas, pavojus įnikti į kokį nors dopingą, liga arba tiesiog iliuzijos, haliucinacijos.

 

• Dinozauras: pagalba, kurią kam nors suteiksite išsilavinimo ar dvasinio gyvenimo srityje.

 

• Gulinti raidė B: nenumatyti trukdžiai arba judėjimas klaidinga kryptimi.

 

• Banginis: stipraus globėjo, patikimo partnerio poreikis, nurodo galbūt laikiną, o gal ir nuolatinį jūsų pozicijų silpnumą, trapumą.

 

• Žiedas: harmonija, sėkmė; pertrūkęs žiedas – nesėkmė, nusivylimas, skyrybos.

 

• Kometa: nelaukti svečiai iš toli, galbūt iš užsienio.

 

• Katė: tikėjimo sulaužymas, išdavystė ten, kur mažiausiai to tikitės. Išvengti to vargu ar pavyks, verčiau imkitės priemonių, kad sumažintumėte galimas pasekmes.

 

• Krabas: Kažkas kišis į jūsų asmeninius reikalus. Veikiausiai draugai arba artimieji, stengsis pripiršti jums savo nuomonę. Daugiau pasitikėjimo savimi! Pasikliaukite savo sprendimais, o ne kitų nuomone.

 

• Veidas: draugystės, meilės, artumo, pasitikėjimo simbolis. Jūs mokate ir norite padėti artimiesiems, todėl jie taip pat jus gerbia ir myli.
• Kastuvas: darbas iki devinto prakaito, veikiausiai – tam, kad išsuktumėte kitus, o ne gautumėte naudos sau.

 

• Vabzdžiai: trumpalaikiai rūpesčiai. Bitė arba skruzdėlė – kruopštus darbas, tarakonas ar žiogas – smulkūs nemalonumai.

 

• Daržovės: nemalonumai dėl kieno nors pavydo. Galbūt jūs pati pavydėsite. Bet kuriuo atveju pažabokite savo temperamentą.

 

• Aštuonkojis: jūsų aplinkoje yra energijos vampyras. Veikiausiai tai – kokia nors vyresnė moteris, giminaitė, kaimynė ar bendradarbė.

 

• Pinigas: reikalai, kurių ėmėtės – solidūs ir patikimi. Teisignai išsirinkote partnerį.

 

• Pistoletas, kulkosvaidis, patranka ir pan.: pavojus, grėsmė, nors veikiau psichologinė nei fizinė. Jumis nori pasinaudoti savais tikslais.

 

• Indai (ąsotis, puodelis, šaukštas ir kt.): jei šalia rankenėlės – taika, ramybė namuose. Jei tolėliau arba ant dugno – šeimyniniai barniai.

 

• Raketa, torpeda: tam kad pasiektumėte savo tikslų, prireiks daugiau pastangų, šuolio, atakos. Veikite ryžtingiau!

 

• Ragai: pelnas, gerovė. Darbas kokiame nors fonde ar kokiam nors fondui. Dažniausiai šis simbolis byloja apie situacijos stabilumą.

 

• Kirvis: konflikto dėl kieno nors grubumo grėsmė. Galbūt grubiai elgsitės jūs. Gali reikšti ir fizinio užpuolimo grėsmę. Taigi būkite atsargi!

 

• Trikampis: viršūne link puodelio krašto – sėkmė, darbų pabaiga, viršūnė, pasiektas tikslas. Jei viršūnė nukreipta įapačią – sėkmės teks laukti ilgiau, nei tikėjotės. Viskam savas laikas.

 

• Pypkė: gerovė, ilgas gyvenimas. Laikykitės pasirinkto kurso – ir viskas bus gerai.

 

• Vėliava: kariniai reikalai. Santuoka su kariškiu, šaukimas į kariuomenę, išvyka į karo zoną. Kariškiams – dalyvavimas karo veiksmuose, pervedimas į kitą tarnybos vietą, naujas laipsnis. Jei vėliava dugne – gali reikšti sužeidimus.

 

• Vaisiai: pelnas, laimėjimas, honoraras, paaukštinimas.

 

• Kirminas: saugokitės lengvabūdiškumo, susimąstykite apie susidariusią situaciją ir apie savo santykius su kitais žmonėmis.

 

• Keturkampis: ramybė, stabilumas. Jūsų situacijoje nereikia permainų, viską palikite kaip yra.

 

• Kepurė, skrybėlė: sėkmė. Bet jei skrybėlė skylėta arba yra puodelio dugne – sėkmė labai abejotina.

 

Autorius: Astroguide.ru, išvertė: eli.mama.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite