Veneroje irgi galėjo egzistuoti gyvybė

Pragaištingoji, paslaptingoji Žemės dvynė. Nors Venera yra Žemės dydžio ir masės, jos paviršiuje dabar karščiau negu orkaitėje – ten nesunkiai lydosi švinas. Saulės sistemos pragarą slepia tankūs sieros rūgšties debesys. Nepaisant to, jog jau keletą dešimtmečių ant Veneros paviršiaus mėginama nuleisti Žemės zondus, niekas taip ir nežino, iš ko sudarytos Veneros uolienos. O kadaise ten, kaip paaiškėjo, egzistavo žemynai. Jei buvo žemynai, tai turėjo būti ir… vandenynai. O kur vandenynai, ten ir…

 

venera

 

Tačiau nežinomybę apie Veneros mineraloginę sandarą mokslininkai dar tik pradeda sklaidyti. Mįslės ėmėsi DLR Planetinių tyrimų instituto (Berlynas, Vokietija) mokslininkai, vadovaujami Jorno Helberto. Jie Veneros paviršiaus tyrimus atliko… ypač galingoje krosnyje. Tyrimo rezultatai gali padėti surasti atsakymą, kodėl Žemės dvynė nusirito į devintą pragarą.

 

“Norime tam tikra prasme grįžti laiku atgal ir identifikuoti Veneros evoliucijos etapus, – kalbėjo J. Helbertas. – Kada įvyko esminis Veneros evoliucijos lūžio taškas ir ji pradėjo darytis vis mažiau panaši į Žemę?”

 

Pažvelgti anapus slogaus Veneros debesų šydo galima keliais būdais. Orbitoje skriejantys zondai radarais net ir pro labai storus debesis skenavo planetos paviršių ir sudarė planetos žemėlapį. Nieko stebėtino, jog Veneros kraštovaizdyje dominuoja vulkaninės kilmės lygumos iš sustingusios lavos. Žemėje tokie lavos srautai palieka bazaltinių uolienų šleifus.

 

Prieš kelis dešimtmečius ant Veneros paviršiaus nusileidę tarybiniai zondai per keletą minučių iki sunaikinimo spėjo nusileidimo vietose aptikti bazaltų, kas leidžia manyti, jog, šiuo atveju, viskas kaip Žemėje, taip ir Veneroje. Tačiau kas slypi giliau, taip ir neaišku.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Ne taip seniai ESA kosminis zondas “Venus Express” regimojo spektro ir infraraudonųjų spindulių spektrometru VIRTIS nuskenavo pietinį Veneros pusrutulį. Pūslėtos Veneros uolienos švyti infraraudonąja šviesa ir išspinduliuoja tam tikro spektro spindulius, kurie gali padėti atsakyti į klausimą apie cheminę jų sudėtį. Taip J. Helbertas tikisi identifikuoti, iš kokių mineralų sudarytas Žemės kaimynės paviršius.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Tačiau tyrėjams iškilo problema. Mokslininkai uolienų spektrus žino Žemės temperatūroje. O juk Veneroje termometrų stulpeliai šoktų į sunkiai įsivaizduojamas +460°C aukštumas. Kad zondo “Venus Express” duomenis būtų galima interpretuoti korektiškai, vokiečių tyrėjai naudojo ypatingą elektrinę karščio kamerą.

 

“Tai – kažkas panašaus į elektrinę orkaitę virtuvėje – tik ji nepaprastai galinga ir karšta”, – paaiškino J. Helbertas. Mokslininkai joje kepė įvairiausias uolienas – taip pat ir bazaltus, anortozitus bei hematitus. Gautus rezultatus tyrėjai lygino su VIRTIS duomenimis.

 

Tyrimo rezultatai byloja, kad seniausias Veneros paviršius gali būti sudarytas iš granito, kuris Žemėje susidaro tektoninio aktyvumo procesų metu. Tai reikštų, kad Veneroje kadaise irgi vyko tektoniniai procesai. Vadinasi, joje būta žemynų. Ir… vandenynų. Kuriuose galbūt… būta gyvybės?

 

“Tokie duomenys – fantastiška galimybė detaliai ištyrinėti paviršiaus sudėtį nesileidžiant ant paviršiaus – tiesiai iš orbitos, – džiaugiasi Paryžiaus observatorijos (Prancūzija) planetologas Thomas Widemannas. – Nuostabu! Mineraloginius geologinius tyrimus mes atliekame darbuodamiesi danguje.”

 

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Dievas

Taigi jomajo nebutinai gyvena fizines butibes kaip mes, ten gali gyventi… Astralinio ligmens padarai.
Ir nebutinai kad ir fizine tai negali karscio isskest… Jug nebutinai turi buti panasus i zmones ateiviai ir nebutinai vaikscioti staciom….
Gali buti mastanciu butybiu ir keturiom
Kitas dalykas tai…. Mikrobai visi i zeme atkeliavo is kosmoso… Labai realu kad visur ju gali buti. Tai tiek ta tema. O ten kur nebuvom neverta ir pasakot. :)

profesorius

Niekas nezino, tai nereikia ir sneketi. Kas paneigs kad galbut tai yra apsauga planetos. O nusileidus viskas normaliai, ir vandenynai ir oras ir pan. Kaip pas mus ozono sluoksnis, tai veneroje gali buti kitoks sluoksnis:)

Paradigm Shift

Ten ir iki šiol gal kas gyvena. Aš nejokauju. Juk ten nebūtinai gyvens tokios šlykštynės kaip svetimi, o gali būti kokių nors mikrobų. Juk ir žemėje tam tikros bakterijos ištveria net 10000*C

Taip pat skaitykite