10 didžiausių paslapčių, kurias nusinešė į kapą

5. Jamesas Blackas (1800 – 1872 m.)

 

Jamesas Blackas buvo kalvis iš Arkanzaso valstijos, sukūręs žymiuosius pramuštgalvio Jimo Bowie naudotus peilius. J. Bowie nuo 1827-ųjų buvo puikiai žinomas kaip peštynių su peiliais dalyvis, kuris, Teksase atėmęs trijų žudikų gyvybes, galiausiai mirė Alamo mūšyje, tokiu būdu ne tik pats virsdamas legenda, bet suteikdamas šlovės ir kalvio peiliams.

 

J. Blacko peiliai buvo plačiai žinomi dėl savo neįtikėtino tvirtumo ir, nepaisant to – lankstumo. Peilių kalimo metodus kalvis laikė didžioje paslaptyje, o dirbdavo tiktai pasislėpęs už odinės uždangos. Dauguma tikėjo, kad J. Blackas sužinojo paslaptį, kaip pagaminti Damasko plieną, kuris nuo 1100 iki 1700 m.

 

Vidurio Rytuose buvo naudojamas kalavijams kalti ir galėdavo nesunkiai perkirsti ne tokius kokybiškus europietiškus kardus. Net iki šių dienų neįmanoma išgauti originalios technikos, kuria remiantis būtų galima pagaminti panašių į Jameso Blacko kaltus peilius. Kalvis mirė 1872 m. birželio 22 dieną, Vašingtone, Arkanzase.

 

Įdomus faktas: 1839 m., netrukus po J. Blacko žmonos mirties, jo uošvis ir buvęs partneris įsilaužė į namus ir, švaistydamasis vėzdu, apkaltino tuo, kad kalvis išvis vedė jo dukterį. Po šio išpuolio Jamesas Blackas beveik apako, todėl nepajėgė toliau tęsti savo amato.

 

4. Edwardas Leedskalninas (1887 – 1951 m.)

 

Edwardas Leedskalninas buvo mėgėjas skulptorius, iš Latvijos emigravęs į Jungtines Valstijas. Šis žmogus vienas pats pastatė paminklą Floridoje, vadinamą „Koralų pilimi“ („Coral Castle“) ir taip pat yra žinomas dėl neįprastų magnetizmo teorijų.

 

Skulptorius buvo vos 152 cm ūgio ir svėrė apie 45 kg, tačiau kažkokiu mistišku būdu be niekieno pagalbos sujungė akmenis į vieną ir pavertė juos architektūrinio plano, paremto matematiniais bei astronominiais skaičiavimais, dalimi.

 

Kurdamas E. Leedskalninas naudojo tik paprasčiausius įrankius, skirtus tašyti bei šlifuoti, sujungdamas 1 mln. 362 tūkst. kg tankaus koralo blokų savo pilims pastatyti. Paklaustas, kokiu būdu jam visa tai pavyko, skulptorius atsakė: „Iš tiesų – visai nesunku. Svarbiausia – žinoti, kaip tą padaryti“.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Panoręs savo „Koralų pilį“ perkelti dešimčia mylių tolesnėje vietoje ir sunkvežimių pagalba nugabenęs koralo akmenis ten, kur reikia, E. Leedskalninas, ketindamas juos iš naujo sumontuoti, paprašė vairuotojų nežiūrėti. 1951 m., būdamas 64-ių, skulptorius mirė nuo pilvo vėžio, taip ir neatskleidęs savo paslapties.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Įdomus faktas: Billy Idol’as įrašė dainą „Sweet Sixteen“, o jos vaizdo klipą nufilmavo „Koralų pilyje“. Šios dainos pagrindu tapo E. Leedskalnino meilės Agnesei Scuffs istorija, kuri, tikėtina, ir buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios jis pastatė koralų pilis.

 

3. Johannas Bessleris (1680 – 1745 m.)

 

Johannas Bessleris gimė Zittau mieste (Vokietija), kur sukonstravo, jo teigimu, savaeigę mašiną. 1717-aisiais idėja – kad iš tiesų atrastas paslaptingas savaeigis mechanizmas – jis buvo įtikinęs tūkstančius žmonių, pradedant eiliniais piliečiais, baigiant garsiais visuomenės nariais.

 

Mistiškoji mašina sėkmingai išlaikė galybę testų ir griežtų patikrinimų. Aparatui buvo pavesta atlikti ilgalaikius darbus, ir, oficialių testų metu, jis nesustodamas veikė 54 dienas. Vidinė mašinos konstrukcija buvo akylai saugoma jos išradėjo.

 

Tačiau, kankinamas paranojos ir nerasdamas jokių jam parankių patentavimo įstatymų, J. Bessleris vieną dieną neišlaikė ir, apimtas pykčio priepuolio, sunaikino visas mašinas, jų veikimo paslaptį nusinešdamas į kapus.

 

Tikroji J. Besslerio demonstruotų mašinų varomoji jėga ir jų energijos šaltinis, vertęs ratus suktis, yra nepaaiškinamas. Akivaizdu, kad panašaus pobūdžio mašina pažeidžia energijos tvermės dėsnį, anot kurio, energija negali būti sukuriama ar sunaikinama, tačiau kaip tuomet J. Bessleris šitiek ilgai kvailino daugybę žmonių?

 

Įdomus faktas: Neseniai, tarp įvairių J. Besslerio straipsnių, buvo aptikta kodų serija. Paaiškėjo, kad jis sukūrė kodus – nuo labai paprastų iki itin sudėtingų – kurie, sujungti į vieną, galbūt galėtų atskleisti savaeigių mašinų paslaptį. Kai kurie iš pastarųjų jau išaiškinti, tačiau didžioji dalis lieka neiššifruojami.

 

2. Benjaminas Franklinas (1706 – 1790 m.)

 

Benjaminas Franklinas yra puikiai žinomas kaip vienas Jungtinių Valstijų įkūrėjų. Tačiau, nepaisant to, jis buvo: rašytojas, spaustuvininkas, satyrikas, politikos teoretikas, politikas, mokslininkas, išradėjas, pilietinis aktyvistas, valstybės veikėjas ir diplomatas.

 

1730 m. Franklinas susilaukė vienintelio sūnaus Williamo, kuris nebuvo teisėtas vaikas. Williamas buvo auginamas Benjamino, kartu su tuometine jo žmona Deborah Rea. Vyrauja teorijos, kad viena priežasčių, kodėl Benjaminas slėpė, kas yra tikroji Williamo motina, yra ta, kad, atsiradus sūnui, Deborah ir Benjaminas nebuvo susituokę, todėl visus kaltinimus neištikimybe jis norėjo prisiimti sau, neleidžiant ant Deborah kristi gėdos šešėliui.

 

Kiti šaltiniai teigia, kad vaiko mama greičiausiai buvo prostitutė. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, tikroji Franklino sūnaus Williamo motina iki šiol nėra žinoma.

 

Įdomus faktas: 1752 m., kai Williamui buvo 21-eri, jis padėjo savo tėvui atlikti garsųjį aitvaro eksperimentą (audros metu į orą jiedu paleido aitvarą, prie virvės galo pritvirtinę raktą – kai šis sukibirkščiuodavo, buvo aišku, kad per aitvarą perėjo žaibo iškrova). Tačiau JAV nepriklausomybės karo metu Williamas tapo ištikimas lojalistams (toriams), nepaisant to, kad jo tėvas buvo vienas iškiliausių patriotų. Šis skirtumas juodu supriešino.

 

1. Antonio Stradivarijus (1644 – 1737 m.)

 

A. Stradivarijus buvo styginių instrumentų meistras iš Italijos, daręs smuikus, violančeles, gitaras ir arfas. Jau keletą amžių mokslininkai bei istorikai bando atskleisti A. Stradivarijaus gamintų instrumentų paslaptį.

 

Neseniai atlikti modernūs tyrimai, kurių metu instrumentai buvo skenuojami lazeriais, tik patvirtino teoriją, kad galbūt ypatingo garso rezonavimo kaltininkės galėjo būti be galo kruopščiai išlenktos instrumentų pilvo bei nugaros plokštės.

 

Lakas ir klijai, kuriuos gamyboje naudojo A. Stradivarijus, taip pat buvo kruopščiai ištirti – galbūt jie taip pat šiek tiek prisidėjo prie muzikos instrumentų garso ir kokybės. Ekspertai pripažįsta, kad nėra vieningo sutarimo ir pakankamai įtikinamo faktoriaus, kuris galėtų paaiškinti neprilygstamą A. Stradivarijaus instrumentų skambesį. Gali būti, kad tai – įvairių gamybos ypatybių kombinacija, tačiau meistro paslapties vis dar neįmanoma atskleisti.

 

Įdomus faktas: Suskaičiuota, kad A. Stradivarijus iš viso padarė apie 1100 instrumentų. Nūdien tėra išlikę 650, iš kurių daugmaž 500 – smuikai.

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Anonimas

Tj kad tuos medzius visi zino kaip isauginti tokius: juos tiesiog reikia lenkti pagal norima forma kol jie dar mazi ir lankstus. Ir taip pritvirtinti kol jie sukieteja ir vsio.

zipphead

Įdomi detalė.
Džeromo suradimo metu amžius buvo nustatytas apytiksliai (apie 20 metų).
Džeromas nepajėgė arba nenorėjo kalbėti, o nuo tada, kai buvo rastas, išlemeno ne daugiau, nei du ar tris žodžius, kurių vienas buvo panašus į Džeromas.
Tai kas, kaip ir kada sužinojo Džeromo gimimo datą (1840)???
Istorijos pasakotojas žino daugiau info nei nurodo ją atpasakodamas?
Tai kam ją tada klaidingai pasakoti?

Taip pat skaitykite