Ateivių gyvenama planeta bus rasta jau po 25 metų
|Leideno universiteto (Nyderlandai) mokslininkai mano, kad jau artimiausiais dešimtmečiais naujo tipo antžeminiai teleskopai padės aptikti nežemiškos gyvybės požymius tolimose egzaplanetose.
Pasak jų, nors net pačias artimiausias mums žvaigždes skiria nepaprastai didelis atstumas, biologinį aktyvumą tolimose planetose įmanoma užfiksuoti tiriant į jų atmosferą išskiriamas specifines dujas, vadinamuosius biologinius žymenis, skelbia „Space Daily“.
Ši idėja, kuri buvo pasiūlyta dar 7-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį, dabar tampa realesnė ruošiant naują santykinai nebrangių antžeminių teleskopų – kolektorių technologiją, sakoma pranešime. Tokie teleskopai yra palydovinės antenos (vadinamosios „lėkštės“) formos ir gali labai tiksliai matuoti deguonies koncentraciją egzoplanetų atmosferose.
Būtent deguonies dujas mokslininkai laiko pagrindiniu paskiroje planetoje išplėtotos ekosistemos egzistavimo požymiu. Leideno universiteto mokslininkų grupė apskaičiavo, kad norint aptikti molekulinį deguonį tolimos planetos atmosferoje nebūtina naudoti kosminių teleskopų.
Ryškių žvaigždžių ir jų planetų spektroskopija nereikalauja ir brangių antžeminių teleskopų, tokių kaip Europos Pietinės observatorijos E-ELT, kuris teoriškai gali aptikti molekulinį deguonį tik artimiausiose mums planetose.
Olandų tyrėjų grupei vadovavęs astronomas Ignasas Snellenas pareiškė esąs įsitikinęs, kad gyvybę tolimose egzoplanetose sugebėsime atrasti per artimiausius 25 metus. Pasak jo, ieškant deguonies toli nuo Saulės sistemos esančiose egzoplanetose būtinas kaip įmanoma daugiau šviesos surenkantis teleskopas, tačiau esą tam nereikia labai brangių didelio tikslumo veidrodžių.
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt
Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!
Leideno universiteto specialistai siūlo pasitelkti kelių futbolo aikščių plote įrengtą teleskopų – kolektorių masyvą. Lyginant su dabartiniais optiniais telekopais tokia stebėjimo sistema nebus labai brangi ir sudėtinga, tačiau galės vykdyti nežemiškos gyvybės paieškas kaimyninėse žvaigždžių sistemose, sakoma pranešime.
Smalsumas visada žmogų įveikia.Aš manau ,kad žmonės iš pradžių ištirs planetą,o jei norės,po daug metų atras būdą kaip į ją nuskristi.Tačiau nemanau,kad būtų labai gera įdėja landžioti be žinios į kitas planetas.Užtenka vien to ,kad žmonės nepažinos ateivių ir negalės teigti ,kad jie svetingai juos sutiks .Pirmiau pažvelkime kokie esame mes ir ką darytume jų situacijoje.Nesakiau ,kad jei mes esame tokie ,tokie bus ir jie.Gal jie yra išmintingos butybės.Tačiau šiuo metu tikslios informacijos neturime.AČIŪ UŽ DĖMESĮ.
ras ar neras vistiek reikes y ten nuskristi o sviesmetis neyveikiamas zmogui
tarkim ras ta planeta. tarkim. ir kas toliau? reikes butinai iki ten nusibelsti? ar reikes pasiusti tiek radiomagnetiniu bangu kad uzsilenktu visi wifi toje planetoje? koks skirtumas vieni mes ar ne vieni?
Na, skirtumas yra bet man labai jau įdomu, ką jie veiks juos ten atradę? Lyg žmonės būtų stipresni nei tie ateiviai…
vaistai nuo vezio jau simtas metu atrasti tik ju niekas neviesina, nes ligos siais laikais yra biznis. o del ateiviu jie irgi turbut seniai pastebeti tik nieks nieko nesako.
Manau,kad valdzia tikrai kazka zino apie ateivius tik mums nesako
Manau,kad ieškodami ateiviu kasam sau duobe,nes jei susisieksim su blogaisiais ateiviais mums galas :D
kad ir ras nieko neiseis zmones nemoka nei ju kalbos nieko o esu skaites kad ateiwei moka 5000kalba ir kalbejosi su pagroptuoju toki toliai ne zmonijos nosei yweikti
Dešimtmečius žmonės garsiausiuose institutuose ieško tai vaistų nuo vėžio, tai nežemiškų civilizacijų, tai išeičių iš ekonominių krizių, ir nieko neranda… Taigi – baikite aukštus mokslus, apginkite disertaciją, ir tapsite mokslininku. Gausite didelę algą ir turėsite darbą, kuriame nereikės dirbti… Nepamirškite tik vieno – visiems žadėti, kad va, po dvidešimt penkių metų…
Jeigu jie zino po kiek metu bus rasta ateiviu planeta tau jau turbut ja rado tik slepia viska nuo zmoniu -.-
man atrodo greiciau cia mum bus padek dieve