Iš nuobodulio tikrai galima mirti, rodo tyrimas

Iš nuobodulio tikrai galima mirti, teigia mokslininkai. Jie nustatė, kad ypač nuobodžiai gyvenantys žmonės du kartus dažniau miršta jauni.

 

Žmonės, kurie skundžiasi nuobodžiu gyvenimu, du kartus labiau rizikuoja mirti nuo širdies ligų ar insulto nei tie, kurie gyvena linksmai, nustatė britų mokslininkai.

 

Jie 25 metus stebėjo daugiau kaip 7 tūkst. valstybės tarnautojų. Pastebėta, jog nuobodžiaujantieji turėjo 40 proc. didesnę tikimybę numirti iki tyrimo pabaigos, rašo telegraph.co.uk.

 

Nuobodulio kamuojami žmonės labiau linkę griebtis nesveikų įpročių – gėrimo ar rūkymo, o tai gali sutrumpinti gyvenimo trukmę, teigia mokslininkai.

 

Tyrimą atlikę specialistai įvertino 7,5 tūkst. valstybės tarnautojų, kurių amžius – nuo 35 iki 55 metų, atsakymus į klausimus, kuriuos šie pateikė devintojo dešimtmečio viduryje. Tuomet nustatyta, ar praėjusių metų balandį jie dar buvo gyvi.

 

Pradinė apklausa parodė, jog kas dešimtas valstybės tarnautojas pastarąjį mėnesį nuobodžiavo. Nuobodulys moteris kamavo dvigubai dažniau nei vyrus. Nuobodžiauti taip pat buvo labiau linkę jaunesni darbuotojai ir dirbantieji paprastesnius darbus.

 

„Išanalizavę duomenis aptikome įrodymų, kad egzistuoja ryšys tarp susirgimų širdies ligomis ir nuobodulio. Svarbu, kad nuobodų darbą dirbantys žmonės surastų kitų pomėgių, o ne girebtųsi cigarečių ar alkoholio“, – teigė vienas tyrimo, paskelbto žurnale „ International Journal of Epidemiology“ autorių Martinas Shipley`us.

 

Psichologo Grahamo Price`o teigimu, nuobodulio kamuojami žmonėms nuotaiką pakelti galėtų rūpestis kitais.

 

„Vietoj galvojimo tik apie save, jie turėtų mąstyti, ką gero gali padaryti savo šeimai, draugams, kolegoms ar viršininkui“, – teigė jis.

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
untanas

taip taip kai 24/7 zuri i viena taska tikrai atrodo kad mirsti…

Anonimas

labai nuobodus straipsnis..

Taip pat skaitykite