Penki mokslininkų atrasti naktinių košmarų objektai

Biologai nuolat atranda naujų vabzdžių rūšių atstovų, tačiau po susitikimų su šiais penkiais dažnas naktį prabus išpiltas šalto prakaito ir instinktyviai braukys rankomis per visą kūną, bandydamas numesti įsivaizduojamus siaubūnus. Jei smalsu, susipažinkite su jais iš arčiau.

 

1. Akis draskantis voras

 

Trogloraptor marchingtoni pavadintas voras buvo aptiktas vienoje iš Oregono valstijos (JAV) olų. Pasak entomologų, jo dydis palyginus su kitais vorais yra gana nemažas. Pati grėsmingiausia jo ypatybė – ant kojų esantys dalgio geležtės formos nagai. Jie yra aštrūs, o kai voras pilnai ištiesia savo kojas, jo kūno plotis pasiekia kone 4 centimetrus.

 

 

Mokslininkai mano, kad šis voras veikiau yra aktyvus medžiotojas, nei tūnantis pasaloje. Jei praskrendantis vabzdys prisilies prie jo kojelių, bus iškart pagautas. Entomologai teigia dar nesusidūrę su tokiais vorais, o tai gali reikšti, kad atrasta ne tik nauja jų rūšis, bet ir nauja vorų šeima.

 

2. Voras, kurio tinklas gali apgaubti visą žmogų

 

Į prieš 5 metus atrasto voro Caerostris darwini numegztą tinklą gali patekti ne tik musės, bet ir žmonės. Šis Madagaskaro džiunglėse pirmą kartą mokslininkų aptiktas voras yra tik 2,5 cm dydžio, tačiau jo tinklo plotas siekia 3 kvadratinius metrus.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Vieną įtvirtintą šio voro tinklo giją galima ištempti iki 25 metrų, tad patekus į jo pinkles dar ilgai teks braukti nuo savęs voratinklį.

 

3. Veidą pasiekiantis tarakonas

 

Saltoblattella montistabularis rūšies tarakonas vadinamas šokinėjančiu, nes, skirtingai nuo kitų beveik 4 000 mokslui žinomų tarakonų rūšių, turi šią unikalią savybę.

 

 

Šis tarakonas turi labai išvystytas galines kojas, todėl gali aukštai iššokti. Nustatyta, kad šokinėjantis tarakonas gali įveikti 50 kartų savo kūno ilgį viršijantį atstumą. Šiuo požiūriu jis 25 kartus lenkia žmogų.

 

4. Siurbėlė, kuri gali išgraužti jums vidurius

 

Sunkiai pasiekiamose Peru džiunglėse ties Amazone buvo aptikta nauja siurbėlių rūšis, kuri ilgam nuslopins norą maudytis nepažįstamuose vandens telkiniuose.

 

 

Tyrannobdella rex pavadintos rūšies siurbėlės yra maždaug 7,5 cm ilgio ir turi palyginti labai didelius dantis, kurie leidžia įsigraužti į aukos kūno minkštuosius audinius ar prasiskverbti į organizmo vidų pro nosį, ausis ar lytinius organus. Patekusios vidun šios siurbėlės energingai darbuosis savo aštriaisiais dantukais ir ės jus iš vidaus.

 

5. Žiogelis kraugerys

 

Šis mėsėdis žiogas šiemet buvo atrastas vienoje Pietų Afrikos olų. Kol kas ši rūšis dar neturi pavadinimo. Žiogas įdomus ne tik dėl to, kad minta mėsa, bet ir todėl, kad plaukioja, o ne šokinėja.

 

 

Pasak entomologų, jis turi labai specifinį burnos aparatą, padedantį geriau surasti auką ir orientuotis tamsoje.

 

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Paulina

as ir :DD

bellatrix

oho faini pupuliukai

Hekate

Siurbėlė žiauriausia čia o.o į jokias Amazones nekeliausiu. :D

Taip pat skaitykite