10 pabaisų, matomų tik pro mikroskopą

Retai kada susimąstome apie mus nuolat supantį mikropasaulį: juk neturime galimybės nuolat žvalgytis į jį pro mikroskopą. Tačiau jei staiga sumažėtume kelis tūkstančius kartų, atsidurtume pasaulyje, kuriame gyvena štai tokie sutvėrimai.

 

1. Pagalvė

 

Mums ji siejasi su namų jaukumu, patogumu ir poilsiu. Žinoma, jei netyrinėtume jos per mikroskopą… Taigi, būkime pažįstami: tai – namų dulkių erkutė, Dermatophagoides Pteronyssinus.

 

 

Prie šių sutvėrimų glaudžiamės skruostu kiekvieną naktį. Mūsų pataluose tokių gyvių yra ne mažiau nei milijardas. Žinoma, mes nematėme, kad šios erkutės šliaužotų mūsų veidais, kai miegame, bet, kita vertus, kas joms gali tai uždrausti?

 

2. Hidroterminiuose šaltiniuose gyvenančios kirmėlės

 

Anksčiau buvo manoma, kad itin didelėse vandenynų gelmėse gyvų būtybių nėra. Tačiau, pasirodo, pačiame dugne, arti hidroterminių šaltinių, jų yra aibės.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Pavyzdžiui, daugiašerių žieduotųjų kirmėlių (žr. titulinę naujienos iliustraciją).

 

3. Liežuvis

 

Veidrodyje jį esame matę visi. Lyg ir nieko įdomaus. Bet jei pažvelgtume iš arčiau – iš kur kas arčiau… Žmogaus liežuvis padengtas mažytėmis ataugomis, vadinamomis „filiform papillae“.

 

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Jos jaučia slėgį ir padeda valgant burnoje tinkamai paskirstyti maistą.

 

4. Lytinės ląstelės

 

Seksą galima pamatyti ir be mikroskopo, tačiau persikėlus į ląstelių lygį prasideda tikrasis įdomumas.

 

Balkšvos kirmėlaitės – tai spermatozoidai. Didelė rusvai-violetinė sfera – kiaušialąstė. Žinoma, viskas nufotografuota mėgintuvėlyje. Mikroskopas, skirtas tyrimams natūraliomis sąlygomis dar nesukurtas. Bet to ir nereikia: rezultatas bus toks pat.

 

 

O štai kaip užsimezga nauja gyvybė.

 

 

5. Drugeliai

 

Žiūrint plika akimi drugeliai atrodo patys gražiausi vabzdžiai. Jų šilkiniai sparneliai nuspalvinti kaip vitražai. Tačiau jei pažvelgtume per mikroskopą…

 

 

Toks veidelis kažin ar pradžiugins. Kam jam tos plunksnos ant veido? Ir penki tūkstančiai akių?

 

6. Žmogaus akis

 

Nors žvelgiame vieni kitiems į akis, niekad nematome to, kas ten yra iš tikrųjų. Mikropasaulyje vaizdelis kitoks. Mėlynas ežerėlis – tai vyzdys, o oranžinis pudingas šalia – rainelės apvalkalas.

 

 

7. Blakstienos

 

Na, kaip jos atrodo, žinome visi. O štai ką pamatytume per elektroninį mikroskopą. Pasirodo, mūsų blakstienose gyvena mikroskopiniai sutvėrimai, pavadinti Demodex.

 

 

Jie gyvena visų žmonių blakstienose ir minta negyvomis odos ląstelėmis bei riebalais, kurie kaupiasi plaukų svogūnėliuose. Ten pat ir dauginasi, išsyk padėdami iki 25 kiaušinėlių.

 

8. Bičių atsiskyrėlių lervutės

 

Šios bitės nemėgsta gyventi kartu su kitomis, todėl pačios turi ruošti lizdus, daugintis ir kaupti maistą palikuonimis. Jų lervutės atrodo kaip paprastos kirmėlaitės. Tačiau po elektroniniu mikroskopu parodo tikrąjį savo veidą.

 

 

9. Amarai

 

Jie plikai akiai atrodo kaip mažos žalios sėklytės. Nemaloniausia, kad „jos“ mėgsta būriuotis. O jei pažvelgus iš arčiau? Pasirodo, skruzdės augina amarus kaip naminius gyvūnus: joms liečiant ūseliais amaro kūną, šis išskiria saldų skystį, kuris skruzdėms – delikatesas.

 

 

10. Kalmaro čiulptukai

 

Štai kaip jie atrodo natūraliomis sąlygomis. Kalmarų čiuptuvuose yra čiulptukai, kurie po mikroskopu atrodo štai taip. Nuotraukoje gerai matomos, atrodo, labai alkanos čiulptukų burnytės su visai nejuokingais dantimis.

 

 

Rekomenduojami video:


2500
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Dulkė

>> štai kaip užsimezga nauja gyvybė.

– tai ne “nauja gyvybė”, tai tik naujo kūno statybų pradžia iš dulkės..

Bibys

Drugis man žiauriai mielas

corbin8667

drugys labai negražiai atrodo:( Fu!

elinela

o jezau!

Paulina

Idomiai ;D

aa

simpatulkos

zalia.arbata

8 Ir 10 geruliai :DDD

Sapnas

Pirmas man primena headcrab per half life

fui

fuiii

Taip pat skaitykite