Vendigo

Vendigo yra Šiaurės Amerikos indėnų genčių mitologijos būtybė su antgamtinėmis savybėmis. Būtybės kūnas kaulėtas, iškreiptas. Manoma, kad žmogus mintantis žmogieną gauna įgūdžius: greitį, jėgą, nemirtingumą.

 

Žmonės pasakoja, kad Vendigo psichozė buvo paplitusi tarp medžiotojų ir keliautojų, kuriuos lydėdavo patikimas žmogus ar draugas. Dažnai pritrūkus maisto, buvo pamirštama draugystė ir moralės normos. Saugodami savo gyvybę užmušdavo vienas kitą ir suvalgydavo.

 

Legendos pasakoja, kad tai padarius išlysdavo piktosios miško dvasios. Jos įlįsdavo į kanibalo kūną ir išvarydavo tikrąją sielą. Tuo metu jį kankindavo didelis skausmas, kelias valandas nesustodamas vemdavo krauju ir mirdavo. Kanibalo kūnas pradėdavo transformuotis, apaugdavo baltu kailiu, jam išaugdavo aštrios iltys ir ilgi nagai, jis įgaudavo antgamtiškų galių.

 

Kanibalas tada būdavo atgaivinamas Velnio dvasios ir virsdavo Vendigu. Tam buvo sukurtas ritualinis šokis, kurį šokdavo badmečiu, kad primintu jog kanibalizmas – tabu. Šokis žinomas “wiindigookaanzhimowin” pavadinimu, šiandien šokamas kaip Saulės šokis.

 

Šokio metu dėvimos kaukės ir žingsniuojama sukantis aplink bugną atbulai. Paskutinis žinomas Vendigo ritualas buvo atliktas Amerikoje prie Vendigo ežero, Žvaigždžių saloje, Minesotoje.

 

Vendigo psichozė – būsena, kai jaučiamas stiprus ir nepatenkinamas noras valgyti žmogieną, net jei yra kito maisto. Dažnai tai pasireiškia po badmečio, kai buvo imtasi kanibalizmo. Nors ši psichozė laikyta kultūriniu reiškiniu, visgi ji pasireiškia kitur, tarkim, aborigenų bendruomenėse.

 

Net patys aborigenai teigia atpažinę Vendigo – virsmo simptomus. Dažniausiai tokiems įvykdydavo egzekuciją dar prieš jiems spėjant padaryti žalos. Be abejo, prieš tai juos mėgindavo išgydyti vietiniai žiniuoniai. Jai tai nepadėdavo ir gydantysis tapdavo žiaurus, imdavo grasinti, kelti grėsmę ar elgtis asocialiai, tada būdavo vykdoma egzekucija.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Nužudyti pabaisą nėra taip lengva, diena Vendigo yra geras medžiotojas, bet naktį jis dar geresnis. Sakoma, kad nužudyti galima tik ginklu su geležies, plieno ar sidabro kulkomis šaunant tiesiai į širdį.

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Jaunėlis

Šiais laikais žmonės vienas kitą “ėda” morališkai(netgi ir druskos nereikia) .

veneta

dar ir kaip yra

Occult

Yra ir gan nemazai…

Obuolys

Gerai, kad šiais laikais tokių nėr..

Sharikovas

Tai ,kad yra deja.

Taip pat skaitykite