Higgso dalelė leis manipuliuoti laiku?

Jei Higgso bozono dalelės atradimas pasitvirtins, ar tai leis sukurti technologijas, kurios kol kas egzistuoja tik mokslinėje fantastikoje? „Jei lokaliai galėtume manipuliuoti Higgso lauku, turėtume puikų prietaisą, kuris daiktus pradangintų. Tai būtų puikus ginklas, puikus magijos triukas, jei tik pavyktų daiktus vėl sugrąžinti“, – „Discovery News“ kalbėjo L. Kraussas.

 

Praėjus šimtmečiui po to, kai Albertas Einšteinas išdėstė savo reliatyvumo teoriją, aplink Žemę jau skrieja daugybė visuotinės padėties nustatymo sistemos (GPS) palydovų, kurie praktikoje naudoja jo novatorišką laiko sampratą.

 

Jei Higgso bozono dalelės atradimas pasitvirtins, ar tai leis sukurti technologijas, kurios kol kas egzistuoja tik mokslinėje fantastikoje? Teoriškai tai įmanoma, tvirtina Arizonos valstijos universiteto fizikas Lawrence`as Krausas, tačiau praktiškai – mažai tikėtina.

 

Tačiau kaip valdyti lauką, kuris, kaip manoma, medžiagai suteikia jos turinį?

 

„Tai įmanoma, jei galėtume kokią sritį įkaitinti iki milijardų, milijardų milijardų laipsnių, tuomet toje srityje Higgso laukas greičiausiai išnyktų. Žinoma, kol ką nors įkaitintumėte iki tokios temperatūros, jau viskas būtų išnykę“, – aiškina fizikas.

 

Įsivaizduokite prietaisą, galintį medžiagą paversti energija, šviesos greičiu pasiųsti į kitą vietą ir vėl grąžinti jai buvusią formą.

 

Teoriškai, manipuliavimas Higgso lauku būtų vienas iš būdų paversti žmogų energija ir jį „pradanginti“. Tačiau sudėtingoji dalis – jį vėl sugrąžinti atgal.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Vienintelė priežastis, kodėl dalelės, kurios yra aplink mus ir kurios mus sudaro, laikosi viena kitos, yra Higgso laukas. Jos turi masę. Jei Higgso laukas pranyktų, tuomet staiga dalelės imtų judėti šviesos greičiu“, – teigė L. Kraussas.

 

„Jei galėčiau manipuliuoti Higgso lauku, tai būtų pirmas žingsnis kuriant tokį transporterį, tačiau vienintelis man žinomas būdas, kaip tą padaryti – viską įkaitinti iki tokios neįtikėtinos temperatūros, kad jūs bet kokiu atveju pradingtumėte“, – pridūrė jis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Dar viena teorinė galimybė – kelionės laiku.

 

„Jei galėtumėte manipuliuoti Higgso lauku didelėje srityje, kuri turėtų energijos, jis būtų gravitaciškai stumiantis. Jis priverstų tą visatos sritį greitėti, o daiktai toltų vienas nuo kito didesniu nei šviesos greičiu“, – kalbėjo L. Kraussas.

 

Mokslininkai mano, kad panašus scenarijus buvo ankstyvoje visatos istorijoje.

 

„Higgso egzistavimas aiškiai parodo, kad iš nieko gali kažką gauti. Higgso laukas gali kurti laiką ir erdvę. Tačiau sunku įsivaizduoti Higgso technologiją“, – tvirtino fizikas.

 

A. Einšteino teorijų pritaikymas GPS buvo kitas dalykas, kadangi inžinieriams nereikėjo manipuliuoti gravitacija, užteko ją suprasti.

 

GPS veikimo principas – tikslus laiko, kurio reikia įvairių palydovų signalams pasiekti imtuvą, matavimas. Palydovų laikrodžiai, neveikiami Žemės traukos, fiziškai juda greičiau nei laikrodžiai planetos paviršiuje.

 

„Netinkamai pritaikius reliatyvumą, GPS navigacinės funkcijos sutriktų per kelias minutes“, – straipsnyje, pavadintame „Einsteino reliatyvumas ir kasdienis gyvenimas“ rašė fizikas Cliffordas Willas iš Floridos universiteto.

 

Higgso tyrinėjimų grožis yra tas, kad jie tiesiog paaiškina, kodėl mes čia esame, pridūrė L. Kraussas.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite