Iš paciento akies pašalintas 13 centimetrų kirminas

Kai senyvo amžiaus indas atėjo pas gydytoją besiskųsdamas nuolatiniu skausmu akyje, V.Seetharamanas nesitikėjo, kad joje ras 13 centimetrų ilgio kirminą.

 

Mumbajaus „Fortis“ ligoninėje tirdamas 75 metų pacientą, akių specialistas nustebo išvydęs besiraičiojantį parazitą. Vyrą teko skubiai operuoti ir kirminą pašalinti, kol jis nepridarė rimtos žalos.

 

„Jis rangėsi po jungine. Tai pirmas atvejis per 30 darbo metų, kai susidūriau su tokiu atveju“, – naujienų agentūrai AFP teigė V.Seetharamanas.

 

Pacientą P.K.Krishnamurthy paraudusi ir sudirgusi akis kamavo daugiau kaip dvi savaites ir tik tuomet jis kreipėsi į medikus.

 

„Jis taip pat buvo sumišęs ir sutrikęs“, – pasakojo gydytojas.

 

Specialistas 13 centimetrų kirminą pašalino prapjovęs junginę. Operacija truko 15 minučių, o ją stebėjo pasibaisėjusi paciento žmona.

 

„Jis vis judėjo ir šokinėjo. Buvo truputėlį baisu“, – „Mumbai Mirror“ pasakojo ji.

 

Kirminas, kuris po operacijos išgyveno dar 30 minučių, nusiųstas ligoninės mikrobiologams, kurie turi jį identifikuoti.

 

V.Seetharamanui teko anksčiau girdėti apie 2–3 centimetrų ilgio kirminus. „Greičiausiai tai yra rekordas“, – kalbėjo jis.

 

Jis teigė, kad parazitas į vyro organizmą galėjo patekti per žaizdą pėdoje ar valgant žalią ar netinkamai apdorotą maistą. Tuomet jis atsidūrė kraujotakos sistemoje ir nukeliavo į akį.

 

„Jei kirminas nebūtų pašalintas, jis galėjo patekti į gilesnius akies sluoksnius ir sukelti aklumą. Jis galėjo patekti į smegenis ir sukelti rimtų neurologinių problemų“, – aiškino medikas.

 

S.Narayani, ligoninės medicinos direktorė, sutiko, kad tai nepaprastai retas atvejis: „Turime labai aktyvų oftamologijos skyrių, tačiau per pastaruosius dešimt metų su tokiu atveju nebuvome susidūrę“, – kalbėjo ji.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Paradigm Shift

Wow! Matau komentatoriai siaubo filmų nežiūri. :D

Gabriele

Mačiau kažkokiame video, kad pas varlę akyje toksai raitėsi… fu

sazhara

šlikštu………..

Taip pat skaitykite