Kosmose reikia ieškoti gigantiškų struktūrų

Nežemiškų mąstančių būtybių ieškantys mokslininkai galbūt ieško netinkama linkme. Vietoj tikėjimosi sulaukti radijo pranešimų iš kitų planetų gyventojų, mokslininkai artimų žvaigždžių sistemose turėtų ieškoti orbitoje besisukančių gigantiškų struktūrų.

 

„Dirbtinės struktūros yra geriausias būdas išsivysčiusiai svetimai civilizacijai pareikšti apie savo buvimą tokioms besivystančioms civilizacijoms, kaip mūsiškė“, – sakė Haute-Provence observatorijos (Prancūzija) mokslininkas Lucas Arnoldas. Jis įsitikinęs, kad dabar kuriamų kosminių teleskopų karta jau bus pakankamai jautri, kad galėtų šias struktūras pastebėti.L.Arnoldas tyrė ateityje veiksiančių kosminių teleskopų galimybes – ESA teleskopą „Corot“ ir NASA teleskopą „Kepler“. Šie instrumentai stebės informacijos pateikti galintį žvaigždžių pritemimą, kaip tarp jų ir Žemės keliauja planeta. Be to, jie galėtų aptikti planetos dydžio dirbtinį objektą – pavyzdžiui, mažo svorio saulė burę. L.Arnoldo mokslinis darbas bus publikuojamas žurnale „The Astrophysical Journal“.

 

L.Arnoldas nustatė signalo, kuris būtų gaunamas pereinant skirtingų formų objektus, charakteristikas – tarp jų Jupiterio dydžio lygiakraščio trikampio ir kopėčių – dviejų sujungtų lygiagrečių. Abu teleskopai sugebės atskirti šiuos objektus nuo daugelio planetų, nors juos gali juos sumaišyti su žieduotomis planetomis – tokiomis, kaip Saturnas, teigė mokslininkas.

 

Siekdama įsitikinti, kad skleidžiamas signalas nėra dviprasmiškas, tolima civilizacija į žvaigždės orbitą turėtų iškelti kelis tokius objektus. Kaip pavyzdį L.Arnoldas įsivaizduoja 11 objektų, apie žvaigždę besisukančių grupėmis po vieną, du, tris ir penkis – tai yra pirmieji pirminiai skaičiai. Jei objektai ne laisvai sklęstų erdvėje, o turėtų variklius, tai laiko intervalas tarp visų šių grupių taip pat galėtų koduoti pirminius skaičius. Jis mano, kad visos civilizacijos, kurios gali į kosmosą iškelti gigantiškas struktūras, galėtų tai nesunkiai realizuoti.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

L.Arnoldas įsitikinęs, kad toks signalo perdavimo būdas yra bent jau ne mažiau efektyvus, nei tas, kurio tikisi SETI projekto kūrėjai – didelės energijos lazerio impulsas ar radijo signalas.

 

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Geriausia vieta pradėti ieškoti dirbtinių struktūrų – aplink nykštukines žvaigždes. Jų mažas dydis reiškia, kad santykinai nedideli objektai galėtų sumažinti tokių žvaigždžių šviesuma pro jas praeidami, todėl tai būtų palankiausi dangaus kūnai civilizacijoms, norinčioms apie save pranešti kitiems.

 

Tačiau SETI mokslininkai savo taktikos keisti nesirengia. „L.Arnoldo pasiūlymas patenka į SETT kategoriją – Nežemiškos civilizacijos technologijų paieška (Search for ExtraTerrestrial Technology)“, – sakė SETI lygos generalinis direktorius Paulas Schuchas. „SETT yra tik SETI dalis. Siaurai SETI galima apibrėžti kaip elektromagnetinių emisijų iš kitų technologiškai išsivysčiusių bendruomenių paiešką. SETI lyga skatina ir entuziastingai pritaria tokiems tyrimams“, – sakė SETI vadovas.

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
BIRUTE

kam tai tikrai baisu o siaip tai jau nepabegsi nuo visko

onika

Koks kvailys pageidautų, kad jį aptiktų kvailiai kiti, juk geriau kai pirmiau pats apie kitus sužinai. Tad jeigu žemiečiai nori aptikti ką nors nežemiško, artimiausio, gigantiško ir dirbtinio – te gerai įsižiūrės į Jupiterio “raudonąją dėmę”. Tai yra trapgalaktinio masto vienos nežemiško proto konfederacijos bazė. Šiaip tai jie seniausiai apie mus žino daugiau nei mes patys.

antinas

Na ideja gal ir nebeviltiska. Isnaudoti stipriausia sviesos saltini zvaigzde, kaip informacijos perdaveja visai neblogai skamba. Ar objektas turi buti didelis ar mazas tai technologiju reikalas. Svarbiausia sukelti pakankamus sviesos trikdzius, kad jie butu pastebimi ir tuos trikdzius siusti N kieki metu.

Astronautasx

manau netikes sumanymas, todel, kad jei tokia civilizacija butu, manau planate turetu buti deformuota, tarkim kaip musu, is kosmoso ziurint, matosi miestu sviesos, pries simtmeti tikrai maziau matesi, neiiasku kas dar po simtmecio bus.. Manyciau jejgu jie atseit galetu izvelgt tokias strukturas, kurios turetu buti nenormalaus dydzio, tai jau butu lengviau pacias planetas perzvelgt, kuriose tokiu atveju tikrai akivaizdesniu pedsaku butu, ir lengviau nei ieskot bbz patys ko…

Taip pat skaitykite