Jau greitai į kosmosą kilsime liftu?

Sumanymas pastatyti liftą, kuris nukeliautų ketvirtadalį atstumo iki Mėnulio, per 40 metų gali tapti realybe, teigia Japonų statybų bendrovė.
 
„Obayashi Corp“ teigia, kad naudodama anglies nanovamzdelių technologiją, kuri yra 20 kartų stipresnė nei plienas, ji gali sukonstruoti lifto šachtą, kuri kiltų 96 tūkst. kilometrų virš Žemės, praneša naujienų agentūra AFP.
 
Anot kompanijos, liftas vienu kartu galėtų vežti iki 30 keleivių, jis savaitę keliautų 200 kilometrų per valandą greičiu, o įveikęs 36 tūkst. kilometrų sustotų stotelėje.
 
Turistai pasiliktų ten, o tyrėjai ir specialistai galėtų keliauti toliau iki pat galo, teigia projekto vadovė Satomi Katsuyama.
 
„Žmonės jau seniai žavisi aukštais bokštais. Vietoj to, kad statytume jį iš žemės, statysime iš kosmoso“, – teigė ji.
 
Tačiau nors „Obayashi“ teigia, kad sumanymas yra realiai įgyvendinamas, kol kas nepaskaičiuota, kiek toks statinys kainuotų. Taip pat nežinoma, kur jį būtų galima statyti, ar kas už tai sumokėtų.
 
„Obayashi“ netrukus baigs aukščiausio Japonijos pastato, 634 metrų aukščio Tokijo „Sky Tree“ dangoraižio statybos darbus.
 
Bokštas taip pat atliks skaitmeninių transliacijų antenos funkciją, jame bus įrengta apžvalgos aikštelė, kurioje bus galima žvalgytis ne tik po Japonijos sostinę, bet ir jos apylinkes.
 
„Mus įkvėpė „Sky Tree“ statybos. Mūsų statybų, klimato, vėjų, dizaino ekspertai teigia, kad tai įmanoma“, – tvirtino Satomi Katsuyama.
 
Kai „Obayashi“ nekuria planų, kaip užkariauti kosmosą, ji įgyvendina įvairiausius projektus – stato kompanijų būstines, tiltus, elektrines, restauruoja senovines šventyklas.
 
Kompanija statė Dubajaus metro Jungtiniuose Arabų Emyratuose, „Universal Studios Osaka“ Japonijoje, stadioną Australijoje, kuris naudotas per Sidnėjaus Olimpiadą.
 

Rekomenduojami video:


2500
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Anonimas

Atstumas nuo zemes iki menulio toks didelis kad galetum sutalpinti keles saules sistemos planetas. tai patys agalvokit apie kokias nesamones cia peza!

Marcus

japonai pasistate auksta boksta..lol… pirmas zemes drebejimas rimtesnis ir nebera to boksto :D

Anonimas

pasakos vaikams

Zmogus

Slegis sita lifta suplotu kaip blyna. Deguonies taip ten aukstai nera. Ir kas ten savaite noretu pūti? A?

`deja pamirsau

Kiek resursu reiketu sitam daiktui ?

Linas

Per brangus malonumas būtų

Joo..

O kas ta lifta saugos nuo isores poveikio?lektuvu ar panasiai…Va pils koks girtas pilotas su kukuruzniku i ta lifta tai visa klase taip ir subires i atomus is kokiu 100km aukscio… :)

to joo

100km aukstyje lektuvai neskraido

As

Isivaizduoju ekskursija su savo klase su tokiu liftu AWESOME!!

Taip pat skaitykite