Lapkričio 17 – 18 d. nakties dangų papuoš leonidų lietus

Kiekvienais metais lapkričio 17 – 18 d. nakties dangus prisipildo Leonidų – meteorų srauto, sudaryto iš Tempelio-Tutlio kometos paliktų liekanų. Kasmet Žemė praskrieja pro kometos paliktus pėdsakus ir visi pasaulio astrofotografai su nekantrumu laukia dar vieno meteorų lietaus, kad galėtų jį įamžinti fotografijose.

 

Šiemet minimos ir Didžiojo leonidų lietaus, įvykusio 1966 m., 45 – osios metinės. Tuomet lietaus maksimumo metu buvo matoma iki 40 meteorų per sekundę.

 

Priminsime, jog leonidai arba leonidų lietus– kasmetinis meteorų srautas, kurio radiantas yra Liūto žvaigždyne. Tai periodinės Tempelio-Tutlio kometos paliktos dalelės, per kurių skriejimo trajektoriją reguliariai kartą į metus praskrenda Žemės planeta.

 

Tempelio-Tutlio kometos paliktos dulkelės – nedidesnės nei ryžio dydžio, bet dideliu greičiu įskriejusios į Žemės atmosferą ima liepsnoti ir taip susidaro „krentančios žvaigždės“. Priklausomai nuo to, kiek Žemės kelyje pasitaiko šių dalelių, tokio intensyvumų meteorų lietų galima išvysti.

 

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
:DD

taigi parasyta aiskiai kad lapkricio 17-18. o dar kazkas klausia kada, tai ir parasiau per kucias

Alytus

Alytuj dabar apsiniauke, blyn!

:DD

kuciu nakti. gi aiskiai parasyta

Nerijus

Kvaily tu!
Nuo kada kūčios lapkričio 17 – 18d. ?

muntas

kada mtysis?

Taip pat skaitykite