Archeologai iššifravo užrašą ant „Švč. Marijos“ antkapio


Archeologams pavyko iššifruoti Bizantijos laikais sukurtą užrašą ant „Švenčiausiosios Marijos“ antkapio. Tuo pačiu metu antkapio amžius siekia 1400 metų. Archeologai pridūrė, kad antkapis pasirodė mūsų eros šešto amžiaus pabaigoje ir septintojo amžiaus pradžioje.

 

Antkapį atsitiktinai atrado vienas iš Izraelio parkų ir gamtos tarnybos darbuotojų. Viename iš takų jis pastebėjo jį dominantį akmenį. Davidas Palmachas ant akmens taip pat pamatė užrašą graikų kalba. Akmuo buvo nedelsiant nufotografuotas ir pristatytas į valstybės iždą. Po kurio laiko Leah De Senyi sugebėjo iššifruoti užrašą, kuris buvo susijęs su moterimi, gyvenusia prieš 1400 metų ir mirusia vasario 9 d.

 

Eranas Doronas teigė, kad nieko daugiau apie moterį nėra žinoma, išskyrus tai, kad ji gyveno nepriekaištingai. Specialistas pridūrė, kad greičiausiai Marija buvo moteris, turinti gana aukštą statusą visuomenėje.

 

Po tyrimo Marijos antkapis buvo įtrauktas į ankstyviesiems krikščionims priklausančių antkapių kolekciją, kuri buvo palaidota Nitzanos srityje. Šiandien jų yra labai nedaug, tačiau pamažu kolekcija pildoma.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite