Ledynmečio piešiniai rasti Amazonės miškuose


12 000 metų atogrąžų Amazonės miškai slėpė tikrą senovės meno kūrinį – 12 kilometrų paveikslą, kuriame pavaizduoti seniai išnykę gyvūnai. Senovės žmonės vaizdavo mastodontus, milžiniškus dinozaurus ir kitus padarus.

 

Paveikslas buvo sukurtas su ochra, kuris senovėje buvo naudojamas kaip dažai. Daugybė nuostabių piešinių susiliejo ir sukūrė vieną kompoziciją ant uolų. Tikras meno kūrinys yra pasklidęs keliose Kolumbijos Amazonės olose.

 

Pasak Marko Robinsono iš Ekseterio universiteto, paveikslas iš tiesų yra unikalus archeologinis atradimas, atskleidžiantis praeities žmonių gyvenimą.

 

aprasymas

 

Pirmasis piešinys greičiausiai buvo paliktas Serrania la Lindos srityje tuo metu, kai ledynmetis artėjo prie loginės pabaigos. Tai maždaug prieš 11 800–12 600 metų. Tada Amazonė tik įgavo tokią formą, kokią matome šiandien.

 

Senovės žmonės aktyviai paliko rankų atspaudus, geometrinius modelius ir daugybę gyvūnų, su kuriais jie susidūrė. Tais laikais čia buvo elniai, tapyrai, aligatoriai, primatai, vėžliai, kupranugariai ir kt. Šiandien dauguma gyvūnų jau nebeegzistuoja.

 

Kai kuriose uolos vietose galima stebėti medžioklės ir rinkimosi scenas. Sunku įsivaizduoti, kaip žmonės išgyveno tarp plėšrūnų ir visokių pavojų, kuriuos jiems gamta paruošė. Dauguma gyvūnų Pietų Amerikoje ilgainiui išnyko, galbūt dėl ​​reikšmingų klimato pokyčių ar besaikės medžioklės. Piešinių dėka buvo galima sužinoti, kad senovės žmonės valgė aligatorius, gyvates, graužikus, piranijas ir augalinį maistą.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite