Zambijoje rasta 300 tūkstančių metų amžiaus kaukolė su šautine žaizda


Archeologai reguliariai randa artefaktų, prieštaraujančių visuotinai pripažintai žmonijos istorijai. Anksčiau buvo diskutuojama apie galaktinį diską, senesnį nei 1 milijonas metų. Pasirodo galbūt žmonės nieko nežino apie savo evoliuciją.

 

Nemažą dalį archeologų glumina klausimas apie Rodezijos kaukolę, kuri turi šautinę žaizdą. Visi supranta, kad tai neįmanoma žmogaus, gyvenusio prieš 300 tūkstančių metų, atžvilgiu. Be to, mokslininkai nėra tikri, kad tada apskritai buvo žmonių tokia forma, kokia yra šiandien. Tuo metu galėjo gyventi būtybės, kurios gerokai skyrėsi nuo mūsų.

 

Pačią kaukolę kasybos darbininkas aptiko 1922 m. Kabvės mieste (centrinėje Zambijos dalyje). Vyras atkreipė dėmesį į būdingą žymę, kuri paprastai lieka po šautinės žaizdos. Kaukolės išpjova buvo visiškai apvali. Iš pradžių mokslininkai spėjo, kad ietis ar kitas panašus instrumentas galėjo palikti pėdsaką.

 

Kurį laiką jie pamiršo paslaptingą radinį, tačiau vis dėlto grįžo prie jo, norėdami sužinoti tiesą. Naujų tyrimų metu atsirado versijų apie mūsų protėvių gamybą. Ekspertai palygino senovės žmonių aštrių ginklų pėdsakus ir padarė išvadą, kad Rodezijos kaukolė neturi nieko bendro su kitomis liekanomis. Jei anksčiau žmogus jau turėjo aukštąsias technologijas, kokios jos buvo?

 

Skeptikų teigimu, mokslininkai susiduria su pseudomokslų kūrimu, todėl neverta skirti laiko kaukolei. Tačiau daugelis ekspertų primygtinai reikalauja tęsti tyrimus, nes gali būti įmanoma atskleisti nuostabias senovės žmonių gyvenimo detales. Kai kurie mano, kad Rodezijos kaukolė yra susijusi su ateivių atvykimu į Žemę.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite