Neseniai atrastoje egzoplanetoje mokslininkai atrado neįmanomą dalyką


Praėjusį mėnesį astronomai atrado egzoplanetą LTT 9779b, kuri yra už 260 šviesmečių. Ir visai neseniai mokslininkai atrado kūno atmosferą, nors pagal visas nuorodas jos neturėtų būti.

 

Stebima egzoplaneta yra daug didesnė už Neptūną ir sukasi aplink žvaigždę, panašią į Saulę. Orbita yra taip arti žvaigždės, kad metai trunka tik 19 valandų. Iš to išplaukia, kad organizme yra neįtikėtinai aukšta temperatūra. Šią akimirką apibūdino astronomų grupė, kuriai vadovavo Ianas Crossfieldas iš Kanzaso universiteto (JAV).

 

Vidutinė temperatūra egzoplanetoje viršija 1650 ° C. Tokiomis sąlygomis atmosfera paprasčiausiai negali egzistuoti: visos medžiagos greitai išgaruoja. Tačiau oro apvalkalas vis dar egzistuoja, nepaisant akivaizdžių fizikos ir realybės prieštaravimų. Atmosfera buvo matoma dėl kūno skleidžiamos infraraudonosios šviesos.

 

Karščiausias laikas LTT 9779b būna apie vidurdienį. Žemėje šis laikotarpis paprastai įvyksta po 12:00, nes šiluma absorbuojama greičiau nei jos spinduliuotė atgal į kosmosą.

 

Ekzoplanetoje temperatūra turėtų būti dar aukštesnė. Atrodo, kad didžiąją dalį saulės šilumos veiksmingai atspindi dienos debesys, pažymėjo Niklasas Cowenas iš Egzoplaneto tyrimų instituto ir McGillo universiteto.

 

Naujosios Meksikos universiteto ekspertų grupė Diana Dragomir teigė, kad karštajam Neptūnui priklausančios planetos yra retos. Sunku pasakyti, kaip matomas kūnas netgi gali egzistuoti tokiomis sunkiomis sąlygomis. Planetos masės nepakanka atmosferai išlaikyti.

 

Pagrindinė teorija yra ta, kad egzoplaneta buvo daug didesnė, o dabar ji yra greito susitraukimo stadijoje.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite