Unikali vieta: iš milijono kriauklių supilta sala

© reddit.com

Formaliai šis darinys yra ne sala, o kalnas, supiltas iš jūrų moliuskų kriauklių. Jas žvejai jau šimtus metų pila į tą pačią vietą.
Kriauklių kalnas stūksto į rytus nuo Anegados, antros pagal dydį Didžiosios Britanijos Mergelių Salų Karibų jūroje. Jis pritraukia minias turistų ir byloja apie moliuskų populiarumą šios pasaulio dalies virtuvėje.

 

Šimtmečius vietiniai žvejai nardo sekliuose vandenyse šalia Anegados ieškodami lėtai judančių, valgomų jūrų moliuskų. Ir daugelis dideles, dailias jų kriaukles išmeta toje pačioje vietoje. Taip ir susiformavo šis įspūdingas darinys.

 

Jūrų moliuskai renkami tiek dėl jų mėsos – vieno pagrindinių Karibų virtuvės patiekalų ingredientų, tiek dėl žavių kriauklių, kurios parduodamos kaip suvenyrai arba iš jų kuriami papuošalai.

 

Tačiau vietiniai suvenyrų pardavėjai patys perka šias kriaukles iš žvejų, užuot susirinkę jas nuo minėto kalno. Iš tiesų milijonai išmestų kriauklių įspūdingai atrodo tik iš tolo.

 

Žvelgiant į kalną iš arčiau, jos ne tokios ir dailios. Daugumą kriauklių sudarko patys žvejai, stengdamiesi iš jų ištraukti moliuskus.

 

Mokslininkai iš kalno apačios ištraukė kelias kriaukles ir, naudodami radioanglinį datavimo metodą, nustatė, kad jos išmestos prieš šimtmečius, kai kurios – apie 1245 metus.

 

Per pastaruosius 200 metų žvejai labai prisidėjo prie kriauklių salos augimo. Ir nors dėl to ji pritraukia gerokai daugiau turistų, patys jūrų moliuskai tapo nykstančia rūšimi.

 

Moliuskų sužvejojama tiek daug, kad greitai jų gali nebelikti visoje Karibų jūroje.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite