Prasideda naujos dirbtinio intelekto lenktynės: JAV prieš Kinijos

JAV prezidentas Donaldas Trumpas nurodė vyriausybei daugiau dėmesio skirti dirbtinio intelekto (DI) technologijoms, o šis raginimas laikomas dalimi pastangų aštrinti konkurenciją su Kinija. Prezidentiniu įsaku „Amerikos DI iniciatyva“ (American AI Initiative) administracija raginama „skirti visus federalinės vyriausybės išteklius“, turinčius skatinti inovacijas dirbtinio intelekto srityje.

 

„Amerikiečiai gavo milžinišką naudą, būdami DI ankstyvieji plėtotojai ir tarptautiniai lyderiai, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime. – Tačiau DI inovacijų spartai didėjant visame pasaulyje negalime sėdėti rankas sudėję ir manyti, kad mūsų lyderystė yra garantuota.“

 

Vis dėlto šiame įsake nekalbama apie konkretų finansavimą arba išsamią dirbtinio intelekto naudojimo strategiją.

 

D.Trumpo įsakas buvo paskelbtas didėjant susirūpinimui, kad Kinija aplenks Jungtines Valstijas svarbiose dirbtinio intelekto kūrimo ir diegimo srityse, padedant plačiai nacionalinei strategijai ir spartinant investicijas.

 

Brookingso instituto Technologijų inovacijų centro vadovas Darrellas Westas sakė, kad šis Baltųjų rūmų žingsnis yra „atliktas „laiku“, bet atkreipė dėmesį, kad lieka neaišku, kaip įsakas galėtų būti įgyvendinamas be aiškaus finansavimo.

 

„Prezidentas kai kada imasi iniciatyvų, kurios skamba gerai, bet iš tikrųjų daro mažą poveikį“, – pripažino D.Westas.

 

„Kinija iki 2030 metų investuos 150 mlrd. dolerių (132,6 mlrd. eurų), siekdama tapti vyraujančia DI šalimi pasaulyje. JAV svarbu išlaikyti tempą, nes DI transformuos daug įvairių sektorių“, – pažymėjo jis.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Duomenų inovacijų centro, nagrinėjančio technologijų plėtros perspektyvas, direktorius Danielis Castro irgi pateikė panašiai atsargų vertinimą.

 

„Jeigu administracija nori, kad DI iniciatyva būtų transformuojanti, ji turės padaryti daugiau – ne vien tik perskirstyti esama lėšas DI tyrimams, įgūdžių plėtrai ir infrastruktūros vystymui“, – sakė jis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

D.Castro sveikino šią iniciatyvą, bet paragino sukurti nuodugnesnę DI plėtros strategiją, apimančią tokias sritis kaip laisvoji skaitmeninė prekyba, duomenų rinkimo politika ir kitos problemos.

 

Senatorius Marco Rubio sakė, kad ši iniciatyva yra „geras startas“.

 

„Kinija kelia visapusiškiausią iššūkį, kokio esame sulaukę iš beveik lygaus priešininko per daugiau kaip pusę šimtmečio. Siekiant jį atremti reikės visapusiško atsako“, – sakoma jo „Twitter“ žinutėje.

 

Pasak Baltųjų rūmų, naujasis planas ragina „atpalaiduoti DI“ suteikiant tyrėjams daugiau prieinamų išteklių, nustatant reguliavimo gaires, propaguojant DI technologijas švietimo srityje ir didinant JAV konkurencingumą.

 

Šiame pareiškime Kinija konkrečiai neminima, bet raginama parengti „veiksmų planą apsaugoti nuo strateginių varžovų ir užsienio priešininkų Jungtinių Valstijų pranašumą DI ir technologijų srityse, kritiškai svarbiose Jungtinių Valstijų nacionalinio ir ekonominio saugumo interesams“.

 

Šaltinis: http://www.technologijos.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite