Aptiktas cheminis junginys dėl kurio galimai Žemėje susiformavo gyvybė

Kuo daugiau stebime tarpžvaigždines dujas, tuo daugiau įvairių sudėtingų junginių ten aptinkame. Nuo paprasčiausių molekulių, tokių kaip vandenilis ar anglies monoksidas, iki dešimtis atomų jungiančių darinių, kurie buvo labai svarbūs ir gyvybės atsiradimui Žemėje.

 

Dabar pirmą kartą kosmose aptikta molekulė glikonitrilas (HOCH2CN). Šis junginys yra labai svarbus ribonukleotidų formavimui – vienam iš nukleininių rūgščių formavimosi žingsnių. Šios rūgštys – DNR ir RNR – yra visos gyvybės Žemėje pagrindas.

 

Molekulė aptikta gerai ištirtos prožvaigždės IRAS16293-2422 B aplinkoje, kurią nuo mūsų skiria apie 120 parsekų. Molekulė aptikta dviejose būsenose – šiltoje, arti žvaigždės, ir šaltoje, sistemos pakraščiuose. Iš viso molekulių nėra daug – maždaug viena glikonitrilo molekulė dešimčiai milijardų vandenilio molekulių, – bet vien jos egzistavimas yra gana netikėtas.

 

Tyrėjai pabandė atkurti molekulės formavimosi sąlygas skaitmeniniu modeliu, bet jiems nepavyko pasiekti tokios gausos, kokia stebima. Tai reiškia, kad kol kas nežinome apie kažkurias cheminių reakcijų grandines, formuojančias glikonitrilą kosmoso sąlygomis.

 

Tyrimo rezultatai – arXiv

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Pyktis.

Dar pamastymui.

Molekules dydis yra 0,1-1 nm.

Nm yra 10−9 (yra viena milijardine metro dalis)

Tai va. Uz 120 parseku=~400sm=~4 kvadrilijonu km aptiko molekule kurios dydis yra~ 1nm (tegul ir didesne) kurio matas yra 10-9

Molekulė

>> aplinkoje, kurią nuo mūsų skiria apie 120 parsekų. Molekulė aptikta.

Už 120 persekų aptikta viena molekulė?

Pyktis.

Na taip. O ka tau kyla abejones??? Agyrdi nebuk balta varna. Gi mokslininkai rado…istyre…nustate…viskaaa…Kokios dar abejones tau gali kilti?????

1 parsekas yra ~3.3 sviesmecio.

Tai uz 120 parseku=+-~400 sviesmeciu.

1 sviesmetis=+-~10 trilijonu km.
400 sviesmeciu=berots~4 kvadrilijonai km. Ir per toki atstuma rado molekule!!!!!

SLOVE!!! SLOVE!!! MOKSLUI IR MOKSLININKAMS!!! DIZDZIAUSIA SLOVE!!!
ZEMAI ZEMAI LENKIUOS. IR KA GI AS DARYCIAU BE MOKSLININKU!!! BUCIAU TUUULAS BUDULIS KURIS NI H U J A NIEKO NESUPRANTA. SLOVINGI MOKSLO ZMONES.

Bul

Pats geriausias akiu dumimas. Mokslininkai dievai. Dievas pasake, dievas zino. Pasake kad atrado molekule uz 120 perseku, reiskias atrado, pabandyk papriestaraut.

Pyktis.

Kaip tu dryyysti!!! Runkeli tu!!! Nusilenk zemai pries MOKSLA!!! ir MOKSLININKUS kas ryta garbink!!! Kas tu be ju??? Jei ne jie tai iki siol butum tamsuolis. Jie kaip saule nusviecia visus savo ispudingom ziniom. Jie gi su dievais bendrauja! Ar tu kazkoks nieko nesuprantantis budulis bandysi uzgincyti JU TIESA!!!

SLOVINK IR GARBINK JUOS!!!

;D

koment

Kokie čia tuščiagalviai vėl apsireiškė komentaruose?Blevyzgodami nori parodyti kad labai protingi?Ura,tovarišči!!!!!

Pyktis.

Tai gal kazka protingo parasysi??? Ar to neisnesa tavo kaukoleje garauojantis S U D A S???
Tik minusa uzdeti pajegus????

Ura,tovariš. Jeigu butu galimybe tai toki gaidy,kaip tu tiesiog apspjauciau.

koment

Taigi,straipsnyje viskas parašyta.Ką tau dar aiškinti,vištgaidi?Apie tokius sako:”Žiūri į knygą ir mato špygą”.O jeigu esi toks protingas tai parašyk ką nors protingo.Lengviausia-pablevyzgoti.

Pyktis.

“Taigi,straipsnyje viskas parašyta.Ką tau dar aiškinti” ;DDD va va butent tokie U R O D A I kaip tu ir palaiko pulsa visam brukamam S U D U I . TAIGI STRAIPSNYJE “VISKAS PARASYTA” ;DDD EIK TU N A H U J DE B I L E. “Apie tokius sako:“Žiūri į knygą ir mato špygą“” Cia 100% tokiems,kaip tu. “O jeigu esi toks protingas tai parašyk ką nors protingo” Kur ir kada buvo vykdomas tyrimas? Kokiu aparatu? Kokios mokslininku pavardes? Kas jie tokie? Pakankamai protinga? Kad butu galima pasitikrinti info?? Bet tokiems,kaip tu uztenka ir tokio straipsnio. As tau tokius… Skaityti daugiau »

vyka

matosi kad zmogeliui zinios atsilieka 50 metu,truputi pasidomek naujovem,o tada komentuok,atsilieka tavo kompiuteris siame gyvenime

Pyktis.

“matosi kad zmogeliui zinios atsilieka 50 metu,truputi pasidomek naujovem,o tada komentuok”

Nu tai gal vietoje to savo nieko nepasakiusio komentaro galejei imt ir biski apsviesti mane “tom naujovem” ka??? Ar tu pati nieko nerauki? Tik sugebi parasyt,kad “pasidomek”

“atsilieka tavo kompiuteris siame gyvenime”

Kaip suprast? Smegenys,prota,IQ? ar PC? ;DD

Bet gal geriau papasakok apie tas naujoves.

Obser

O viespatie, vel sitas homunkulas savo teisybes yrodineja :D Vienam straipsny moksla peikia, kitam jau gina :DDDDDDDDD

Pyktis.

Mano “peikimas” yra tai,kad as netikiu,kaip pvz tokiu straipsniu ir pateikiu skaiciukus i kuriuos bent kazkiek mastantys turetu atkreipti demesy ir pabandyti suprasti sita reikala,kad cia P Y S A prota.

O “ginu” kur as ji gyniau ir nuo ko?? Gal,kad rasiau,kad mokslas yra reikalingas?? Cia tipo buvo jo gynimas?

Homunkule tu ;DDD tu bent jau turetum drasos po vienu “nicku” buti. D U H E LI tu apsi m y zes.

Obser

Jai toks protingas, tada sugebesi paziuret, kad IP skiresi, todel nekeiciu savo niko NIEKAD, o jai net to nesugebi padaryt ir tik teoriskai spelioji, kad vis kitas nikas, tada tikras, zioplas duchas esi :D

Taip pat skaitykite