Pasirodė užuominos apie įspūdingus istorinius ir archeologinius atradimus, kurie laukia šiemet

Atrodo, istorija ir archeologija – tokios sritys, kuriose apie atradimą galima pranešti tik po paties jo fakto, ar ne? Ne visai taip. Retai kada nutinka taip, kad radinys pasitaiko tarsi aklai vištai grūdas – dažniausiai archeologiniai tyrinėjimai vyksta mėnesius ar kelerius metus.

 

1400 lentelių iš senovinio Irako, paslaptinga erdvė Didžiojoje piramidėje, turtingai išpuošti suvenyriniai caro šeimos Velykiniai kiaušiniai – tai tik keli iš laukiančių atradimų. Plačiau apie juos papasakojo portalas „Live Science“.

 

Tuštuma didžiausioje piramidėje

 

2019 m. galime tikėtis sulaukti daugiau informacijos apie paslaptingą tuštumą, aptiktą virš vadinamosios didžiosios Didžiosios Gizos piramidės galerijos: savotišką daugiau nei 30 metrų ilgio koridorių, vedantį į ten, kur buvo faraono Khufu sarkofagas – faraoną, kuriam ir buvo pastatyta piramidė.

 

Archeologai tuštumą aptiko dar 2017 m., ir tuometinius surinktus duomenis publikavo 2017 m. lapkričio mėnesio žurnalo „Nature“ numeryje. Bet neaišku ar tai yra senovinis užvertas koridorius, ar paslėpta laidojimo patalpa, ar grupė mažesnių kambarių.

 

Erdvė buvo aptikta pasinaudojant kosminėmis dalelėmis, vadinamomis muonais. Šios dalelės susidaro kai kosminiai spinduliai sąveikauja su viršutine Žemės atmosfera ir gali prasiskverbti per akmenį – tačiau tokiu atveju praranda energiją ir išsiskaido. Tad matuojant muonų srautą, sklindantį iš konkrečios krypties, galima apskaičiuoti objekto tankį.

 

Papildomi bandymai muonais, kurie vykdomi kaip tik dabar, gali atskleisti tikslesnius duomenis, kokia tiksliai erdvė paslėpta piramidės viduje. Preliminarūs tyrimo duomenys turėtų būti paskelbti šiemet.

 

Nauja Kumrano ola

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

2019 m. turėtume išgirsti apie naujai atrastą olą prie Kumrano – ši apylinkė šalia Mirusios jūros svarbi tuo, kad čia jau buvo aptikti vadinamieji Negyvosios jūros rankraščiai.

 

Iš viso 12-oje olų buvo aptikta 900 rankraščių fragmentų, mokslininkai mano, kad didelę jų dalį surašė esėjų sekta. 2017 ir 2018 m. tose vietovėse jau buvo aptikta išplėštų olų, kuriose rasta įrodymų, kad jose anksčiau buvo laikomi Negyvosios jūros rankraščiai. Dar vienos olos atradimo tikimasi 2019 m.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Šioje teritorijoje archeologai jau kelerius metus vykdomas projektas, kurio tikslas – visų Judėjos dykumoje aptinkamų olų kasinėjimai. Programą įkvėpė plėšimai, po kurių kai kurie rankraščiai buvo pastebėti turguje. Be fizinių kasinėjimų mokslininkai naudoja ir nuotolinio skenavimo technologijas – kad pažvelgtų, kas slypi po žeme.

 

Irako plokštelės

 

Šiemet JAV gali būti paviešinta 1400 senovinių plokštelių su dantiraščio įrašais iš paslaptingo Irako miesto. Manoma, kad jos laikomos privačioje asmens, kuris nori išlaikyti anonimiškumą, kolekcijoje.

 

2018 m. pasklido žinios, kad menų ir amatų prekybos tinkle „Hobby Lobby“ (kurio savininkai įkūrė ir JAV Biblijos muziejų) buvo sulaikyta apie 200 dantiraščio plokštelių iš prarastojo Irisagrigo miesto Irake.

 

Irisagrigo plokštelės į rinką išlenda jau kelis dešimtmečius. Ir nors plėšikai akivaizdžiai žino miesto miesto buvimo vietą, archeologams ji vis dar yra mįslė.

 

Rinkoje pasirodžiusios plokštelės pasakoja apie prieš 4000 metų klestėjusį Irisagrigo miestą, kuriame buvo rūmai ir „gerai šeriami šunys“. Tikėtina, kad naujai gautos plokštelės pateiks daugia užuominų, kurios archeologams padės atskleisti miesto lokaciją.

 

Cariškasis kiaušinis

 

Tarp 1885 ir 1916 m. juvelyrikos dirbinių kompanija „Fabergé“ Rusijos caro šeimai sukūrė apie 50 brangiai dekoruotų Velykinių kiaušinių. Po revoliucijos šie dirbiniai dingo.

 

2017 m. buvo atkapstyta, kad 1991 ir 1992 m. iš Rusijos ir Turkijos į Naująjį Orleaną (JAV) buvo išsiųsti du siuntiniai. Dokumentai rodo, kad jų vertė – 285 milijonai dolerių, šiuolaikine verte. Ir nors dokumentai tiksliai nenurodo, kas buvo siuntiniuose, portalas „Live Science“ teigia, kad tarp kitų brangenybių, tikėtina, yra ir vienas iš dingusiųjų kiaušinių – nes sklando gandai, kad ilgainiui keli kiaušiniai galiausiai privačiose kolekcijose JAV, o 2019 m. jie gali iškilti į viešumą.

 

Khufu papirusas

 

2013 m. archeologai, dirbantys Wadi al-Jarf radimvietėje prie Raudonosios Jūros, pranešė aptikę 4500 metų senumo papirusą – iš tų laikų, kai valdė faraonas Khufu ir buvo pastatyta Didžioji Gizos piramidė. Papiruso tyrimas atskleidė, kad tai – inspektoriaus Merero žurnalas, iš kurio buvo daug sužinota apie andainykštes Egipto statybų technologijas.

 

Iki šiol buvo iširta ir dešifruota tik dalis žurnalo – bet ir tai jau atskleidė, kad šalia Didžiosios piramidės buvo įrengtas senovinis uostas, kuriuo iš Turo kasyklų buvo gabenamas kalkakmenis. 2019 m. greičiausiai sužinosime, ką dar slepia papirusas.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite