Pagaliau pavyko įrodyti, kad paslaptinga devintoji planeta egzistuoja?


Mįslinga planeta yra viena didžiausių Visatos paslapčių, o daugybė astronomų vis dar yra įsitikinę, jog „Devintoji planeta“ iš tiesų egzistuoja, kažkur platybėse už Jupiterio.

Nors jos egzistavimo įrodymų vis daugėja, visgi, iki šiol nei vienam teleskopui nepavyko jos pastebėti.

Michael Brown, astronomas iš Kalifornijos technologijos instituto, sakė jaučiantis „amžiną optimizmą“, kad jau labai greitai šią planetą kas nors atras. Visgi, ekspertai teigia, kad ji gali būti nematoma šiuo metu egzistuojančioms observatorijoms.

Astronomai ilgus metus diskutavo ar nepagaunamoji „Devintoji planeta“ iš tiesų skrieja orbitoje už Plutono, tačiau naujas tyrimas gali būti galutinai įrodęs, kad paslaptingasis pasaulis yra tikra tiesa.

Nauji svarbūs atradimai
Mokslininkai pastebėjo tolimą uolingą objektą, kuris, jų teigimu, buvo pastumtas į „neįprastą orbitą“, o tai lėmė gravitacinė, nežinomos planetos trauka.

Mokslininkų teigimu, jų atradimai papildo įtikinamus įrodymus apie „Devintosios planetos“ egzistavimą.

Pirmą kartą teorijoje „Devintoji planeta“ ekspertų buvo pristatyta 2016 metais Kalifornijos technologijos institute. Tąkart mokslininkai pastebėjo, kad ledinių objektų grupė, mūsų Saulės sistemos pakraštyje, pasižymi pakrypusiomis orbitomis.

Jų teigimu, šių ledo luitų, vadinamųjų Transneptūninių objektų (TNO), orbitos buvo iškreiptos devintos mūsų Saulės sistemos planetos gravitacinės traukos.

Šie objektai turėjo eliptines orbitas, nukreiptas ta pačia kryptimi, kurios buvo pakrypusios 30 laipsnių „žemyn“, lyginant su plokštuma, kurioje planetos skrieja aplink Saulę.Nors „Devintoji planeta“ niekada nebuvo pastebėta, daugybė astronomų, tarp kurių ir mokslininkai iš NASA, yra paskelbę tyrimus, kurie remia šią teoriją.

Naujausiame tyrime ekspertų grupė, kuriai vadovavo Mičigano universitetas, apibūdino tolimą objektą, kurį jie pastebėjo 2014 metais ir kurio dydis gali prilygti nykštukinei planetai.

Uolingas kosminis kūnas, vadinamas „2015 BP519“, tyrėjų komandos dėmesį patraukė dėl to, kad jo orbita yra neįprastai pakrypusi nuo plokštumos, kurioje išsidėstę dauguma orbitoje aplink Saulę skriejančių objektų.

Pasitelkė kompiuterines simuliacijas
Jie pasinaudojo kompiuterinėmis Saulės sistemos simuliacijomis, kurių pagalba tyrinėjo kaip galėjo susiformuoti tokia keista trajektorija.

Kuomet tyrėjai simuliacijas papildė devintąja planeta, objektų orbitos beveik visiškai sutapo. Manoma, kad tokio objekto buvimas mūsų Saulės sistemoje, remia „Devintosios planetos“ egzistavimo teoriją.

Tyrimas papildo besikaupiančius „Devintosios planetos“ egzistavimo įrodymus, nors astronomai ir toliau lieka prie savo teleskopų ir beieškantys objekto.

NASA teigimu, įsivaizdavimas, kad „Devintoji planeta“ neegzistuoja, sukuria daugiau problemų, negu jų išsprendžia.

T.y. staiga susidurtume su penkiomis skirtingomis mįslėmis, kurių paaiškinimui reikėtų surasti penkias skirtingas teorijas.

Mįslingi šeši objektai
2016 metais Dr. Batygin paviešino tyrimą, kuris analizavo šešių objektų, esančių Koiperio juostoje, orbitas.

Jo atradimai atskleidė, kad visi šie objektai pasižymėjo eliptinėmis orbitomis, kurios nukreiptos ta pačia kryptimi ir yra „pakrypusios žemyn“, lyginant su plokštuma, kurioje visos aštuonios planetos skrieja aplink Saulę.

Devintosios planetos egzistavimas galėtų paaiškinti kodėl Koiperio juostoje objektai skrieja orbitoje priešinga kryptimi nei kiti Saulės sistemos objektai, nes jokie kiti modeliai negali paaiškinti šių orbitų keistumo.

Šiuo metu mokslininkai viliasi atrasti ir pačią „Devintąją planetą“, o tam pasitarnautų Havajų Mauna Kea observatorijos „Subaru Telescope“ teleskopas, kuris, tyrėjų teigimu, yra pats geriausias įrankis siekiant šio tikslo.

Šaltinis: Gismeteo.lt

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite