Pasiūlyta nauja teorija, pagal kurią juodosios bedugnės iš tiesų yra kirmgraužos


Juodosios bedugnės taip dažnai minimos ir aptarinėjamos, kad jau atrodo kaip senos pažįstamos. Bet į tokius egzotiškus objektus niekada nevėlu pažvelgti giliau. Taip giliai, kad gal net iki kitos visatos.

Mokslininkai stebėjo juodųjų bedugnių įtaką aplink jas besisukantiems kūnams, matavo joms susiliejant susidarančias gravitacines bangas, o Einšteinas jų egzistavimą numatė dar 1916 metais. Dabar pasiūlytas naujas šio fenomeno paaiškinimas, galintis pakeisti mūsų supratimą apie Visatą.

Nors apie juodąsias bedugnes dar daug ko nežinome (kaip jos atrodo, kas vyksta su krentančia į ją materija, kiek jų yra Galaktikoje), astrofizikai ir astronomai jų egzistavimu neabejoja.

Kaip ten bebūtų, Leuveno katalikiškojo universiteto Belgijoje mokslininkų pasiūlyta nauja teorija teigia, kad juodosios bedugnės iš esmės yra kirmgraužos, koridoriai į kitas visatas.

Viena iš pagrindinių priežasčių, paskatinusių tokios teorijos atsiradimą, — nuolatinė problema, susijusi su juodosios bedugnės prigimtimi: kirtusi juodosios bedugnė įvykių horizontą, materija krenta į ją ir, tikėtina, sunaikinama. Toks visiškas materijos (ir ją aprašančios informacijos) sunaikinimas prieštarauja kvantinės teorijos, teigiančios, kad informacija negali būti sukurta ar sunaikinta, principams.Siekdama šią sampratą suderinti didžiuliu ir neįtikėtinai galingu gravitaciniu fenomenu, kurį vadiname juodosiomis bedugnėmis, Leuveno universiteto mokslininkų komanda iškėlė idėją, kad taip besielgiantys „egzotiški kompaktiški objektai“ iš tiesų yra kirmgraužos. Pavyzdžiui, dviejų susiduriančių juodųjų bedugnių sukeliamas gravitacines bangas taip pat būtų galima paaiškinti dviejų besisukančių kirmgraužų susidūrimu.
Vienas iš projekto tyrėjų, Pablo Bueno, tai aiškina taip:
Kirmgraužos neturi įvykių horizonto: jos veikia kaip trumpiausias kelias per erdvėlaikį, kuriuo galima pereiti, nelyginant ilgu koridoriumi į kitą visatą, o jų sukimasis keičia jų kuriamas gravitacines bangas.
Jeigu juodosios bedugnės iš tiesų yra neteisingai interpretuojamos kirmgraužos, mokslininkai turėtų aptikti jų gravitacinių bangų „aidą“ po pagrindinių bangų nurimimo.

Gravitacines bangas aptikti lazerine interferometrine gravitacinių bangų observatorija (angl.Laser Interferometer Gravitational -Wave Observatory,LIGO) ir Virgo interferometru jau pavyko. Kitas kirmgraužų teorijos tikrinimo žingsnis — šio įvykio hipotetinio „aido“ paieškos.
„Jeigu LIGO ar Virgo signaluose būtų patvirtintas aidas, tai taptų praktiškai nepaneigiamu įrodymu, kad astrofizikinių juodųjų bedugnių nėra. Laikas parodys, ar tas aidas egzistuoja. Jei rezultatas bus teigiamas, tai taps vienu iš svarbiausių atradimų fizikos istorijoje“, — tvirtina Bueno.

Šaltinis: Technologijos.lt

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Elbarto

Nasos vergai..

inkognito.

Jau senai įrodyta kad didžiulė masė gali iškreipti laika ir erdvė. Pats elementarioausias pavyzdys mūsų saulė nors savo mase negali lygintis ir su pačia mažiausia juodaja skyle,tačiau astronomai lengvai stebi už jos esančias žvaigžde kurias saulė turėdama 1 milijono kilometrų diemetro skersmenį realiai uždengia,tačiau jos gravitacinės bangos iškriepia toje vietoje galaktikos erdvės gabalą ir iš žemės jos yra lengvai stebimos teleskopo pagalba,todėl visai natūralu kadgalaktikos centre esanti juodoji skylė galimai savo gravitacija ir begaline mase ne tik kad iškriepia erdvę padarydama koridorių į kita visata sudaryta iš antimaterijos,bet ir pakankamai apsaugo kad ta antimaterija aneatsidurtų mūsų galaktikoje.Ji kartu veikia ir… Skaityti daugiau »

Pyktis.

Visi ir taip viska zino.
Geriau papasakok,kaip ten ta tavo kelione? Kur buvai? ;DDD su kuo skridai? :D kokia misija turejei? Nes pries kelione sakiai varai rimtu reikalu tvarkyt ;DDD

Korys

Pykti, manau turėtum atkreipti dėmesį į tai vietoj to, kad apeliuot į žmogaus pateiktą info šiame pranešime, tu leidiesi į asmeniškumus (į žmogaus asmenį).
Ir, taip, tas tavo “Visi ir taip viska zino” tai yra toli gražu netiesa, beto priminti irgi kartais sveika.

Pyktis.

Asmeniskumai? Uzdavus klausima? Tai pagal tave realiai negalima pas kitus nieko klausti nes tai bus lindimas i asmeniskumus… Nemanau…jis gali ir neatsakyti. Nors rase,kad po keliones papasakos kur buvo ir pan. Beabejo ta kelione tik jo fantazijose,bet vistiek biski smalsu koki kosmosa bus dabar prigalvojes :D as seip negaliu pakest tokius pezalus skleidzianciu veikeju.
Na su tuo “visi ir taip viska zino” tai as beabejo pajuokavau. Vargu ar zmogus kada nors suzinos “viska”

Elbarto

Ka vartoji?

inkognito.

Ju0dosios bedugnės tai yra tokios vietos mūsų visatoje kur mūsų pazityvi materija pereina į kitos visatos neigiama antimateriją. Kadangi ji kitoje visatoje kaip mat anigiliuojasi mes to veiksmo nepamatome,o tik galime stebėti panašiai kaip iš kriauklės tekančio vandens likučius mūsų materijos kuriuos sugauna begalinio tankio aplinka,vadinamoji juodaja skyle. Antimaterija siurbte siurbia per juodasias skyles mūsų pusėje esanąias žvaig-des ir jų sistemose esančias planetas,laimė kad mes esame galaktikos pakraštyje,tai mums negresia būti įsiurbtiems į tuos juoduosius spastus ir būti pradangintiems amžiams. Anigiliacijos procese išsiskyrusi energija kuria naujas visatas ir antivisatas,kurios irgi kartoja su laiku ta patį sisinaikinimo ciklą.

Pyktis.

;DDD o as jau galvojau kur sitas fantazioras dinges ;DD kaip ta tavo kelione ten kazkur vis nepasakai :D ka su galaktikos taryba nusprendet? Star warsu nebus?

taspats

Vis dėlto gera,kad durys be rankenų netrukdo kliedėti virtualioje erdvėje?Nespėja kas parašyti komentarą,kaip pypkis čia pat.Tur būt neišeini nė pasivaikščioti į kiemą?

Pyktis.

As pastoviai uzeinu cia paziuret komentaru ar tiesiog pasijuokt kaip eilini syki yra copy paste straipsniai is technologiju puslapio. Nes nevykeliu komanda cia daugiau nelabai ka ir sugeba padaryt apart copy paste ;DD

Arba va is kokio inkognito pasityciot. :D nes va jis tai kliedi nerealiai ir puse cia besilankanciu buduliu juo tiki…;D

O ka? Matau tau uznyzo biski ane? Seksi dabar mane? Busi mano foloveris?

Linas Esu

Pastoviai dievagojiesi pyktis (nepilnametis iš mamos sandėliuko), koks blogas portalas ir nevykę straipsniai, tačiau nepraleidžia progos skaityti ir kone po kiekviena naujiena palikti komentarą.

Daugiausiai “kritikuojantis” pasirodo yra aktyviausias, paradoksas.

+ dar susirašinėja su savimi skirtingais nickais iš to pačio IP.

Pyktis.

Agyrdi lavonas tu :D as nesidievagoju. Tai beabejo,kad sitas portalas yra plintuso ribose nes kiek matau tai tik copy,paste. Beje tu pats rasiai,kad portalas yra jau senai “mires” tad…apie ka tu cia? Koks cia paradoksas? Kad as aktyviausias? Na trbt dazniausiai rasau ir tiek…ir ka? Sitam portalui tik renku papildoma click’baita uz ka man turetu ir padekoti. O kiek daznai rasanciu su skirtingais nickais a? :D tik va jie bijo kazko…gal kitu nuomones? “+dar susirašinėja su savimi skirtingais nickais iš to pačio IP.” Agyrdi su.do gabale ar tu tik tiek ir tesugebi ar pateiksi konkretu irodyma? Jau trecia karta taip… Skaityti daugiau »

Taip pat skaitykite