Kanados ežere – gražus, bet labai pavojingas gamtos reiškinys


Metano kišenės, įstrigusios užšalusiame Kanados Abrahamo ežere, yra tikras gamtos stebuklas. Tačiau jo pasekmės gali būti pražūtingos.
Gražu, ar ne? Tačiau šie nežemiški mėlynos spalvos burbulai, aptinkami užšalusiame Kanados Abrahamo ežere, turi tamsiąją pusę.

Nors susidaro natūralių procesų metu, šie viliojantys, ledo įkalinti burbulai yra pavojingų dujų, sukeliančių šiltnamio efektą, sankaupos, todėl kelia grėsmę planetai, rašo bbcearth.com.

Istorija, kaip susidaro šie burbulai, tikrai nėra žavinga, ir, kaip ir daugelis siaubo pasakojimų, ji prasideda nuo žuvusių kūnų.
Mikrobai, kurie ežero dugne minta irstančiomis organinėmis medžiagomis, išskiria metano dujas, kurios burbulų pavidalu kyla į paviršių.

Kai žiemą vanduo šąla, šie burbulai įstringa lede ir sukuria magišką vaizdą. Tačiau atėjus pavasariui, burbulai susprogsta ir išskiria metaną į atmosferą. Metano dujos yra labai degios, todėl šie burbulai gali sukelti tikrą sprogimą, jei sureaguotų su ugnimi.

Tačiau jų tikrasis pavojus yra susijęs su poveikiu Žemės temperatūrai. Nors metanas neužsilieka atmosferoje kaip anglies dioksidas, jo pajėgumai įkalinti karštį yra 34 kartus stipresni, todėl šios dujos mūsų klimatui yra kur kas žalingesnės.

Ši graži, bet opi problema būdinga ne tik Kanadai. Rusijos ir JAV mokslininkai nustatė, kad daug metano išskiria ir pavasarį tirpstančios Sibiro pelkės. Maža to, šylant pasauliniam klimatui, vis daugiau kadaise ledo sukaustytų ežerų taip pat pradės skleisti savo dujas.

Mokslininkai dar nėra radę šios problemos sprendimo. Nepaisant to, pagrindinis metano dujų šaltinis yra žmogaus veikla. Mes visi galime sumažinti jų kiekį, jei valgytume mažiau raudonos mėsos ir pieno produktų – galvijai išskiria milžiniškus kiekius šių dujų.

Šiek tiek padeda ir patys ūkininkai: kai kurie iš jų naudoja anaerobinius papildus, kad ūkininkavimo atliekos ir kiti metano šaltiniai virstų švaresnėmis biodujomis.Šaltinis: Gismeteo.lt ir Delfi.lt

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!


Leave a Reply

2500
Naujausius Seniausius Geriausius
Korys

Tik statistika:
80 mlrd / 7 mlrd = 11,4 vnt – t.y. vienam žmogui išeina gyvulio šiuo momentu.
Kiek suprantu tie 80 mlrd tai vienu momentu užfiksuoti duomenys, idomu kiek jie, t.y. gyvūliai, gyvena kad tinkamai paskaičiuoti kiek vienas žmogus suvalgo mėsos ir kitus gyvūnų produktus ir gautumėm apytikrius duomenys apie žmogaus racioną(gyvūnų apyvartą) per jo gyvenimą.

Korys

Nepamiršk, kad gali būti, kad tie 11,4 vnt būtų tik vištiena, todėl labai jau skyriasi, tarkim, nuo to, kad tai gali būti kiaulieną (ar kiti dideli gyvūnai), nes 11 vnt viščiukų tu suvalgytumei labai jau greitai, na, tarkim, per metus, kai kiaulienos 11 vnt gal net visą gyvenimą… čia tik primečiau, kad įsivaizduotumėt tiksliau skaičius.

Korys

Tiksliai, nebent prie gyvulių nepriskiri viščiukų.

diplomas

Labas Korys. VU 2014 – 2016 metais Lietuvos suvartojama maisto kieky skaicevome, tirem siukslias, rinkom zmoiu cekius, ukininku ir turgavieciu apklausos, zmoniu apklausos, lyginome su kitu EU sajungos saliu rezultatais (kuriuos paviko gauti) tai skaiciai daug didesni.

fiodoras

etano komentatoriu apzvalga netrukus

xpxp

didi bejau

...
Man kas keisčiausia, kad šie ir panašūs straipsniai apie klimato atšilimą yra skirti vartotojams. Tai ar mes tuos galvijus auginame, ar mes vidaus degimo variklį sukūrėme, ar mums priklauso pramoniniai fabrikai? Milijardieriai kraunasi turtus kurdami produktą, tačiau ne jam liepiama statytis vėjo, saulės jėgaines, bet paprastam žmogeliui. Kuris vakare tik televizorių ir LED 4W lemputę įsijungia. Aš dabar nesuvalgęs steiko kepsnio išgelbėsiu pasaulį? Man važinėti dviračiu? O Karbauskis važinės su Cadillac Escalade 6 litrų ir sveikuoliam augina grūdus, kuriuos apdirba šimtai galingų dyzelinių traktorių. Nematau tame jokios logikos. Užtektų pažvelgti į pasaulio turtingiausių žmonių sąrašą, kad sužinotum, kas visos šios… Skaityti daugiau »
Pyktis.

„Aš dabar nesuvalgęs steiko kepsnio išgelbėsiu pasaulį? “

O tu pabandyk ir kitam pasiulyk. Gal taip vienas per kita ir ziurek milijonai paseks siuo pavyzdziu. (Beje siuo metu pasaulyje yra auginama per 80mlrd gyvuliu skirtu maistui….)

„Man važinėti dviračiu?“

O kodel gi ne? Slabo? Kojos silpnos? Nieko,sustipres. Panetkes neleidzia? Gal bahurauji?

Pagalvok,o kodel is bandos (goju,gyvuliu) nepasidaryt geru pinigu. Juk mastanciu ir suprantanciu kas vyksta yra laaaaabai mazai. Tad pasaulio turtingieji tuo naudojasi su kuo as juos ir sveikinu.

To pyktis

Kai tiek badajaunciu zmoniu, o kitame planetos gale kovojanciu su nutukimu, tas neymanoma.

Pyktis.

Tu maziau tikek tom statiskom ar „ofiacialiais“ „valdziu“ pranesimais. As niekaip nesuprantu jus be galviai ar kas jums yra? Jus patys kada nors galvojat? Kas badauja? Afrika? Azija? Nu tai tegu badauja… O is kur zinai,kad badauja? Nes per tv sake? Skaitiai internete? Nu nebestumk!! Tau pasakyt ar parasyt gali absoliuciai BELEKA. Is to „badavimo“ tam tikros grupes pasidaro laaaabai geru pinigu.
Nutuke? O kodel? Gal todel,kad tai yra tikslingai daroma? Nepagalvojei? Kad is viso to nutukimo yra daromas didelis biznis.

Kas neimanoma? Valgyti sveikai? Sportuoti? Paciam galvoti? Nepasitiketi „valdzia“? Buti mastanciu? Nu daugeliui degradu tas yra tikrai neimanoma.

fiodoras

desreliu su akcija skaniu pirkau siandien, virsiu ant pietu su bulviu kose, agurkais, bei pomidorais, bandysiu kisieliaus issivirti taip pat,al ir baronku su aguonom iseis issikepti

Pyktis.

Apsisik alkunes na hui. Is si gimeli jo ba nas.

fiodoras

Gerai loji , busi mano kiemsargis suo.

Pyktis.

;DDD is kur pas tave tokios galios tvariau tu bl.et

Korys

“ galvijai išskiria milžiniškus kiekius šių dujų.“
Taip, išnaikinkim visą gyvybę, kad nekiltų jokia grėsmė.

Pyktis.

Siuo metu yra auginama per 80mlrd gyvuliu skirtu mesos vartotojams. Tai tu geriau pasuk ta savo puodyne kuria vadini galva ir pabandyk isivaizduot kokie kiekiai yra isskiriami tu duju.

hidden name

Jis ir sako kad daug gyvunijos sioi planetoi, todel savo puodyne yjunk pries kita komentara

Pyktis.
Ir is kur tokiu de.bi.lu kaip tu atsiranda kurie net paprasciausio teksto nepajegus suvokti… Jis aiskiai parase,kad „Taip, išnaikinkim visą gyvybę, kad nekiltų jokia grėsmė.“ VISA GYVYBE supranti tu durneli b l e t. Dar jis „parase“ kad–> „galvijai išskiria milžiniškus kiekius šių dujų.“ Tai as ir parasiau,kad pasaulyje siuo metu yra auginama per 80mrld gyvunu skirtu mesos vartotojams. Tai maziau rykit tuos kepsnius desras ir kita bruda kuri daro is mesos tai ir tu galviju sumazes nes bus maziau vartotoju. B l e t tokiems kaip tu uz dur.nu.ma reiktu gerai galvas pridauzyt gal tada pradetumet mastut b l… Skaityti daugiau »
ansver

Eik urde nuo laido, tau matomai perdaug intrnet.

Pyktis.

Dejau ant tave su.do gabale.

ansver

greiciausiai tu brolio ir sesers vaisius homunkule