Dreba Jeloustono superugnikalnis: jeigu jis išsiverš, pasekmės bus pragaištingos

Jungtinių Amerikos Valstijų Geologinių tyrimų biuras (United States Geological Survey (USGS)) paviešino šokiruojančius atradimus, kurie skelbia apie žemės drebėjimus vykusius per kelias pastarąsias dienas, rašo gismeteo.lt.

 

Vasario 18 d. naktį teritorijoje esančioje už ~13 km. į šiaurės rytus vakariniame Jeloustone, Montanoje, fiksuota virš 200 žemės drebėjimų. Įvyko ir dar daugiau drebėjimų, tačiau jie buvo per maži, kad būtų fiksuojami, informuoja express.co.uk.

 

Tai yra beveik ta pati vieta, kur fiksuoti ir praėjusios vasaros Maple Creek drebėjimų virtinė, kuomet 2017 m. birželio-rugpjūčio mėnesiais įvyko apie 2400 žemės drebėjimų.

 

USGS taip pat teigia, kad seisminis tempas ir drebėjimų stiprumas „žymiai išaugo“ ir perspėjo, kad kol kas didžiausias iš drebėjimų pasiekė 2,9 balo pagal Richterio skalę.

 

Dabartinė virtinė prasidėjo vasario 8 d.. Vasario 15 d. seisminis tempas ir stiprumas žymiai išaugo. Vasario 18 d. stipriausias grandinės drebėjimas siekė 2,9 balų stiprumą. Visi drebėjimai vyksta maždaug 8 km. gylyje po žemės paviršiumi.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Paskutinį kartą šis superugnikalnis išsiveržė prieš maždaug 700000 metų, o ekspertų teigimu, jis turėtų prasiveržti kartą kas maždaug vieną milijoną metų.

 

Prognozuojama, jog išsiveržimas akimirksniu pražudytų mažiausiai 100 tūkst. žmonių. Daugiau kaip 1000 km. spinduliu esančios teritorijos paskestų vieno – trijų metrų storio pelenų pusnyse.

 

Visos transporto sistemos būtų sutrikdytos. Didžiojoje pasaulio dalyje negalėtų kilti ir leistis lėktuvai. Kol nenusėstų pelenai, vienerius ar dvejus metus Žemėje nebūtų vasaros. Pasekmės būtų tiesiog pragaištingos.

 

Šaltinis: gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
kronos

gal ir mirtu keliasdesimt benamiu usa,bet toks ugnikalnis jokiu globaliniu padariniu neturetu ,gal temperatura amerikoi nukristu pora laipsniu metam ,bet daug kas butu evakuoti i visokias amerikos salas ,europa ,juodus gal issiustu i gimtaja zeme afrika :D

Aaa

Sis ugnikalnis issiverzdamas gali paskatinti issiverzti kitus ugnikalnius…pagalvok.

kronos

nera daug ugnikalniu ,gal pora gresmingu po vandenynu ir viskas ,kurie tikrai toli nuo sito

Nora

Nieko cia baisaus zeme apsivalys

KASEKAS

ziauru istikro

rūkas

visi keliausim į Afrika

NUTDRAINER

…visą žemės rutulį apgaubtų pelenai, nepasiektu mus saulė. Kai lauke -100 kasdien du metus, kažin jau kaip mums :)

Le Kusito

BrainNut. Is kur tokie skaiciai. Nebent riesutukas galvoje

Taip pat skaitykite