Aiškėja Biblijos paslaptys: Lilita, o ne Ieva buvo pirmoji Adomo žmona

lilita-adomasIstorikai teigia, kad Biblijoje net kelis kartus buvo keista pirmos moters Žemėje istorija, o nagrinėjant naujausius Biblijos fragmentus, aiškėja, kad Lilita, o ne Ieva buvo pirmoji Adomo žmona, rašo disclose.tv.

 

Kyla klausimas, kodėl bažnyčia norėjo pakeisti Lilitą, kita moterimi?

 

Žydų mitologijoje teigiama, kad pirmąja Dievo sukurta pora buvo Adomas ir Lilita. Tačiau Lilita nenorėjo paklusti savo vyrui, laikydama save tokiu pačiu ir lygias teisės turinčiu Dievo kūriniu, kaip ir Adomas. Ištarusi slėpiningą Dievo vardą Lilita pakilo į orą ir nuskrido nuo Adomo.

 

Adomas paskundė Dievui savo pabėgusią žmoną, po ko Dievas išsiuntė tris angelus ją surasti.

 

Angelai pavijo Lilitą prie Raudonosios jūros, tačiau ji griežtai atsisakė grįžti pas vyrą, teigdama, kad nenori jam tapti tarnaite. Tuomet angelai atėmė iš jos kūną ir paliko tik dvasią. Nuo to laiko Lilita tapo demonų motina.

 

Interpretuojant dvi skirtingas Biblijos pasaulio istorijas prieita išvados jog Adomas pirmiausia turėjo lygiavertę žmoną, o tik vėliau iš šonkaulio buvo sukurta Ieva.

 

“Bažnyčia niekada nenorėjo, kad moterys eitu greta vyrų. Jie niekada nenorėjo pripažinti, kad moterys irgi gali būti lygiai taip pat gerai išsilavinusios ir protingos kaip vyrai. Būtent tam tikslui ir buvo sukurta Ieva”, – teigė vienas teologas.

 

Su tokiu požiūriu sutinka ir žydų teologas Pinchas Lapide. Jis laikosi nuomonės, kad žodis “šonkaulis” galėjo atsirasti padarius tyčinę vertimo klaidą. Jis teigia jog Ieva buvo sukurta iš Adomo pusės ir yra jam lygiavertė. Jeigu ji turėjusi būti pavaldi Adomui, būtų sukurta iš jo pėdų.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
zarasutra

Feminacistinė propaganda.

Hmm

… Kai žydai (Adomas) sugalvojo savo judaizmą prastumti kaip pasaulinį tikėjimą, Litai-Lilita (visi kurie gyveno nuo Juodosios (Auksinės) iki Baltijos (Sarmatijos) jūros ir kalbėjo panašia kalba) atstūmė Adomą, nenorėjo vergaut, tada iš judaizmo “šonkaulio” buvo padarytas tikėjimas – krikščionybė (Ieva), kur po šiai dienai žmonės klupi, vergauja, jaučiasi kalti vien dėl to, kad gimė ir nuolat šlovina žydų dievo išrinktąją tautą… Ne šiaip sau mūsų Senojo Tikėjimo simbolis žaltys, biblijoje “blogis” kuris dalina pažinimo vaisius… Pažinimo vaisius krikščionybėje yra blogis…

Pyktis.

Ir sulindo atsilupeliai ir bando vienas uz kita durnesni komentara parasyti. Beveik visiems pavyko. Sveikinu.

Droniukas

Kaip gali iš šonkaulio sukurti motery

Sakantysis

o kaip gali vien zodi tardamas visa visata kartu su zeme sukurt?

Pyktis.

Stipriai pasakyta! :) bet ne sitiems kiauragalvems tai suprast. Jiems to nereik. Jie geriau negalvos nes tai jiems per sunku.

ABA

Gal lolita

Keistuolė

Šaunuolė Lilita. (Jei tai tiesa išvis)

sara

Va, va. As ir galvoju kas yra negerai, ogi mes esame vyru verges, bet verges yra kur kas ismintingesnes uz lygiavertes partneres. Jei verge bus pakankamai protinga tai ji ir taps lygiaverte partnere.

Pyktis.

Vergai vergauja ir partneriais netampa. Dabar visas pasaulis vergauja pinigams,bet partneriais jie niekada nebus.

Liuciferis irgi buvo Dievo “vergas” bet partneriais jie netapo. Matom kas is isejo.

Sakantysis

Moteriai Jis tarė: „Aš padauginsiu tavo nėštumo vargus ir su skausmu tu gimdysi vaikus; tave trauks prie tavo vyro, o jis tau viešpataus“.

Taip pat skaitykite