Šventasis Nikolajus arba daugiaveidis Šventasis

nikolajus-ikonaŠis straipsnis skirtas Asmenybei, kuri žmonių mintyse atsispindi kaip pasakų personažas. Bet tik Vakarų pasaulyje.

 

Stačiatikybę išpažįstantys žmonės jį laiko rimtu ir išties iškiliu šventuoju. Tai Santa Klausas, Kalėdų Senelis, bet tikrasis šios iškilios asmenybės vardas – Šventasis Nikolajus (Mykalojus) Likietis, Stebukladarys. Jo oficiali biografija ganėtinai spalvinga.

 

Gimė jis apie 270 metus Mažojoje Azijoje, gavo puiku išsilavinimą, padarė stulbinančią karjerą kaip dvasininkas. Būdamas jau arkivyskupu 325 metais sukvietė Pirmąjį Visuotinės Bažnyčios susirinkimą, kuris vyko Nikėjoje. Joje buvo priimtas Tikėjimo Išpažinimas, pasmerkta arijonizmo erezija. Mirė apie 345 metus Likijoje, Mažojoje Azijoje.

 

Būdamas gyvas darė daug stebuklų. Maldomis ramindavo audras jūroje – todėl laikomas visų pirmą jūreivių šventuoju globėju. Tai ne visi jo stebuklai ir šio straipsnio tikslas tikrai nėra šio jo gyvenimo pusės aptarimas.

 

Rusijoje šis šventasis laikomas tam tikra prasme magijos globėju. Nuo maldos jam prasideda daug baltosios magijos ritualų, skirta net gi diena – ketvirtadienis. Stačiatikių cerkvėse yra tradicija ketvirtadieniais vakarinių pamaldų metų giedoti Šv. Nikolajui skirtą akafistą – litanijos atmainą.

 

Yra be galo daug cerkvių ir soborų, turinčių šio šventojo titulą, tame tarpe cerkvės Klaipėdoje (dviejų altorių, Pokrovo-Nikolajaus), Vilniuje. Taip pat aukščiausias Europoje esantis stačiatikių soboras turi jo titulą – Liepojos Šv. Nikolajaus katedra, dar vietinių rusų vadinama Morskoj Sobor. Latviai švelniai vadina ji jurascerkve.

 

Tačiau jį gerbia ir garbina net gi juodosios magijos atstovai, vadindami jį savotiškai – Nikola, Cerkovnyj Bes arba tiesiog ABARA. Žinoma, yra net gi juodosios ikonos skirtos šiam šventajam, tačiau daugumoje tai naujoji, šiuolaikinė tapyba.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

nikolajus-cerkve

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Juodieji magai, ypač viritnikų mokyklos atstovai labai garbina šį šventąjį, stengiamasi net gi kas antram giminės vyrui duoti Nikolajaus vardą. Ritualinėje praktikoje nuimant prakeikimus žmogui į rankas duodama jo ikona. O maldose nuo nepažįstamų priešų kreipiamasi į Šv. Nikolajų norint apsaugos. Šventasis minimas užkalbėjimuose nuo porčios, prakeiksmų, o taip pat ir prašant sveikatos, turto.

 

Šv. Nikolajaus kultas yra pakankamai įdomus ir tuo, kad šis šventasis padeda ir gerame ir blogame veiksnyje. Faktiškai, tai vienas pagrindinių Stačiatikių Bažnyčios šventųjų, kurį vakarų Europa literatūriškai transformavo į Santa Claus, Kalėdų senelį. Galbūt todėl šis šventasis ir jo kultas nėra taip populiarus Katalikų Bažnyčioje.

 

Nepaisant to jo palaikai ilsisi katalikišoje Šv. Mykalojaus Katedroje Baryje, Italija. Penki popiežiai nešiojo šį vardą. O apsivertimu į Kalėdų senelį šis šventasis nusipelnė savo pagalba skurstantiems.

 

Išties daugiaveidė asmenybė, kuri visur rado savo unikalią vietą.

 

Magas Aleksejus Šiškariovas (aleksejus.webnode.com)

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


Taip pat skaitykite