Pateikta nauja teorija, kaip Žemėje atsirado žmonės

earthauraDauguma mokslininkų teigia, kad prieš 66 mln. metų Žemėje atitiktinai įvyko masinis išmirimas, po kurio išnyko dinozaurai, o tuomet susidarė sąlygos suklestėti išlikusiems primatams, iš kurių išsivystė žmonės. Harvardo universiteto teorinės fizikos profesorė Lisa Randall mano, kad išmirimas nebuvo atsitiktinis, rašo ibtimes.co.uk.

 

Naujoje knygoje „Dark Matter and the Dinosaurs: The Astounding Interconnectedness of the Universe“ mokslininkė teigia, kad masiniame dinozaurų išmirime svarbią rolę turėjo paslaptinga tamsioji medžiaga.

 

Knygoje L.Randall teigia, kad mūsų galaktikoje yra cilindro formos tamsiosios medžiagos diskas.

 

Kai Saulės sistema keliauja Paukščių Tako galaktikoje, ji osiliuoja ir juda pro tamsiosios medžiagos diską kas 30 – 35 mln. metų. Šis ciklinis judėjimas daugmaž sutampa su Žemėje vykusias masiniais išmirimais.

 

Jei tamsiosios medžiagos diskas iš tiesų egzistuoja, kaip postuluoja knygos autorė, Saulės sistemai judant Paukščių Take tamsioji medžiaga paveikia sistemos gravitaciją.

 

Dėl to Žemė ir kitos planetos tampa labiau pažeidžiamos įvairių kosminnių kūnų, tokių kaip asteroidai, įtakai.

 

„Jei tai tiesa, knygoje pateikiama informacija reiškia, kad tamsioji medžiaga ne tik buvo atsakinga už pokyčius mūsų pasaulyje, bet ir turėjo lemiamos įtakos mūsų egzistencijai“, – aiškino L.Randall.

 

Tamsioji medžiaga sudaro maždaug 27 proc. mūsų Visatos. Mokslininkai negali jos pamatyti tiesiogiai, tačiau apie jos egzistenciją sprendžia pagal poveikį gravitacijai.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Hot

Pievos

Taip pat skaitykite