Ar tikrai dirbtinis intelektas kelia grėsmę žmonijai?

robot-killsRay‘us Kurzweilas 1999 metais pateikė prognozę, kuri iš tikrųjų pildosi: iki 2023 metų 1000 JAV dolerių vertės nešiojamasis kompiuteris savo galia ir kitais techniniais parametrais prilygs žmogaus smegenims. Jis taip pat pateikė Moore‘o dėsnį, kuris postuluoja, kad kompiuterio darbinė atmintis padvigubės maždaug kas 18 mėnesių.

 

Praėjus maždaug 16 metų po prognozių, R. Kurzweilas, dirbantis „Google“, bando toliau nuspėti informacinės visuomenės ateitį. Kaip rašoma „Huffington Post“, R. Kurzweilo prognozė teigia, kad iki 2020 metų bus sukurtas toks kompiuteris, kuris galės imituoti žmogaus smegenų veiklą. Tam bus pasitelkti grafiniai procesoriai, kurie, anot R. Kurzweilo, naudoja itin artimus žmogaus smegenims algoritmus.

 

Tiesa, visiškai žmogaus smegenis atstosiantis kompiuteris, pasak inžinieriaus, gali būti sukurtas šiek tiek vėliau, 2029-aisiais.

 

Tokias prielaidas R. Kurzweilui leidžia daryti šiuolaikinės informacinės technologijos. Manoma, kad per artimiausius septynerius metus, kai „Apple“ turėtų išleisti savo flagmaną „iPhone 11“, išmanieji telefonai savo intelekto koeficientu jau galėtų prilygti žmogaus smegenims. Ir, be abejo, jų tobulėjimas tikrai nesustos.

 

Šie išmanieji įrenginiai turėtų būti tobulinami tol, kol neperžengs žmonių intelektualumo ribos. Tiesa, mokslininkai kalba, kad išmanieji įrenginiai jau dabar balansuoja ant šios ribos, kadangi jie turi pranašumą prieš žmones dėl savo globalios sąsajos, per kurią galima žaibiškais mastais dalytis informacija nepaisant geografinių kliūčių.

 

Taigi, sujungiant minėtąjį Moore‘o dėsnį ir globalią išmaniųjų įrenginių sąsają, galima tik įsivaizduoti, kokios galimybės gali laukti dirbtinio intelekto.

 

Tačiau dėl tokių perspektyvų mokslininkai ir inžinieriai ne tik džiūgauja, tačiau kartu ir nerimauja. Elonas Muskas, Stephenas Hawkingas ir Billas Gatesas ne kartą yra išsakę savo susirūpinimą dėl „super intelekto“.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

E. Muskas yra įsitikinęs, kad žmonija gali sukurti demoną, kurio nepavyks pažaboti. S. Hawkingas jam antrina, pridurdamas, kad dirbtinis intelektas, išmanesnis už žmogų, gali lemti žmonijos eros pabaigą. B. Gatesas vienoje iš savo publikacijų taip pat skelbė: „Nesuprantu, kodėl žmonės dėl to dirbtinio intelekto grėsmės nesusimąsto.“

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Tačiau pats R. Kurzweilas yra visiškai ramus. Jis įsitikinęs, kad žmonės turi pakankamai gebėjimų apsidrausti nuo pražūtingos lemties ir sukurti „geranorišką dirbtinį intelektą“, kuris turėtų tarnauti žmonijos labui. Pasak R. Kurzweilo, dirbtinis intelektas gali būti prilygintas dviašmeniam kardui, kuris gali atnešti tiek naudos, tiek ir sukelti tam tikrų problemų: „Tai kaip ugnis. Ji gali padėti sušilti, tačiau kartu ir degina mūsų miestus.“

 

Inžinierius įsitikinęs, kad šiuo atveju dirbtinis intelektas bus tas sušildantis subjektas, kuris padės žmonijai kovoti su ligomis, badu, globaliniu atšilimu ir kitomis kankinančiomis problemomis. Anot R. Kurzweilo, technologijų likimas priklauso tik nuo mūsų pačių. Kokiems tikslams žmonija pasitelks išmaniąsias technologijas, toks likimas gali laukti ir pačios žmonijos.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Creative

Dvipusis kardas priminė man šį eilėraštį:

Dvipusis kardas, dvipusis peilis.
Tu mane išgelbėsi? Tu mane pražudysi?
Supainiotu mazgu tapsiu aš tau
Nori – išlaisvink, nori – kirsk mane
Sek tiesą savo – ir tu rasi mane.
Net jūros dugne, net ugnies širdyje.
Ištrauksi iš vandens? Mesi degti ugnyje?
Pražudysi nesantaikos vardu – ar padėsi man?
Net iš pat žemės, iš mirusios jos nebilios
Aš pašauksiu tave. Žinau – išgirsi tu.
Vėjas pašauks tave, kuždesys nuskambės tyloje,
Ir tu atpažinsi jame balsą savo sielos:
„Sek paskui savo tiesą, savo sąžinę neteršiant.
Pasirinkimas tavo išlaisvins abu – tave ir mane“.

Taip pat skaitykite